داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پنتاگون
پنتاگون: درز اطلاعات حساس نظامی باید توقف یابد
۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹

وزیر دفاع آمریکا ضمن اذعان به موارد متعدد درز اطلاعات حساس نظامی از پنتاگون گفت، این کارهای غیرقانونی باید متوقف شوند.

موافقت ترامپ با طرح خروج ۹.۵۰۰ نظامی آمریکا از آلمان
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶

وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در نشستی با حضور رئیس جمهور این کشور طرح‌های انتقال ۹۵۰۰ نظامی آمریکایی از خاک آلمان را برای وی تشریح کردند.

پنتاگون مدعی است هوآوی در خدمت ارتش چین است!
۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

وزارت دفاع آمریکا مدعی است هوآوی و شماری دیگر از شرکت‌های چینی، در خدمت ارتش این کشور بوده و به تأمین منافع نظامی پکن کمک می‌کنند.

مقام آمریکایی:‌ ترامپ قصد داشت ده هزار نظامی در واشنگتن مستقر کند
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶

یک مقام آمریکایی می‌گوید رئیس‌جمهور این کشور قصد داشت برای سرکوب هرچه بیشتر تظاهرات در واشنگتن، ده هزار نیروی نظامی در این شهر مستقر کند.

مبتلایان کرونا در پنتاگون به حدود ۱۰ هزار نفر رسید
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵

تعداد مبتلایان به کرونا در میان پرسنل نظامی، پیمانکاران نظامی، کارمندان غیر نظامی و خانواده اعضای پنتاگون به ۹ هزار و ۸۸۵ نفر رسیده است.

پنتاگون اظهارات موشکی ترامپ را تائید کرد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶

در حالی که رئیس جمهور آمریکا مدعی شده کشورش در حال تولید یک موشک مافوق صوت پیشرفته برتر از موشکهای معادل روسی و چینی است، پنتاگون تایید کرد که در حال توسعه و تولید یک موشک مافوق صوت پیچیده است.

اظهارات موشکی ترامپ دردسرساز شد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸

سخنگوهای وزارت دفاع آمریکا و کاخ سفید در کنفرانس خبری خبرنگارانی که خواستار توضیح درباره سخنان رئیس‌جمهور آمریکا درباره یک موشک آمریکا بودند را به یکدیگر ارجاع دادند.

آمریکا و عربستان یک گروه تروریستی جدید تشکیل می‌دهند
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

ریاض و واشنگتن قصد دارند با ادغام دو گروه مسلح کُرد، یک گروه مسلح تازه در شمال سوریه تشکیل دهند. ریاض در همین راستا، 120 میلیون دلار برای حزب کارگران کردستان ارسال کرده است.

گزارش پنتاگون از آدم‌کشی ارتش آمریکا
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در جریان عملیات‌های نظامی‌شان در عراق، سوریه، افغانستان و سومالی طی سال ۲۰۱۹، حدود ۱۳۰ غیرنظامی را به قتل رساندند.

جایزه‌ی پنتاگون به ضربه مغزی‌های عین الاسد
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱

پنتاگون اعلام کرده که در حال بررسی طرحی است که به مجروحان ضربه مغزی شده ناشی از حملات موشکی ایران به عین الاسد نشان ویژه اهدا کند.