داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار محیط-زیست
عاملان آتش‌سوزی خائیز دستگیر شدند
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو دامدار متخلف شناسایی و بعد از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند.

«چشمه­‌علی» ۶۵۰۰ ساله برای همیشه خشک شد؟
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

«چشمه­‌علی» شبیه چشمه‌­های معمولی و پراکنده‌­ای که در اقصی نقاط کشور دیده می­شود و به دلایل فعالیت­‌های انسانی خشک شده است، نیست. مسئولین آگاه نیستند که اگر این اتفاق زودتر مدیریت نشود، احتمال می­رود چشمه‌علی» دیگر به حالت اولیه بازنگردد.

نبرد با آتش با دستان خالی
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

چهار روز است بکرترین مناطق جنگلی کشور در آتش، سوء مدیریت و ناهماهنگی و کمبود امکانات می سوزد، فرمانده یگان محیط زیست می گوید: نیروهایمان با دستان خالی با آتش مبارزه می کنند.

فاجعه؛ جانوران در خائیز زنده زنده می‌سوزند
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

گونه‌های جانوری که روزی خائیز زیستگاه امنشان بود از عصر پنجشنبه تاکنون در میان فواره‌های آتش، مظلومانه جان می‌دهند؛ هیچ راه فراری برای این گونه‌های کمیاب که حالا محل زندگی آنها به کوره‌ای از آتش بَدَل شده است، وجود ندارد و  مرگ دردناک پرندگان و گونه‌های جانوریِ این زیستگاه‌ مهم حیات‌وحش کشور، دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

مجلس انقلابی به چه معناست؟ / نقدی بر شعارزدگی منتخبین مجلس یازدهم
۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

همواره سخن گفتن از ترکیب های جذاب اما مبهم در عالم سیاست ایران رایج بوده اما تنها در موارد اندکی مراد و منظور بیان کنندگان این ترکیب‌ها مشخص بوده است. ترکیب «مجلس انقلابی» از همین نوع ترکیب ها است.

شکار در شمال ۵ سال ممنوع شد
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵

اداره کل محیط زیست مازندران اعلام کرد شکار و تیراندازی در جنگل های شمال به مدت ۵ سال ممنوع شد.

مجلس با اصلاح طرح واردات خودروهای هیبریدی موافقت کرد
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

نمایندگان مجلس در جریان طرح یک فوریتی ساماندهی خودرو اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح ماده 4 درخصوص واردات خودروهای هیبریدی موافقت کردند.

روحانی قانون «کمک به ساماندهی پسماندها» را ابلاغ کرد
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲

رئیس جمهور، یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارتخانه های نیرو، کشور و امور اقتصادی و دارایی و همچنین سازمان های برنامه و بودجه کشور و حفاظت محیط زیست ابلاغ کرد.

شدیدترین برخوردها در انتظار جوجه‌کُش‌ها
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵

به دنبال انتشار فیلم‌هایی از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه و زنده به گور کردن آن‌ها، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، گفت: این اقدام غیر انسانی و غیر علمی است و ما به تمام واحدهای تولیدکننده جوجه در تهران اخطار داده‌ایم که اگر اقدام به چنین کاری کنند با آن‌ها به شدت برخورد خواهد شد.

مشاهده پلنگ و گربه پالاس در فیروزکوه
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از مشاهده و تصویربرداری سه قلاده پلنگ و یک قلاده گربه پالاس در مناطق تحت مدیریت این شهرستان خبر داد.