داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کنکور-۹۸
سوالات کنکور سراسری لو رفته بود؟
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

طی سال های گذشته و به ویژه پس از گسترش فضای مجازی، همواره حرف و حدیث ها درخصوص خریدوفروش سوالات کنکور و امتحانات نهایی مطرح بوده است و معمولا در ایام پس از کنکور و امتحانات شائبه هایی درست یا غلط در رسانه ها مطرح می شود. مرور اخبار و گزارش ها در این زمینه البته ما را با موارد متعددی در سال های اخیر از تایید خرید وفروش سوالات به ویژه موارد امتحانات نهایی مواجه می کند که مسئولان مربوط نیز آن را تایید کرده و از دستگیری و برخورد با متخلفان خبر داده اند.

نظام قدیمی‌ها دست به دامان رئیسی شدند
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۸ در ادامه پیگیری‌های خود در اعتراض به شیوه ناعادلانه کنکور امسال و در نهایت بی‌توجهی مجلس و دیوان عدالت اداری به این تضییع حق، از حجت‌الاسلام رئیسی ریاست قوه قضائیه استمداد کردند.

امسال ۱۵۰۰ نفر از فرزندان هیئت علمی از سهمیه استفاده کردند
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

چند روزی است موضوع استفاده فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از سهمیه یا تسهیلات برای تغییر دانشگاه یا تغییر رشته، در رسانه ها به یکی از موضوعات مطرح تبدیل شده است.همسران و فرزندان عضو هیئت علمی هم جزو افرادی هستند که سهمیه ای مجزا دارند.

ثبت نام پذیرفته‌شدگان رشته‌های بدون کنکور از فردا
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

ثبت نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۹۸ از فردا ۱۰ مهر آغاز می شود و هر فرد تنها امکان ثبت نام در یک محل قبولی با آزمون یا بدون آزمون را دارد.

لایحه اصلاح سهمیه‌های کنکور تنظیم شد
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

وزیر علوم گفت: در حال تنظیم لایحه اصلاح سهمیه‌های کنکور هستیم که پس از تنظیم به مجلس ارائه می‌شود.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای کنکور ۹۸ وجاهت قانونی ندارد
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ فاقد وجاهت قانونی است.

۲۱۱ هزار نفر در رشته‌های بدون کنکور ثبت نام کردند
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بیش از ۲۱۱ هزار نفر رشته‌های تحصیلی بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را انتخاب کرده اند.

نتیجه آزمون سراسری اعلام شد
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

مناطق سیل زده کدام رشته‌ها را انتخاب کنند+ جدول آماری سهمیه‌ها
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

بیش از ۵۸۰ نفر ظرفیت برای داوطلبان مناطق سیل زده در کشور اختصاص یافته است که این داوطلبان می توانند رشته های مختلف را در دانشگاه های استان و همجوار انتخاب کنند.

تا صبح پنج‌شنبه تنها ۲۵ درصد انتخاب رشته‌ کردند!
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور است، گفت: تاکنون 25.57 درصد داوطلبان مجاز، انتخاب رشته کرده‌اند.