داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقدام-متقابل
راستی آزمایی پایان تحریم های تسلیحاتی!
۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱

اگر طی روزهای آینده دولت روحانی موفق نشود یک قرارداد صادرات یا واردات تسلیحات با کشور دیگری امضا کند، آنگاه ثابت خواهد شد این بهانه دولت هم فریبی بیش نبوده و تحریم های تسلیحاتی عملا منقضی نشده اند.

انتظار طولانی برای اقدام متقابل مجلس
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱

مجلس یازدهم باید با تصویب طرحی فورا تمامی تعهدات ایران ذیل برجام و بطور خاص در حوزه نظارت ها و بازرسی ها را لغو کند و دولت را ملزم به اجرایی کردن آن بکند. مجلس یازدهم در این آزمون تاریخی نشان خواهد داد که همان راه مجلس دهم را خواهد رفت و در وداداگی دولت شریک خواهد شد یا بناست به شعارها و مواضع رسانه ای و اعلامی خود در اقدام متقابل جدی در برابر آمریکا عمل کند و در میدان ثابت کند که انقلابی است.

به تعهدات یکطرفه ایران به FATF پایان دهید
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹

دولت باید در برابر اقدام FATF مبنی بر نگه داشتن ایران در وضعیت اقدام متقابل، اجرای برنامه اقدام را که بنا بود به واسطه اجرای آن ایران از این وضعیت خارج شود را متوقف کند و به تعهدات یکطرفه خاتمه دهد.

برقراری صلح از موضع قدرت صورت می‌گیرد
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران برقراری صلح و ثبات در منطقه است و این صلح را از موضع قدرت اعمال خواهیم کرد.

دزدی اموال ملت ایران توسط آمریکا تمامی ندارد!
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: تصویب طرح آمریکا برای مصادره ۱.۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به بهانه غرامت به خانواده‌های قربانیان حادثه بیروت، دزدی اموال ملت ایران است.

طبق قانون ایران می تواند «اقدام متقابل»کند
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

اگر سازمان ملل کوتاهی کند و یا درخواست خود را مطرح اما بریتانیا آن را انجام ندهد تنها کاری که ما می‌توانیم براساس ماده ۴۹ طرح مسئولیت‌های بین المللی دولت‌ها انجام دهیم، «اقدام متقابل» است