داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فضای-مجازی
نشست بررسی مشکلات تولیده‌کننده ورشکسته
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

معاون قضایی دادستان کل کشور در نشست بررسی مشکلات تولیده‌کننده ورشکسته، گفت: اجازه نخواهیم داد در شرایط موجود هیچ کارخانه‌اى تعطیل و کارگرى بیکار شود و مصمم هستیم با کسانى که تعمداً چوب لاى چرخ تولید بگذارند قاطعانه برخورد کنیم.

دستور فوری جهانگیری در پی انتشار یک فیلم در فضای مجازی
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

معاون اول رییس جمهور دستور رسیدگی به مسائل و مشکلات یک فعال اقتصادی را به دستگاههای ذیربط صادر کرد.

تصویر: پوستر جدید سایت رهبر انقلاب درباره فضای مجازی
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸

پوستر جدید سایت رهبر انقلاب از جدیدترین بیانات آیت‌الله خامنه‌ای درباره فضای مجازی را مشاهده کنید.

انتشار ویدئو از مرگ دانش‌آموزی به علت کرونا در تهران
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر فوت دانش آموزی در مدرسه بخاطر کرونا، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تکذیب این ادعا، از پیگیری این موضوع توسط پلیس فتا برای شناسایی عاملان انتشار این ویدئو خبر داد.

۲ پرسش از مجلس یازدهم درباره پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

لازم است مجلس جدید پیش از ارایه هرگونه طرح جدید، دو سوال مهم را مد نظر خویش قرار دهد. اول آنکه چرا اغلب طرح‌های حاکمیتی برای فضای مجازی با واکنش منفی کاربران مواجه می‌شود و همین موجب عدم اجرایی شدن آن‌ها می‌گردد؟ دوم آنکه چگونه می‌توان با جبران خطاهای گذشته، لزوم حکمرانی، سیاست‌گذاری و قانون‌نویسی بر فضای مجازی را در دیدگاه کاربران بعنوان یک حق حاکمیت جهت حمایت از خود آنان به رسمیت شناخت؟

خبر ابتلای واعظ معروف تهران به کرونا کذب است
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷

خبر ابتلای حجت‌الاسلام انصاریان به بیماری کرونا که امروز در برخی شبکه‌های مجازی شایعه شده بود، تکذیب شد.

درباره ضرورت اصلاح نگاه وزارت ارتباطات به فضای مجازی
۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹

اصلاح قدیمی، آش با جاش امروز مصداق عینی فضای مجازی است. در این محیط جدید محتوا از تکنولوژی جدا نیست. پلتفرم همچون قالب است و محتوا در شکل این قالب عرضه می شود، مانند قالب غزل یا قصیده که چگونگی و چیستی محتوای شعر را تعیین می کند.

واکنش عمار حکیم به ادعای افتتاح سفارت مجازی اسرائیل در عراق
۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

عمار حکیم با محکوم کردن تلاش‌های رسانه‌ای تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی تاکید کرد: موضع ما و عراق نسبت به رژیم صهیونیستی ثابت است.

اسماعیلی: شاهد رهاشدگی در فضای مجازی هستیم
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

اسماعیلی در خصوص رهاشدگی فضای مجازی و ورود قوه قضاییه به این موضوع، اظهار کرد: امروز شاهد رهاشدگی در فضای مجازی هستیم و ساماندهی فضای مجازی یک جورهایی رها شده است.

کدام محتوا دیده می‌شود؟
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

آمار دقیقی از تعداد سایت‌های خبری، فعالان رسانه‌ای توئیتری، اینفلوئنسرهای اینستاگرامی یا به صورت کامل فعالان رسانه‌ای و بسترهای تولید و توزیع محتوای صوتی، متنی، تصویری، ترکیبی وجود ندارد. با این همه، تردیدی وجود ندارد چه در فضای داخلی و چه در فضای بیرونی، ما از نظر رسانه‌ای ضعف داریم. این ضعف عموماً به نبود ایده، فقدان طراحی و نداشتن برنامه برمی‌گردد تا اشکال در تکنیک.