داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-ارشاد
درخواست رسمی برای بی‌قانونی سینما؟!
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

 گروهی از سینماگران ایرانی در روز ملی سینما با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خودشان با هرگونه سانسور و حذف هرگونه پروانه فیلمسازی اعلام کرده‌اند. در میان نام‌های امضا کننده این بیانیه نیز اسم‌های آشنایی دیده می‌شود که تقریباً همیشه در هرگونه فعالیت اعتراضی در این سینما نامی از آن‌ها دیده و شنیده شده است.

دولتی‌ها مجاز به بخشش اجاره شدند +سند
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

بر اساس مصوبه دولت، مجوز امهال یا بخشودگی کامل اجاره بهای اماکن واگذار شده صادر شد.

تعطیلی همه برنامه‌های فرهنگی هنری تا پایان سال
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳

باتوجه به ادامه شرایط انتقال بیماری کرونا، تمامی برنامه‌های فرهنگی، هنری و سینمایی سراسر کشور تا پایان سال تعطیل است.

احتمال واردات ماسک از کانادا و انگلستان
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با بیان اینکه در حال تولید اقلام بهداشتی برای جبران کمبودها در بازار هستیم، گفت: ضمن اینکه اقداماتی برای واردات ماسک انجام شده است که امیدواریم با مجموعه این اقدام مشکلات به زودی مرتفع شود.

توصیه های جدید وزارت ارشاد برای انتشار اخبار کرونا
۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به مهار بیماری کرونا از منظر اطلاع رسانی، با انتشار اطلاعیه ای توصیه هایی را به رسانه ها ارائه کرد.

مصادیق صوت و تصویر فراگیر ارائه شود
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰

مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت فکری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرد که شورای عالی فضای مجازی مصادیق صوت و تصویر فراگیر را ارائه کند.

چگونه کاغذ ارزان شد؟
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

اعضای کارگروه کاغذ معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اعلام کردند: کاغذ برای نمایشگاه کتاب سال ۹۹ و حتی تا خرداد سال آتی هم موجود بوده و پاسخگوی نیاز ناشران است. ما به ناشران توصیه می‌کنیم از بازار آزاد خرید نکنند.

شیطنت با «بی‌نام» و «قمارباز» چاووشی
۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

شاید طرح مینیمالیستی کاور آخرین آلبوم محسن چاوشی با نام «بی‌نام» که هنوز یک هفته از انتشارش نگذشته است، برایتان ابهام‌آمیز شده باشد؛ طرحی که مرکز آن، یک صفحه با گوشه تاشده و یک ضربدر قرمز در مقابلش را نشان می‌دهد. اگر نسخه فیزیکی این آلبوم را دیده باشید و در جریان حواشی تغییر نام آلبوم از «قمارباز» به «بی‌نام» هم باشید، معنی طرح شیطنت‌آمیز این کاور، بیشتر روشن می‌شود. کافی است کاغذ را از جلد خارج کنید و آن را برگردانید تا رمز روی کاور گشوده شود.

فیلم: انتشار کتاب‌های مساله‌دار
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

بسیاری از کتاب‌های مساله‌دار و غیرمجاز به راحتی در دسترس عموم است و هر از چند گاهی تعداد زیادی از این کتاب‌ها در انبارهای مختلف کشف و ضبط می‌شود اما...

تئاتر گریزان از نظارت؟
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

دفتر هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستورالعمل جدید صدور پروانه اجرای نمایش را که پس از مدت‌ها بازنگری شده بود، اواخر هفته گذشته در راستای سیاست شفافیت دستگاه‌های اجرایی دولتی منتشر کرد. این دستورالعمل بازخوردهای مختلفی در پی داشته است.