داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار گلوبال-هاوک
فیلم: ماجرای دو ترامپ در کاخ سفید
۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

کنایه‌های مجری آمریکایی به اظهارات ترامپ درباره حمله به ایران

پاتروشف: پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران هدف قرار گرفت
۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

دبیر شورای امنیت ملی روسیه بعد از دیدار با «جان بولتون» و «بنیامین نتانیاهو» در فلسطین اشغالی تأیید کرد که پهپاد جاسوسی آمریکا در حریم هوایی ایران هدف قرار داده شده است.

سیاست هوشمندانه ایران: قاطعیت نظامیان، سکوت سران
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

با سکوت سران قوا تا روز یکشنبه ( به جز موضع گیری حداقلی روحانی در دیدار با رئیس بین المجالس) در خصوص ماجرای سقوط گلوبال هاوک باید گفت سیاست نظام در این هست که سران نظام جواب حرفهای و توئیت‌های دم و دقیقه ای ترامپ را ندهند و در حد فرماندهان نظامی و وزیر خارجه و سخنگوی وزارت‌امور خارجه به این مساله پرداخته شود.

اولین واکنش رئیس‌جمهور به سقوط پهپاد آمریکایی
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

رئیس‌جمهور تاکید کرد: رویکرد ثابت جمهوری اسلامی ایران کاهش تنش، عدم هرگونه درگیری بین نیروی نظامی کشورها و توسعه صلح و ثبات در منطقه و سراسر جهان است.

حمایت۲۵۰ نماینده مجلس از سپاه برای سرنگونی پهپاد آمریکایی
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

۲۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای ضمن حمایت کامل از سپاه به دلیل ساقط کردن پهپاد آمریکایی تاکید کردند: سرنگونی این پهپاد معادلات روانی دشمنان را بر هم ریخت و دیگر هیچ پرنده متجاوزی توان ورود به آسمان ایران را نخواهد داشت.

این طناب پوسیده است!
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

بازی فیک جنگ
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

هدف از این بازی جدید ظاهرا این است که ایران در برداشتن گام‌‌های بعدی ریسک جدی درگیری نظامی را در محاسبات خود وارد کند و حال آنکه تحلیل منطقی‌‌‌‌‌‌تر این است که فکر کنیم در واقع اساسا گزینه نظامی وجود نداشته و دولت آمریکا به عنوان تنها راه باقیمانده این بازی را آغاز کرده تا محاسبات ایران را کنترل کند.

گلوبال‌هاوک و شکستی دیگر برای رسانه ملی!
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸

هر پنجشنبه صداوسیما مانند یک خبر معمولی که مشخص است گوینده خبر هم تسلطی بر آن ندارد، صرفا به اعلام خبر اکتفا می‌کند، یعنی کیلومترها عقب‌تر از شبکه‌های اجتماعی! در آن‌سو اما مشخص است که طرف آمریکایی برای لحظه‌به‌لحظه پس از سقوط (در حالی که بازنده عملیات نظامی است) برنامه مشخصی دارد. از رسانه‌های آمریکایی گرفته تا حتی خود ترامپ یک عملیات روانی را جلو می‌برند.

بی‌رسانه‌ایم
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳

دیروز ایرانی‌ها هیجان زده بودند؛ اکثریتی از شادی شلیک به متجاوز و اقلیتی از ترس شروع یک جنگ. نظام برای مدیریت این هیجان و تبیین آنچه میان تجاوز آمریکا و دفاع ایران روی داد، چه استفاده‌ای از رسانه‌ی ملی‌اش کرد جز خواندن یک خبر معمولی آن هم در ردیف خبرهای دست چندم؟

چرا پس از پیروزی نظامی اسیر جنگ روانی ترامپ شده‌ایم؟
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵

کار زدن پهپاد آمریکایی تمام نشده ، ادامه این نزاع پیوست های رسانه های و در دام جنگ روانی طرف مقابل نیفتادن است.