داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مجید-شاکری
پیشنهاد مدل کره‌جنوبی در تقابل اقتصاد و بهداشت
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹

یک کارشناس اقتصادی گفت: عمده کشورهای دنیا مجبور هستند مردم خود را حداکثر در میان‌مدت به سر کار بازگردانند، همین موضوع زمینه‌ای برای انجام تست حداکثری است.

شاکری: دولتی که دارای ۱۸هزار میلیارد تومان است، نباید دنبال فروش نفت باشد
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

یک کارشناس اقتصادی گفت: بنا بر آمار سال ۱۳۹۵, فقط دارایی غیرمنقول در اختیار دولت و یا نهاد‌های در اختیار او، مبلغ ۱۸هزار میلیارد تومان است، اما هنوز به‌سمت فهرست کردن، جمع کردن و مدیریت دارایی در قالب یک تصویر کلان نرفته‌ایم.

آیا استعفای استراماچونی به عدم تصویب FATF مرتبط است؟
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

امروز در اخبار آمده است واریزی‌های طلب استراماچونی از سوی استقلالی‌ها، آن هم به صورت پراکنده، باعث شده بود تا دولت ایتالیا به موضوع ورود و حساب مرد ایتالیایی را بلوکه کند و به نوعی به او نسبت فردی که از مالیات فرار می‌کند را بدهند. لذا این شبهه مطرح شده است که آیا استعفای استراماچونی به عدم تصویب FATF مرتبط است؟

آیا زمان تغییر مسیر در بنگاهداری بانک‌ها فرا رسیده است؟
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

در نهایت تصور می‌کنم زمان تغییر نگاه به بنگاهداری بانک‌ها از «ممنوع» به «مجاز ولی مصداقا محدود» رسیده است. می‌توان این حقیقت را به لحاظ زمانی محدود و در اجرا مدیریت‌شده‌تر کرد ولی از اصل آن «گریزی نیست».

شاکری: اروپا می‌خواهد بدون خیس شدن شنا کند
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳

مجید شاکری با تأکید براینکه اینستکس اساساً ساختار ضعیفی دارد و مانند مخلوق افلیجی است،گفت: آنچه در اینستکس انجام شده فوق العاده نمادین است.

سفر نخست ژاپن منفعت اقتصادی برای ایران نداشت
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴

عده‌ای فکر میکردند با آمدن نخست وزیر ژاپن و وزیر خارجه آلمان به ایران قرار است در اقتصاد ما اتفاق خاصی رخ دهد. از اول هم مشخص بود آمدن آقای "آبه" به ایران، اهمیت اقتصادی ندارد،‌ رسانه‌ها جو دادند! نخست وزیر ژاپن چیزی نداشت که برای اقتصاد ایران بیاورد. عراق و عمان برای ایران خیلی مهمتر از ژاپن است