داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مدیران-نجومی-بگیر
امضای تبعیض؛ میوه جوانگرایی در نفت
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

حال که پای مصوبه تشویقی غیرقانونی ۱۱ مدیر را از نزدیک ترین جوانان به وزیر امضا کرده، گویی میوه جوانگرایی در نفت به بار نشسته است. و در این شرایط ماهیت رانتی خود را بازتولید کرده و سبب تعمیق شکاف های تبعیض آمیز در بالاترین رده های مدیریتی نفت شده است.

تشکیل پرونده نجومی‌بگیران در دادستانی دیوان محاسبات
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تشکیل پرونده نجومی‌بگیران در دادستانی دیوان محاسبات کل کشور خبر داد و گفت که این دادستانی با نجومی‌بگیران برخورد خواهد کرد.

چرا خطر بازگشت نجومی بگیران جدی است؟
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

بخشنامه سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش تا 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در کنار عدم اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و حذف بالاترین پله مالیاتی حقوق در کمیسیون تلفیق مجلس موجب شده است شرایط لازم برای بازگشت نجومی بگیران دولتی فراهم شود.

فیلم: چرا کمیسیون تلفیق مجلس مالیات نجومی بگیران را کاهش داد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

بیش از نیمی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس، عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها، پزشک یا قاضی هستند و همین گروه‌ها، مهمترین مخالفان تصویب مدل پنج پله ای مالیات بر درآمد کارمندان بودند زیرا مشمول بالاترین پله مالیاتی یعنی 35 درصد می شوند.

اقدام عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

اقدام عجیب کمیسیون تلفیق در کاهش نرخ و تعداد پلکان‌ مالیات حقوق در بودجه۹۹،علاوه بر تبعات زیانبار اقتصادی-اجتماعی،موجب افزایش نارضایتی مردم و کاهش۵هزارمیلیاردتومانی منابع درآمدی دولت می شود.

کارشناس اقتصادی: مالیات دوپله‌ای، به نفع نجومی‌بگیران است
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

وحید شقاقی شهری: مالیات ۵ پله‌ای به عدالت‌محوری نزدیک‌تر است.

افزایش حقوق برای نجومی‌بگیران اعمال می‌شود
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: افزایش حقوق برای حقوق‌بگیران جزء هزار تومان هزار تومان اعمال می‌شود، اما در مورد نجومی‌بگیران ما شاهد افزایش میلیونی حقوق آنها هستیم. خب، اگر بودجه داریم چرا برای همه نداریم و اگر بودجه نیست، چرا این‌گونه عمل می‌کنیم.

فیلم: دانه‌درشت‌ها پشت میله‌های زندان
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

قوه قضاییه در یک سال اخیر بسیاری از دانه‌درشت‌های منتسب به برخی مقام‌های دولتی، مدیران متخلف دستگاه‌های مختلف و همچنین آقازاده‌های رانت‌خوار را به پای میز محاکمه کشاند.

حسن لطفی: مدیران نمی توانند از چند محل حقوق دریافت کنند
۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

رئیس کمیسیون مشترک لایحه اصلاح قانون خدمات کشوری با انتقاد از درخواست رئیس‌جمهور برای استرداد این لایحه گفت: اصلاحات این لایحه موجب ایجاد شفافیت در پرداخت‌ها می شد که به مذاق دولت خوش نیامد.

اسامی نجومی‌بگیران باید در مجلس اعلام گردد
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: اسامی نجومی‌بگیران و دستگاه‌هایی که به کارکنان خود حقوق نامتعارف می‌دهند، باید به صراحت در مجلس اعلام شود.