داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار شرکت-ملی-نفت-ایران
نیم میلیارد دلار خسارت نتیجه امید زنگنه به چشم آبی‌ها
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳

فسخ قرارداد وزارت نفت با شرکت سی‌ان‌پی‌سی در آزادگان جنوبی و صورت حساب نیم میلیارد دلاری آن، نتیجه امیدبستن به اروپایی‌هاست.

فاجعه «فاز ۱۲ پارس جنوبی»: از مهاجرت گاز ایران به سمت قطر تا همراهی «زنگنه»
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

انتشار گزارش فعالیت‌های توتال در پارس جنوبی بعد از گذشت ۲۰ سال، حائز نکات قابل توجهی بود که جای ورود نهادهای نظارتی در آن خالی است. بعد از گذشت دو دهه از توسعه میدان گازی پارس جنوبی که اشکالات اساسی در آن بروز پیدا کرده، آیا کسی پیگیر اشتباهات صورت گرفته توسط شرکت‌های داخلی و خارجی که منجر به حیف و میل سرمایه‌های مردم شده، خواهد بود؟

جوابیه مناطق نفت‌خیز جنوب پیرامون لغو مناقصه‌ قراردادهای توسعه ۲۸ مخزن
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در واکنش به خبر نسیم آنلاین که از لغو تعدادی از مناقصه‌ قراردادهای طرح توسعه ۲۸ مخزن خبر داده بود، جوابیه‌ای به این خبرگزاری ارسال کرده است.

سهام ایران در شرکت‌های نفتی خارج از کشور
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

جداول و پیوست‌های لایحه بودجه ۹۸ که از سوی دولت تقدیم مجلس شده است نشان می‌دهد شرکت ملی نفت ایران سهم یک درصدی در شرکت بی‌پی انگلستان دارد.

بخشنامه جدید وزارت نفت در مورد طرح توسعه ۲۸ مخزن
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

وزارت نفت در بخشنامه جدیدی، شرکت‌های تابعه خود را که در حکم کارفرمای پروژه طرح توسعه ۲۸ مخزن هستند، مکلف کرده است تا نوع قراردادهای منعقد شده، به منظور توسعه این میادین را تغییر دهند. در این بخشنامه عنوان شده است که مدل قراردادهای یاد شده، از حالت عملیات محور به حالت پرداخت بر حسب درصد پیشرفت کار، باید تغییر یابد.

کشف میدان ۵۳ میلیارد بشکه‌ای نفت در خوزستان
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸

حسن روحانی که امروز راهی یزد شده است، در سخنرانی خود در جمع مردم این شهر خبر از کشف یک میدان مستقل نفتی داد.

نقش بازنشستگان در اداره صندوق بازنشستگی نفت مشخص نیست
۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

معاون اسبق حقوقی شرکت ملی نفت: آن گونه که مقامات دولت گفتند، اساسنامه تصویب شده، اما هنوز از جزئیات تغییرات مفاد آن چیزی منتشر نشده است.

در نفت تا کارد به استخوان نرسد به توان داخلی و نیروهای متخصص رجوع نمی‌شود
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

دکتر حسینعلی اخلاقی، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه صنعت نفت در سخنرانی خود در دیدار اخیر نخبگان علم و فناوری کشور با رهبر معظم انقلاب، با اشاره به وجود ضعف‌های کهنه و بنیادین در ساختار وزارت و شرکت نفت در دوران‌های مختلف گفت: این صنعت دچار روزمرگی در تولید و خام فروشی بوده و در زمینه‌ی فناوری‌ها بشدت دچار عقب‌افتادگی است.

دسیسه علیه نفت ایران
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

وقوع انفجار در یک نفتکش ایرانی، بار دیگر موضوع حمله به نفتکش‌ها را به رسانه‌ها کشانده است. این نفتکش متعلق به شرکت ملی نفت‌ ایران بوده است که در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان‌سعودی دچار انفجار شد و منشأ این حملات تحت بررسی و رصد کارشناسی و امنیتی قرار دارد.

بازگشت شرکت ملی نفتکش ایران از بخش خصوصی به بخش دولتی
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲

کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت از پیگیری‌ها برای انتقال سهام شرکت ملی نفتکش ایران از بخش خصوصی به بخش دولتی، خبر داد.