داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار چادر-مشکی
فیلم: ۸۵ درصد نیاز پارچه چادر مشکی کشور از خارج تامین می‌شود!
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

علیرضا حائری بیان کرد: نیاز کشور به چادر مشکی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون متر مربع در سال تخمین زده می‌شود. کارخانه حجاب شهرکرد ظرفیت تولید ۱۰ میلیون متر مربع پارچه چادر مشکی را در سال دارد. این کارخانه سال گذشته ۸ میلیون متر مربع پارچه چادر مشکی تولید کرد، که تنها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از نیاز کشور را شامل می‌شد.

گرانی چادر مشکی در بازار کاذب است
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

امیر قدیمی نژاد با بیان اینکه قیمت یک قواره چادر مشکی در بازار عمده فروشان بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است، گفت: گرانی چادر مشکی در بازار کاذب است.

سرمایه‌گذاری میلیاردی برای تولید چادر مشکی در کشور
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷

رضا رحمانی گفت: در تولید چادر مشکی که جزء اقلام وارداتی کشور است، بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده و مراحل نهایی بهره برداری خود را طی می‌کند.

فیلم: پشت پرده مافیای چادر مشکی چه کسانی هستند؟
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

نسیم آنلاین: افسانه محرابی ( مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت ) : در یک سال اخیر به صنعت نساجی به عنوان صنعت پیشران و اشتغالزا نگاه شده و برای تولید ۸۰ میلیون مترمربع چادر مشکی، ۸ طرح ۱۰ میلیون مترمربعی پیش‌بینی شده که نیازمند ۱۵۰ میلیون یورو و ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری است. اگر میانگین برای یک قواره چادری سه و نیم متر پارچه مصرف شود مشخص است واردکنندگان چادر با قیمتی که در بازار برای پارچه درجه یک وجود دارد سود ۴۰۰ تا ۵۰۰ درصدی دارند.

چرا قیمت چادر مشکی سر به فلک کشید؟
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲

در حالی ۹۰درصد بازار چادر مشکی کشور دست واردکنندگان است که قیمت چادر مشکی وارداتی به ارقام میلیونی رسیده و مردم قدرت خرید آن را ندارند. واردکنندگان چادر مشکی هم درباره نحوه واردات و قیمت‌گذاری چادر به کسی پاسخگو نیستند.

وعده وزیر صمت؛ خودکفایی کشور در تولید چادر مشکی تا ۳ آینده
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تا ۳ سال آینده در تولید چادر مشکی به خودکفایی خواهیم رسید.

قیمت چادر مشکی ۸ برابر مانتوی جلوباز است!
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

مشاور انجمن نساجی اصفهان گفت: در حالیکه قیمت یک مانتو جلو باز ۱۵۰ هزار تومان است، اما یک خانم برای چادر مشکی باید بین ۵۰۰ تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان یک کالای فرهنگی هزینه کند.

فروش چادر مشکی وارداتی با کم فروشی انجام می‌شود
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

دانایی هوشیار گفت: فروش چادر مشکی وارداتی با کم فروشی انجام می‌شود.

تولید پارچه چادر مشکی در کشور به کجا رسید؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

عضو هیأت مدیره جامعه متخصصین نساجی با بیان اینکه راه‌اندازی هر واحد تولید پارچه چادر مشکی به ۲۰ تا ۲۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد، آخرین وضعیت تولید این پارچه در کشور را تشریح کرد.

واردات بی رویه عامل افزایش قیمت چادر و تعطیلی کارخانجات داخلی
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

در طول دولت روحانی آنقدر پارچه چادر مشکی وارد کردند تا چند کارخانه‌ای که در داخل کشور چادر مشکی تولید میکرد را تعطیل کنند! امروز دیگر همان چند کارخانه را هم نداریم! حالا هم با دلار ۱۲ هزار تومانی، واردات چادر مشکی نسبت به قبل آنقدر کاهش داشته که قیمتها ۴ برابر شده است.