داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بندر-عدن
ورود صدها نیروی آمریکایی به یمن؛ مأموریت آنها چیست؟
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

یک وبگاه یمنی از ورود ۴۵۰ نیروی آمریکایی به عدن در جنوب یمن خبر داد و اعلام کرد، این اقدام با هماهنگی امارات عربی متحده انجام شده است.

آمریکا از ترس ایران، نیرو وارد جنوب یمن کرد
۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

آمریکا از بیم پاسخ ایران به ترور سردار سلیمانی به صورت محرمانه نیرو وارد عدن کرده تا از منافعش در تنگه «باب المندب» حمایت کنند.

نیروهای وابسته به امارات ۱۸ میلیارد را در «عدن» دزدیدند
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

نیروهای امنیتی وابسته به امارات در یمن با حمله به ترمینال کانتینری بندر «عدن» ۱۸ میلیارد ریال یمنی متعلق به بانک مرکزی این کشور را سرقت کردند.

الجزیره اسناد تازه جنایات امارات در یمن را فاش کرد
۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

الجزیره در یک پژوهش مفصل و مبتنی بر اسناد و شهادت شاهدان مهر تایید دیگری بر نقش امارات در ترورهای زنجیره‌ای جنوب یمن و شکنجه‌های بازداشتی‌ها در زندان‌های سری آن زده است.

بن‌سلمان قصد تجزیه یمن را دارد
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

رئیس جنبش معارض «اصلاحات اسلامی» در عربستان سعودی، از تبانی ریاض و ابوظبی برای تقسیم یمن به شمال و جنوب خبر داد و افزود جدایی‌طلبان تحت حمایت امارات کنترل بیشتر نهادهای وابسته به دولت مستعفی را در جنوب یمن به دست گرفته‌اند.

بیانیه مشترک ریاض و ابوظبی درباره جنوب یمن
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

دولت‌های سعودی و امارات در بیانیه مشترکی از گروه‌های درگیر در جنوب یمن خواستند تا هرچه سریع‌تر برای مذاکره در «جده» گرد هم آیند.

عربستان از خاک یمن عقب کشید
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

عربستان پس از پنجاه و دو ماه تجاوز به یمن مجبور به عقب‌نشینی شد و ۹۰ هزار مزدور را از یمن به مرزهای جنوبی خود در جهت مقابله با حملات انصارالله اعزام کرد.

هانی بن بریک، عقب‌نشینی شورا از عدن را تکذیب کرد
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳

معاون گروه موسوم به «شورای انتقالی جنوب» در یمن ادعای ائتلاف سعودی مبنی بر عقب‌نشینی این شورا از «عدن» را تکذیب کرد.

خروج نیروهای شورای انتقالی از کاخ المعاشیق عدن
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

شبکه العربیه اعلام کرد که نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی کاخ المعاشیق در عدن را پس از عقب نشینی نیروهای شورای انتقالی تحویل گرفته اند.

یمنی‌ها در عدن به نفع دشمن تاریخی کشورشان می‌جنگند
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

فعال حقوق بشر یمنی دارنده جایزه صلح نوبل، از حزب اصلاح این کشور و دیگر نظامیانی که در جنوب یمن می‌جنگند، خواست تا دست از جنگ بکشند.