داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-کشور
جهانگیری: ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگردد
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱

معاون اول رئیس جمهور گفت: در دوران کرونا نیز به رغم رشد منفی بسیاری از کشورهای دنیا، در حوزه صنعت کشور رشد دو و نیم درصدی را شاهد بودیم.

۶۹ درصد مردم معتقدند وضع اقتصادی قبل از برجام بهتر بود
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵

روزنامه حامی دولت می‌گوید ۸۷ درصد مردم خواستار نظارت دولت بر قیمت‌ها هستند و ۶۹ درصد معتقدند وضعیت اقتصادی آنها سخت‌تر از ۵ سال قبل است.

۷۰ درصد درآمد کشور در اختیار ۱۰ استان
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵

آمار و ارقام از محدود شدن بخش اعظمی از تولید در استان‌های معدود خبر می‌دهند. تولید ناخالص داخلی یک استان به معنی برآورد ریالی ارزش کل کالاها و خدمات نهایی تولیدشده در هریک از استان‌های کشور برای یک دوره زمانی معین (سالیانه) است. معمولا چون محاسبه این اطلاعات زمانبر است، با فاصله چند ساله تدوین و منتشر می‌شوند.

روحانی: ایران نبود،صدام برخی همسایگان را خورده بود
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

رئیس‌جمهور با بیان اینکه قدرت دفاعی و تسلیحات ما علیه کشورهای همسایه نیست، گفت: اگر ما برای ثبات منطقه نایستاده بودیم، صدام همه همسایگان را خورده بود.

اگر کاری نکنیم با این دست فرمان، سقوط در پیش است
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰

احمد توکلی نوشت: اگر ساقط کردن کشور در چند سال دیگر برای جبران ندانم کاری، راحت طلبی و فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟ خوش بین که باشیم می گوییم نه میدانند، نه می توانند و نه می‌خواهند.

اقتصاد ایران به یک انقلاب جدی نیاز دارد
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳

حیدر مستخدمین حسینی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانک‌ها به گروه خاصی محدود است و دسترسی تمام مردم به این تسهیلات سخت است‌، گفت: اقتصاد به یک انقلاب جدی نیاز دارد تا فرآیند آمارگیری و برنامه‌ریزی برای تولید در کوتاه مدت و بلند مدت اصلاح شود.

جهش اقتصادی منطقی باشد
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

رئیس‌جمهور گفت: هدف اصلی در جنگ فرسایشی اقتصادی تحمیلی دشمنان به این مرز و بوم، این است که مدیریت کشور در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات دچار هیجانات و بی برنامه‌گی شود.

می‌خواهیم شنبه و پنجشنبه هر هفته خاری بر چشم دشمنان اسلامی و ایران باشد
۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

رئیس جمهور گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا در روزهای شنبه و افتتاح‌های کشور در پنجشنبه خاری بر چشم دشمنان اسلام است.

شمخانی برای مدیران مسن و تحول اقتصادی نسخه پیچید
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اینکه حضور مدیران جوان در عرصه تصمیم گیری و اجرا لازمه تحول اقتصادی است، خواستار پیشگامی دستگاه های مدعی در پیگیری اهداف گام دوم انقلاب اسلامی شد.

پورابراهیمی: بیشتر مشکلات اتقصادی مربوط به واگذاری‌هاست
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سیاست اصل ۴۴ بعد از تصویب مشخص کرد که دولت وظیفه سیاست‌گذاری و ریل‌گذاری در بخش اقتصاد دارد بنابراین در بخش اقتصاد کشور بیشتر مشکلات مربوط به واگذاری‌هاست.