داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بندر-عدن
بن‌سلمان قصد تجزیه یمن را دارد
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

رئیس جنبش معارض «اصلاحات اسلامی» در عربستان سعودی، از تبانی ریاض و ابوظبی برای تقسیم یمن به شمال و جنوب خبر داد و افزود جدایی‌طلبان تحت حمایت امارات کنترل بیشتر نهادهای وابسته به دولت مستعفی را در جنوب یمن به دست گرفته‌اند.

بیانیه مشترک ریاض و ابوظبی درباره جنوب یمن
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

دولت‌های سعودی و امارات در بیانیه مشترکی از گروه‌های درگیر در جنوب یمن خواستند تا هرچه سریع‌تر برای مذاکره در «جده» گرد هم آیند.

عربستان از خاک یمن عقب کشید
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

عربستان پس از پنجاه و دو ماه تجاوز به یمن مجبور به عقب‌نشینی شد و ۹۰ هزار مزدور را از یمن به مرزهای جنوبی خود در جهت مقابله با حملات انصارالله اعزام کرد.

هانی بن بریک، عقب‌نشینی شورا از عدن را تکذیب کرد
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳

معاون گروه موسوم به «شورای انتقالی جنوب» در یمن ادعای ائتلاف سعودی مبنی بر عقب‌نشینی این شورا از «عدن» را تکذیب کرد.

خروج نیروهای شورای انتقالی از کاخ المعاشیق عدن
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

شبکه العربیه اعلام کرد که نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی کاخ المعاشیق در عدن را پس از عقب نشینی نیروهای شورای انتقالی تحویل گرفته اند.

یمنی‌ها در عدن به نفع دشمن تاریخی کشورشان می‌جنگند
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

فعال حقوق بشر یمنی دارنده جایزه صلح نوبل، از حزب اصلاح این کشور و دیگر نظامیانی که در جنوب یمن می‌جنگند، خواست تا دست از جنگ بکشند.

تجزیه شمالی-جنوبی «یمن» مطلوب «بن‌سلمان» است؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

به نظر می‌رسد تحولات به‌جایی رسیده است که بن سلمان برای رهایی از باتلاق یمن تن به آخرین سناریو مطلوب یعنی تجزیه یمن و واگذاری جنوب به اماراتی‌ها داده است. اقدامات اخیر امارات و چرخش دبی به‌سوی ایران می‌تواند در این تصمیم ریاض تأثیرگذار دانست. چالش های داخلی و خارجی بن سلمان بالاخص پرونده خاشقچی بر این تصمیم ریاض سایه انداخته است.

دست‌های پنهان برای تجزیه یمن
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

کاخ «معاشیق»عدن در حالی به تصرف نیروهای تحت حمایت امارات در یمن افتاد که رفتارهای اخیر ابوظبی نشان‌دهنده عقب نشینی و خارج شدنش از ائتلاف سعودی در این کشور جنگ زده بود. سعدالله زارعی، کارشناس مسائل امور منطقه غرب آسیا با اشاره به سفر روز گذشته بن زاید در بحبوبه این تنش ها و گفت وگوی او با مقامات سعودی در جده  گفت که این سفر نشان دهنده «توطئه دو وجهی» امارات در یمن است.

درگیری عدن نتیجه طبیعی اختلاف بین عربستان و امارات بر سر منافع است
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

عضو ارشد جنبش انصارالله یمن، مشروعیت مورد نظر عربستان را بیشتر بهانه ای برای ادامه تجاوز به یمن و محاصره این کشور قلمداد کرد.

منصور هادی کجاست‌؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

رئیس جمهوری مستعفی یمن کجاست؟ این سوالی است که پس از سقوط مقر دولت مستعفی یمن در عدن به دست جدایی طلبان (شورای انتقالی جنوب) تحت حمایت امارات در میان شهروندان یمنی مطرح شده است.