داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نفت-و-گاز
هدف حضور آمریکا در منطقه تسلط بر منابع انرژی جهان است
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اشاره به این موضوع که هدف حضور آمریکا در منطقه تسلط بر منابع انرژی جهان است، تصریح کرد، شهادت فرمانده نیروی قدس نهضتی بین‌المللی برای مقابله با استکبار جهانی به راه انداخت.

ارزشمندترین برندها نزد کدام کشورها است؟
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

برندهای آمریکایی با ارزش‌ترین برندهای جهان هستند.

السیسی به اردوغان هشدار داد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

رئیس جمهوری مصر با اعلام اینکه موفق شده چند قرارداد بین المللی اکتشاف نفت و گاز در دریای مدیترانه امضاء کند، به ترکیه هشدار داد، از انحصارطلبی در این دریا بپرهیزد.

جایگاه‌های سی ان جی در تهران با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به رشد ۱۰ درصدی مصرف سی ان جی در هفته گذشته، گفت:‌ بعد از سهمیه‌بندی بنزین مصرف سی ان جی در کشور دو میلیون متر مکعب در روز افزایش داشته است.

ناگفته‌های علمی کشف میدان جدید نفتی
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

در اوایل هفته جاری، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران که به یزد سفر کرده بود، در جمع مردم این شهر از کشف یک میدان جدید نفتی در استان خوزستان خبر داد. یک روز پس از اعلام این خبر، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه جزئیات این کشف جدید را بیان کرد.طبق گفته‌‌های زنگنه، مخزن نفتی جدید ۲۲ میلیارد بشکه بر حجم ذخایر نفت درجا و ۲.۲ میلیارد بشکه (با احتساب ضریب بازیافت ۱۰ درصد) بر حجم ذخایر نفت قابل‌استحصال کشور می‌افزاید.

مودی: عربستان سعودی در پروژه‌های نفت و گاز هند سرمایه گذاری می‌کند
۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸

نخست وزیر هند از سرمایه گذاری کلان عربستان سعودی در صنایع پایین دست نفت و گاز این کشور خبر داد.

جزئیات بازداشت یک مدیر نفتی
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

با بازداشت یکی از مدیران شرکت نفت و گاز پارس طی روزهای گذشته، پرونده عجیبی در حوزه اخاذی و فساد در این شرکت باز شده است. «کامران.م» پورسانت‌های دریافتی خود را به‌حساب نزدیکان خود واریز و در تحقیقات اولیه به دریافت رشوه به صورت ارزی،کارت اعتباری، سکه و ...  اعتراف کرده است.

احتمال کشف ذخایر جدید گاز در خلیج فارس
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

با در دستور کار قرار گرفتن حفر چاه‌های اکتشافی جدید در اطراف میدان گازی پارس جنوبی، احتمال کشف ذخایر جدید گاز در قالب بلوک‌های گازی و یا حتی میادین جدید گازی وجود دارد.

شرکت‌های «گاز»،‌ «پالایش و پخش» و «پتروشیمی» اساسنامه ندارند!
۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

طحان نظیف گفت: شرکت‌های گاز،‌ پالایش و پخش و پتروشیمی اساسنامه ندارند!