داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تمدن-غرب
سید جمال الدین اسدآبادی؛ آغازگر تفسیر اجتماعی قران
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳

سید جمال‌الدین اسدآبادی پیشگام نهضت احیای دین و آغازگر تفسیر اجتماعی قرآن، در سال ۱۲۱۷ شمسی در اسدآباد همدان متولد شد .در نوجوانی به همراه پدر خود به نجف رفت و در مجلس درس شیخ مرتضی انصاری حضور یافت. پس از چند سال تحصیل، وادار به ترک نجف و سفر به هند شد و پس از آن سال‌های زندگی‌اش را در نقاط مختلفی از سرزمین‌های اسلامی و غربی از جمله هند، مصر، عثمانی، فرانسه و انگلستان گذراند و به تبلیغ اندیشه‌های خود پرداخت. 

غرب‌زدگی از زمان صفویه شروع شد
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹

اصغر طاهرزاده شب گذشته پنجم اردیبهشت ماه در یک برنامه تلویزیونی گفت: ما مسلمانان همیشه به قرآن رجوع داشته‌ایم اما نحوه رجوع اهمیت دارد. حیات زندگی بشر در 500 سال پیش به‌گونه‌ای بود که بازار، تعلیم و تربیت و ... بر اساس قرآن اداره می‌شد تا این‌که بشر با دنیای مدرن مواجه شد. دنیای مدرن وعده‌هایی داد مبنی بر این‌که هم زندگی مدرن داشته باشید و هم متدین باشید اما بعداً به وعده‌های خود نتوانست عمل کند.

فیلم: مصادیق راهزنی مدرن در «غرب وحشی»
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

مصادیق غرب وحشی را در آمریکای امروز ببینید.

کرونا و پادشاه لخت غرب
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵

فرض کنید مقامات نظام ما به جای مقامات انگلیسی جلوی دروبین ها با خنده با همه دست می دادند و کرونا را بی اهمیت جلوه می دادند و بعد خود دچار کرونا می شدند، حتما بعد از آن نه تنها در کل دنیا بلکه در داخل عمله های رسانه ای آنها و سلبریتی ها چگونه به همه نظام و مقامات حمله می کردند!

فواد ایزدی: کرونا باعث شد غرب را آنگونه که هست، ببینیم
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: ماجرای کرونا برای ما یک درس بود تا واقعیت غرب را آنگونه که هست ببینیم.

بی‌توجهی در غرب، اوج مراقبت در ایران
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴

شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شده مردم جوامع مختلف رفتارهای عجیب و غریب و بعضاً متناقض با آنچه تاکنون عنوان می‌کردند داشته باشند.

فیلم: جنگ بر سر تصاحب ماسک در غرب!
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴

روایت شبکه آلمانی از دزدی های مدرن قدرت ها در بحبوحه هایشیوع کرونا در جهان.

فیلم: کنایه رهبرانقلاب به ماسک‌ دزدی در غرب
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵

کنایه رهبر انقلاب به رفتارهای اخیر در غرب بعد از شیوع کرونا از دعوا بر سر دستمال توالت و خرید اسلحه تا مصادره ماسک کشورهای دیگر و تخلیه فروشگاه‌ها.

روضه مکشوفِ حوزه خانواده
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

گفتمان‌سازی رسانه‌ای در حوزه خانواده با بازی بازی با کلمات و خوشحالی از ابلاغِ سندِ خانواده ممکن نمی‌شود، ما به عمل نیاز داریم، نه حرف و کلمه!

مقاومت ما بی‌انتها در حالیکه فشار دشمن محدود است
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی گفت: دشمن به اشباع تهدید رسیده و بیش از این قدرتی ندارد، اما قدرت مقاومت ما آغاز شده است؛ مقاومت ما بی‌انتها است، در حالیکه فشار دشمن محدود است.