داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تولید
انفجار اقتصاد، با بمب نقدینگی
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

طبق اعلام بانک مرکزی در پایان اسفند ۱۳۹۸ حجم نقدینگی ۲۴۷۲ هزار میلیارد تومان بوده است. در ایران نقدینگی عامل اصلی نوسان و تورم در بازارهای مختلف، از ارز گرفته تا سکه، طلا، خودرو، مسکن و... است.

مناطق آزاد، بازاری غیر رسمی در خدمت قاچاق
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷

۹۰ درصد از واردات کل کشور از مناطق آزاد صورت می‌پذیرد. طبق قانون، گمرک هیچ حق نظارتی بر واردات در این مناطق را ندارد. همین موضوع مناطق آزاد را تبدیل به حیاط‌خلوت بازار غیر رسمی‌ و قاچاق کشور کرده است.

فیلم: ۸۵ درصد نیاز پارچه چادر مشکی کشور از خارج تامین می‌شود!
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

علیرضا حائری بیان کرد: نیاز کشور به چادر مشکی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون متر مربع در سال تخمین زده می‌شود. کارخانه حجاب شهرکرد ظرفیت تولید ۱۰ میلیون متر مربع پارچه چادر مشکی را در سال دارد. این کارخانه سال گذشته ۸ میلیون متر مربع پارچه چادر مشکی تولید کرد، که تنها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از نیاز کشور را شامل می‌شد.

رفع موانع تولید و اشتغال را با همکاری مجلس دنبال می‌کنیم
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲

ربیعی گفت: رفع موانع قانونی و حقوقی تولید، اشتغال و بهبود فضای کسب وکار را با همکاری مجلس به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

احیا وزارت بازرگانی؛ تیشه به ریشه تولید
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴

تشکیل وزارت بازرگانی یکی از عوامل تضعیف کننده تولیدات ملی در زمینه اقلام کشاورزی است که باعث صدمه به تولیدکنندگان می‌شود. علاوه بر آن تشکیل وزارت‌خانه جدید با سیاست چابک‌سازی دولت مغایرت دارد.

تبعات تشکیل وزارت بازرگانی بر تولید کشور
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱

دولت و برخی نمایندگان مجلس قصد دارند با تفکیک اختیارات بخش تولید از تجارت، وزارت بازرگانی را تاسیس کنند. این در حالی است که تولید کنندگان هشدار می‌دهند که تشکیل وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات و کاهش تولید در کشور می‌شود.

مناطق آزاد باید از زنجیره‌های تولیدی حمایت کنند
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

ایزدخواه گفت : منطقه آزاد ایده شکست خورده‌ای است و عملا این مناطق به محلی برای واردات محصولات غیر ضرور و مصرفی تبدیل شده است. در حالی که باید محلی برای حمایت از زنجیره های تولیدی و صادرات محصولات تولید شده باشد.

انحصار شکست
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

در حال حاضر به همت متخصصان کشور ما در حوزه تولید تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا شاهد تحولات فوق العاده‌ای هستیم، از ونتیلاتورهای بومی که نصف قیمت نمونه خارجی تولید می شوند گرفته تا تولید محصول انحصاری آمریکا توسط محققان ایرانی.

عربستان کاهش تولید نفت را آغاز کرد
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴

به گفته یک مقام آگاه سعودی، شرکت آرامکوی این کشور از اوایل این هفته و در آستانه اول ماه می، موعد آغاز کاهش تولید نفت گروه اوپک پلاس، کاهش تولید خود را آغاز کرده است.

تولید مدل‌های ۱۳۲ و ۱۱۱ پراید متوقف شد
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹

مدیرعامل سایپا از توقف تولید دومین مدل پراید خبر داد و گفت: آخرین پراید۱۱۱ از محصولات خانواده X۱۰۰ گروه خودروسازی سایپا در روز پنجشنبه (۴ اردیبهشت) تولید شد و به‌ این ترتیب ‌تولید دو مدل ۱۳۲ و ۱۱۱ از مجموع سه مدل خودروهای سواری پراید برای همیشه از سبد محصولات سایپا در بازار ایران خارج شد.