داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نوری-المالکی
دفتر نوری المالکی: قاسم الاعرجی نخست وزیر عراق می شود
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲

دفتر رسانه ای «نوری المالکی» نخست وزیر اسبق عراق روز جمعه اعلان کرد که گروه ها و قدرت های سیاسی تاثیرگذار این کشور بر انتخاب سید «قاسم محمد جلال» معروف به «قاسم الاعرجی » به سمت نخست وزیری، توافق کرده اند.

مهم‌ترین چهره‌های مطرح برای ورود به دولت عراق چه کسانی هستند؟
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

شنیده‌ها حاکی از آن است که محمد توفیق علاوی نخست وزیر جدید عراق که باید کابینه جدید هیئت وزیران را تشکیل دهد، لیست مد نظر خود برای کابینه هیئت وزیران را تدوین کرده و قرار است یکشنبه شب در دیدار با سران تعدادی از فراکسیون‌های پارلمان، آن را ارائه داده و نهایی کند.

نوری المالکی: مکتب جهاد ادامه دارد
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰

رهبر ائتلاف دولة القانون و نخست وزیر اسبق عراق تاکید کرد که عراق و ایران در کنار هم بر فتنه و تروریسم پیروز شده‌اند و مکتب جهاد همچنان ادامه دارد.

ماجرای فرار محمد علاوی از عراق چه بود؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

محمد علاوی در بیانیه استعفای خود علل مختلفی را برای کناره‌گیری بیان کرده است؛ اما عمده ناظران سیاسی عراق اتفاق نظر دارند که علت واقعی استعفای وی، تحرکات سیاسی علیه نخست وزیر بوده است.

نوری المالکی درمورد مانع‌تراشی در انتخاب نامزد نخست‌وزیری عراق هشدار داد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۵

رئیس ائتلاف «دولة القانون» عراق در آستانه انتخاب نامزد نخست‌وزیری این کشور، به کسانی که در این روند خلل ایجاد می‌کنند، هشدار داد.

کاندیداهای نخست‌وزیری در عراق چگونه «وتو» شدند؟
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

به گفته رهبر ائتلاف الفتح، معضل اصلی در مسیر انتخاب نخست وزیر شخص مقتدی صدر است که شدیدا با انتخاب دو نفر مطرح شده «محمد شیاع السودانی» و «عبدالحسین عبطان» مخالفت می‌کند. رهبر جریان صدر تأکید دارد که نخست‌وزیر باید توسط توده‌ها و اصطلاحا «در خیابان» انتخاب شود و هیچ فراکسیون و حزبی نباید نخست‌وزیر را معرفی کند!

طرح پیشنهادی نوری المالکی برای عبور از ناآرامی‌های عراق
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق با ارائه یک طرح پیشنهادی برای عبور از ناآکامی‌های این کشور، خواستار گفت‌وگوی معترضان و دولت با ضمانت اجرایی طرف سوم شد.

دیدار نوری مالکی با سفیر ایران در عراق
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۴

رئیس ائتلاف دولت قانون با ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق دیدار و گفتگو کرد.

نوری المالکی: الحشد الشعبی ضامن امنیت عراق است
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۰

نخست وزیر اسبق عراق تأکید کرد که الحشد الشعبی ضامن امنیت عراق است و مخالف ادغام نیروهای این سازمان، با ارتش یا پلیس است.