داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-کشور
فیلم: آینده‌نگری رهبرانقلاب درباره‌ی قطع وابستگی اقتصاد کشور به نفت
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

قیمت نفت آمریکا دیروز ۹۹/۰۲/۰۱، در یک رکوردشکنی بی‌سابقه به قیمت منفی ۳۹ دلار رسید! این بدین‌معناست که شرکت‌های نفتی برای فروش نفت می‌بایست بهایی هم به خریداران در ازای نفت پرداخت کنند.

فیلم: اوضاع بورس در سال ۹۸ و ماقبل
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴

مقایسه وضعیت بورس در سال ۹۸ با سال های قبل به بیان فردین آقابزرگی کارشناس اقتصادی؛ سهم سرمایه داخل بورس به ۴۰ درصد رسید.

فیلم: ۲ اتفاق مثبت و ۲ اتفاق منفی با آمدن کرونا به اقتصاد ایران
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

دکتر محمد شیریجیان، پژوهشگر اقتصادی در ویدئویی که ارسال کرده، معتقد است با آمدن‌ کرونا به ایران مزیت نسبی کارخانجات بهداشتی - بیمارستانی افزایش یافته و از طرفی به دلیل کاهش سفرهای شهری و بین شهری، مصرف بنزین کم شده و باعث افزایش درآمدهای دولت خواهد شد.

فیلم: پیشنهادات و هشدارهای کرونایی یک اقتصاددان به دولت
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

دکتر یاور دشتبانی، اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در ویدئویی نگرانی‌هایی را مطرح می‌کند که اقتصاد ایران به دلیل کرونا بزودی شاهد آن خواهد بود. او برای ماه‌های کرونایی کشور توصیه هایی به دولت کرده است که مشاهده آن خالی از لطف نیست.

سایه سنگین کرونا بر اقتصاد کشور
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان گفت: این روزها کشور با بحران بسیار جدی روبروست و امیدوارم با تدبیر مسئولان ذی‌ربط و همت و همراهی مردم، از این شرایط سخت با کمترین خسارت عبور کنیم.

فیلم: بعد از اتمام کرونا اوضاع اقتصادی ایران چه خواهد شد؟
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

ناصر ریاحی، فعال اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به فرصت‌های اقتصاد ایران بعد از اتمام کرونا گفته است، البته احتمالا بزودی با یک بخش خصوصی ضعیف شده روبرو خواهیم شد که بشدت نیازمند کمک هستند، اگر کمکی نشوند، اوضاعشان بدتر می‌شود.

پیش بینی تورم ۲۰ تا ۲۵ درصدی سال ۹۹
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به اینکه نرخ تورم سال ۱۳۹۹ بین ۲۰ تا ۲۵ درصد پیش بینی می‌شود، اعلام کرد: باید توجه داشت در صورتی که دولت تدبیر لازم را برای تأمین کسری بودجه از طریق کاهش مخارج و افزایش پایه مالیاتی نیندیشد، پولی شدن کسری بودجه سال ۱۳۹۹ می‌تواند منجر به افزایش مجدد نرخ تورم در سال ۱۳۹۹ شود.

فیلم: ضربه آمریکا به اقتصاد ایران از طریق کروناهراسی
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸

دکتر حسن عباسی متقیان، تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی» گفت: با حجم انبوه کرونا هراسی که در ایران راه انداختند، می‌خواستند به اقتصاد ایران ضربه بزنند.

فیلم: ضرر روزانه ۲۳۰۰ میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد ایران
۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

دکتر اصغر بالسینی گفت: ستاد ملی پایش آثار کرونا بر اقتصاد هر چه سریعتر تشکیل شود. با خواهش و تمنا نمی‌توان اقتصاد را از آثار کرونا پاکسازی کرد. کرونا روزی ۲۳۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد ایران خسارت می‌زند

فیلم: ردپای نفوذ در ماجرای کرونا در ایران
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷

دکتر محمود کریمی بیرانوند، تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی» برخی ابهامات و سوالات پیرامون تبعات اقتصادی ویروس کرونا در اقتصاد ایران را بررسی کرد و افزود: کرونا دارد کاری با اقتصاد ایران می‌کند که شدیدترین تحریم‌های خارجی نتوانست