داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار شیعه
فیلم: روحانی: وحدت شیعه و سنی برای ما مهم است
۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

روحانی : اکثر امنیت در استان سیستان و بلوچستان توسط مردم انجام شده است. وحدت و برادری اهل سنت و شیعه در این استان مثال زدنی است.

شیعه و مسجد الاقصی
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

در سال‌های اخیر برخی به دنبال مطرحکردن این گزاره اند که گویا مسجدالاقصی در ادبیات شیعی جایگاهی نداشته است؛ اما متون روایی شیعی در قرن های دورتر این گزاره را رد می کند.

کارنامه قرآنی مشهورترین فیلسوف شیعه معاصر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵

سید محمدحسین طباطبایی یا چنانکه مشهورتر است، علامه طباطبایی، در سال ۱۲۸۱ در تبریز متولد شد. او پس از گذراندن دروس مقدماتی حوزوی در زادگاه خود، در ۲۳ سالگی وارد حوزه علمیه نجف شد. وی علاوه بر آموختن فقه و اصول از فقیهان بزرگی از جمله محمدحسین غروی اصفهانی مشهور به کمپانی، میرزا محمدحسین نائینی و سید ابوالحسن اصفهانی، اهتمام ویژه‌ای نیز به فلسفه، اخلاق و ریاضیات داشت.

جعفر سبحانی، فقیه، متکلم و مفسر قرآن
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰

جعفر سبحانی، فقیه، متکلم و مفسر قرآن، در سال ۱۳۰۸ در تبریز متولد شد. دروس مقدماتی حوزوی را در مدرسه طالبیه تبریز گذراند و در شرایط پس از جنگ جهانی دوم، به دلیل بروز غائله آذربایجان و عدم خروج ارتش شوروی از شمال غرب ایران که به برقراری کوتاه‌مدت حکومت خودمختار آذربایجان و جمهوری مهاباد انجامید، در شهریور ۱۳۲۵ وارد حوزه علمیه قم شد.

داعش با کمک آمریکا از سوریه وارد عراق می‌شود
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸

«مهند العقابی» مدیر اطلاع رسانی نیروهای الحشد الشعبی عراق با بیان اینکه تروریست‌های داعشی در حمله روز گذشته خود به تجهیزات پیشرفته‌ای مجهز بودند، افزود که داعش از سوریه به کمک آمریکا وارد عراق شده است.

روحانی‌نمای انگلیسی با کراوات ظاهر شد!
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

یک روحانی‌نمای وابسته به انگلیس، لباس روحانیت را کنار گذاشت و با کت و شلوار و کراوات روبروی مخاطبانش نشست تا نفاق خود را به شکل دیگری ثابت کند.

آیت‌الله سیستانی آزادی شخص اهانت‌کننده به خود را خواستار شد
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹

مرجع عالیقدر شیعیان عراق با ارسال نامه‌ای برای قاضی دادگاه «الحله» تاکید کرد مرجعیت راضی نیست شخصی به دلیل توهین به ایشان مجازات شود.

ماندن یا رفتن الرزفی؛ نشست خبری مشخص می کند
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱

«عدنان الزرفی» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق که کناره گیری او از شامگاه چهارشنبه قوت گرفته قرار است تا ساعاتی دیگر نشست مطبوعاتی برگزار کند. با این وجود هنوز به طور قطعی معلوم نیست وی از تشکیل دولت کناره گیری کند.

پیوستن نیروهای اهل سنت عراق به موافقان نامزدی الکاظمی
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷

«اتحاد نیروهای اهل سنت» به رهبری محمد الحلبوسی در مجلس عراق امروز (چهارشنبه) حمایت خود را از نامزدی رئیس سازمان امنیت و اطلاعات، «مصطفی الکاظمی» برای نخست وزیری اعلام کرد.

زمینه‌های ظهور از منظر آیت‌الله‌ بهجت (ره)
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱

حضرت غایب عجل الله تعالی فرجه الشریف همه این بلاها را که بر سر اهل ایمان وارد می‌شود، می‌بیند. لذا مهموم و مغموم است. ولی ما با دنیای خودمان هم مخالفیم و دست از تکلیف برمی‌داریم و از بیگانه تبری نمی‌جوییم.