داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مالیات-بر-ارزش-افزوده
مجلس با پاداش کارکنان سازمان مالیاتی مخالفت کرد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

نمایندگان مجلس با واریز پاداش عملکرد سازمان امور مالیاتی برای تشویق کارکنان، تعمیر و تجهیز ساختمان های این سازمان مخالفت کردند.

سازوکار اخذ مالیات خروج از کشور تعیین شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان مالیاتی را مکلف کردند بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز در موارد استثنای ذکر شده از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.

نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه مشخص شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه را مشخص کردند.

افزایش ۲۸ درصدی مالیات بر فروش سیگار
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

به گفته رئیس مرکز برنامه‌ریزی سازمان‌ امور مالیاتی، در بودجه سال آینده مالیات بر فروش سیگار ۲۸ درصد نسبت به امسال افزایش یافته است.

۹ راهکار برای جبران کسری ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۹
۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

درحالی که به عقیده بسیاری از کارشناسان کسری منابع در بودجه ۹۹ قطعی است، راهکارهای مختلفی برای تامین هزینه‌های دولت و افزایش درآمدها وجود دارد.

نهادهای انقلابی هم مالیات می‌دهند
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

با توجه به مطالب منتشر شده در رسانه‌ها، در مورد مالیات نهادهای انقلاب اسلامی، سازمان برنامه و بودجه کشور توضیح‌های مهمی منتشر و تأکید کرد که جداول بودجه دارای مبانی محاسباتی خاص بوده و به صورت حرفه‌ای تنظیم می‌شوند، به همین دلیل برای روشن شدن افکار عمومی بر چند نکته تأکید می‌شود.

چرا رقم معافیت‌ها و فرارهای مالیاتی در اقتصاد ایران نجومی است؟
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

یکی از شاخص‌های اقتصادی که نشان از کم بودن سهم مالیات در اقتصاد ایران است؛ شاخص تلاش مالیاتی یا «نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی» است. در ایران این نسبت حدود ۷ الی ۸ درصد بوده؛ در حالی که میانگین این شاخص در دنیا ۱۴ درصد است

گاو شیرده ارزش‌افزوده برای دولت
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

ماجرای ارزش‌افزوده این روزها به مراحل جالب خود نزدیک می‌شود و تقریبا هم بین فعالان اقتصادی مطرح شده و هم مباحث سیاسی به‌دنبال داشته است. هر گروه و جناحی دنبال تثبیت خود است؛ اما آنچه در این میان جالب است، مواضع وزیر ارتباطات است که از یک‌سو خود را مدافع حق مردم می‌خواند و به‌عنوان پایان دائمی برای ماجرای ارزش‌افزوده است و هم اینکه خود از درآمد سرشار این ارزش‌افزوده‌های جنجالی بهره‌مند است.

مالیات بر ارزش افزوده و تعلل مجلس
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

چند روز پیش گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی درباره مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس مطرح شد و باید امیدوار بود این لایحه مهم ۲سال و هفت ماه پس از ورود به مجلس بالاخره تعیین تکلیف شود.

لایحه مالیات بر ارزش افزوده هفته آینده در دستور کار مجلس
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده هفته گذشته تقدیم صحن شده و هفته آینده در دستور کار نمایندگان قرار می‌گیرد گفت: انشالله تا 2 ماه آینده شاهد خواهیم بود این لایحه از مجلس خارج شده و تقدیم شورای نگهبان خواهد شد.