داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نوری-المالکی
دیدار عمار حکیم و نوری المالکی
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱

رهبر جریان حکمت ملی عراق در جریان دیدار با رئیس ائتلاف دولت قانون تاکید کرد که هدف از تشکیل ائتلاف «عراقیون» حمایت از کشور و تقویت اعتماد عمومی به نظام عراق است.

خشم نوری مالکی از اهانت وقیحانه رسانه سعودی به مرجعیت عالی شیعیان
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

دبیر کل حزب «الدعوه الاسلامی» عراق با یک موضع قاطع در برابر اهانت وقیحانه سعودی علیه آیت‌الله سیستانی٬ این رفتار زشت را تلاش برای بیداری و شعله ور کردن فتنه در عراق دانست.

دختر صدام با اجازه مالکی سر قبر پدر رفت
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

منابع عراقی مدعی شدند که دختر صدام چند سال پیش با موافقت نوری مالکی به صورت محرمانه برای رفتن به سر قبر پدرش، به تکریت رفته بود.

ائتلاف مالکی برای الکاظمی شرط گذاشت
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷

ائتلاف دولت قانون امروز (سه‌شنبه) تاکید کرد، بازگشت از موضع سابقش در عدم حمایت از کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف در گرو آن است که الکاظمی در تشکیل کابینه از گزینه‌های درست، پاک، شایسته و غیرجنجالی استفاده کند.

مداخلات آمریکا در امور عراق تمامی ندارد
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴

رسانه‌های عراقی متن نامه منسوب به سفیر آمریکا در این کشور را در آستانه رای اعتماد پارلمان به کابینه مصطفی الکاظمی منتشر کردند که دخالتی آشکار در امور داخلی عراق است .

احزاب پشت الکاظمی را خالی کردند
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

مهلت ریاست‌جمهوری اعطا شده به مصطفی الکاظمی رو به پایان است و در حالیکه ناظران متصور بودند الکاظمی از حمایت مشروط اکثر فراکسیون‌های پارلمانی برای دولتش برخوردار است اما دایره مخالفانش در حال گسترش یافتن است. به طوریکه ائتلاف الوطنیه عراق بعد از ائتلاف نوری مالکی اعلام کرد، به دولت او رأی اعتماد نمی‌دهد.

نوری المالکی ساز مخالف زد
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱

ائتلاف دولت قانون در بیانیه‌ای اعلام کرد که از دولت مصطفی الکاظمی حمایت نخواهد کرد و به وزرای وی در جلسه پارلمان نیز رأی اعتماد نخواهد داد.

منابع عراقی: الزرفی ناچار به انصراف است
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

رسانه‌های عراقی به نقل از منابع سیاسی این کشور اعلام کردند که رئیس جمهور عراق روز پنجشنبه نامزد گروه‌های شیعی را به جای عدنان الزرفی به عنوان مامور تشکیل کابینه معرفی می‌کند.

پیوستن نیروهای اهل سنت عراق به موافقان نامزدی الکاظمی
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷

«اتحاد نیروهای اهل سنت» به رهبری محمد الحلبوسی در مجلس عراق امروز (چهارشنبه) حمایت خود را از نامزدی رئیس سازمان امنیت و اطلاعات، «مصطفی الکاظمی» برای نخست وزیری اعلام کرد.

دفتر نوری المالکی: قاسم الاعرجی نخست وزیر عراق می شود
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲

دفتر رسانه ای «نوری المالکی» نخست وزیر اسبق عراق روز جمعه اعلان کرد که گروه ها و قدرت های سیاسی تاثیرگذار این کشور بر انتخاب سید «قاسم محمد جلال» معروف به «قاسم الاعرجی » به سمت نخست وزیری، توافق کرده اند.