داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بحران-اقتصادی
لاوروف: آمریکا عامل اغتشاشات اخیر در ایران بود
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

وزیر خارجه روسیه گفت: آمریکا ایران را تحت محاصره اقتصادی قرار داده، حساب‌های مالی این کشور را مسدود و ذخایر طلای آن را سرقت می‌کند و سپس مقامات تهران را مقصر در مشکلات جلوه داده و باعث تحریک نارضایتی مردم می‌شود.

بیانیه جامعه‌اسلامی مدیران درباره بی‌تدبیری بنزینی دولت
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

تلخی وقایعی که به واسطه سومدیریت دولت دوازدهم در اعمال سهمیه بندی بنزین، طی روزهای گذشته در کشور رخ داد به حدی است که ایجاب می کند این اقدام دولت، به جهت شرایط وقوع مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد.

آیا کشور در معرض بحرانهای جدید معیشتی است؟
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

انتخاب «زمینه بحران» از سوی دشمن و موج سواری بر اعتراضات بر حق و مشروع «مردمِ نگران از آینده معیشتی خود»، نشان می دهد که اتاق فکر شبکه بحران ساز، بر چالشهای اقتصادی موجود که بخشی از آن حاصل تحریم ها و بخش دیگری نیز حاصل سوء مدیریت ها و ناکارآمدی است، اشراف نسبی دارد.

نشنال اینترست: بدهی آمریکا بمبی در حال انفجار است
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

پایگاه اینترنتی نشنال اینترست بحران بدهی ملی آمریکا را بزرگترین‌ تهدید علیه این کشور توصیف کرد و از آمریکایی‌ها خواست برای مواجهه با این بحران آماده باشند.

روایت دو اقتصاددان از ریشه های شکست خصوصی سازی
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

سید احسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در نشست بررسی خروج از بحران خصوصی سازی با انتقاد از سیاست گذاری و عملکرد خصوصی سازی تاکنون گفت: حتی کشورهایی که خصوصی‌سازی از آن ها شروع شده در زمانی که بحران اقتصاد کلان روی می‌دهد، ترمز واگذاری‌ها را می‌کشند.

تشدید بحران مسکن و بی‌خانمانی در انگلیس‌
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

نشریه انگلیسی ایندیپندنت در مطلبی به معضل بی خانمانی پنهان در این کشور اذعان کرد.

ترکیه چگونه به توسعه رسید؟
۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

دو دهه پیش ترکیه برای ایرانیان، جدا از جذابیت‌های اقلیمی‌اش، به تورم سرسام‌آورش شهره بود. در این دو دهه مقامات ترک سیاست‌های متنوع اقتصادی را در دستور کار خود قرار دادند و توانستند از یک اقتصاد بحران‌زده، یک قدرت‌ اقتصادی بزرگ در غرب آسیا بسازند.

هند در بدترین شرایط اقتصادی در ۷۰ سال اخیر
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

به دنبال لغو قوانین ۳۷۰ و ۳۵ ای توسط دولت دهلی نو در کشمیر اشغالی، اقتصاد این کشور به بدترین وضعیت خود از زمان استقلال رسید.

چرا انگلیس توان تقابل با ایران را ندارد
۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲

علیرغم تهدیدهای اولیه دولت انگلیس در عقب نشینی آشکار مواضع خود را در قبال ایران تغییر داد. گزارشات حاکی از آن است که این کشور با بحرانی های عمیقی دست و پنجه نرم می کند که بر ناتوانی انگلستان برای مقابله با ایران صحه می گذارد.

غروب آفتاب در بریتانیای صغیر
۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

انگلیس امروز هیچ تناسبی با «بریتانیای کبیر» قرن 19 ندارد و لندن که زمانی تنها با یک‌‌ اشاره سفیر خود، وزیر و نخست‌وزیر در کشورهای مختلف را جابه‌جا می‌کرد، در شرایط کنونی به دلیل بحران‌های سیاسی و اقتصادی و ضعف شدید نظامی، قادر به نقش‌آفرینی گذشته خود نیست.