داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-بهداشت
هیچ کمبود داروی آنفلوآنزا در کشور وجود ندارد
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

محمد جواد رنجبر- چند روزی است خبرهایی درباره کمبود داروی آنفلوآنزا در کشور منتشر می شود، اما واقعیت این است که توزیع این دارو به صورت کنترل شده در حال انجام است و به گفته مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمبود داروی آنفلوآنزا در کشور وجود ندارد

تا ۲۵ دیگر از هر سه ایرانی یک نفر سالمند است
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد که ایران در حال حرکت به سوی سالمندی است و تا ۲۵ سال دیگر از هر سه نفر ایرانی، یک نفر سالمند است.

پشت پرده تسهیل عرضه قلیان در اماکن عمومی
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

بررسی ها نشان داده است که عوارض مصرف قلیان به مراتب وخیم تر از دود سیگار است و این در حالی است که کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، به دنبال تسهیل عرضه قلیان در اماکن عمومی است.

کشت توتون و تنباکو در زمین‌های کشاورزی
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به ضرر سالانه محصولات دخانی بویژه به بخش سلامت، تاکید کرد: در صورتی که وضع مالیات بر محصولات دخانی به شکل منطقی و طبق استاندارد جهانی پیش‌ رود، سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد به دنبال خواهد داشت.

آنفولانزا تا سه هفته دیگر سیر صعودی خواهد داشت
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

یک مقام وزارت بهداشت از فوت ۵۶ نفر از مبتلایان به بیماری آنفولانزا خبر داد و می گوید تا سه هفته دیگر موج ابتلا به این بیماری ادامه خواهد داشت.

توصیه‌های آنفلوآنزایی به مسافران
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲

با آغاز فصل سرما و شیوع آنفلوآنزا رعایت نکات بهداشتی به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس این بیماری اهمیت بسیاری پیدا می‌کند و این اهمیت به ویژه زمانی که در سفر باشید و دسترسی به مراقبت‌های پزشکی سخت‌ باشد، برجسته‌تر خواهد بود.

بستری شدن ۴۰۰۰ نفر مبتلا به آنفلوانزا در کشور
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر بویژه طی دو هفته گذشته فراگیری بیماری آنفلوانزا بیشتر شده و پیش‌بینی ما این است که تا دو یا سه هفته آینده این بیماری ادامه پیدا خواهد کرد ضمن آنکه تاکنون بیش از ۴۰۰۰ نفر در سطح کشور به دلیل ابتلاء به این بیماری در بیمارستان ها بستری و تعدادی نیز متاسفانه جان خود را از دست داده اند.

۵۶ نفر از آغاز موج شیوع آنفلوآنزا تاکنون فوت کردند
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه از آغاز شیوع موج آنفلوآنزا در کشور تاکنون ۵۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند گفت: ابتلا به هر نوع بیماری تنفسی به معنای ابتلا به آنفلوانزا نیست.

پنج استان در صدر شیوع آنفلوانزا
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه این موج از بیماری آنفلوآنزا از دو هفته دیگر فروکش می‌کند، گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر تامین داروهای آنفلوآنزا نداریم.

تزریق «دگزامتازون» ممنوع
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

عضو کمیته کشوری آنفلوانزا با بیان اینکه همچنان بیشترین ویروس در گردش آنفلوآنزا در سال جاری H۱N۱ است، درباره برخی تصورات در زمینه تزریق دگزامتازون در این بیماری، گفت: دگزامتازون هرچند که علائم التهاب را کاهش می‌دهد، اما ممکن است باعث کاهش قوای سیستم ایمنی فرد مبتلا به آنفلوآنزا شده و وضعیت بیمار را وخیم‌تر کند.