داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اصلاح-ساختار-بودجه
ماجرای بودجه ۹۹ یاس آور است!
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰

مردم درگیر بیماری کُرونا هستند که باید از آن عبور کنیم، این بحث ها (بودجه۹۹) زیاد جواب نمی‌دهد.

مجلس یازدهم برای اصلاح بودجه زودتر از موعد تشکیل شود
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

من نظرم این است بعد از تعطیلات فروردین مجلس یازدهم را در مجلس قدیم تشکیل دهیم و بصورت داخلی بودجه ۹۹ را مورد بررسی قرار دهیم و یک اصلاحیه برای آن بنویسیم بعد از رسمیت یافتن مجلس ۱۱، اصلاحیه را به رأی بگذاریم.

۱۰ گزاره حقوقی و سیاسی درباره بودجه ۹۹
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۳

به جای دفع بلای کرونا که ویروس قابل درمانی است‌، برای دفع ویروس ناکارآمدی سیاستمداران و نمایندگان نالایق دعا کنیم که بلای جان انقلاب اسلامی شده‌اند و درمانی هم ندارند

چه دستی مجلس را از راس امور کنار گذاشت؟
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

مجلسی که ابزارهای قانونی در اختیار دارد و خود آنها را زیرپا می گذارد و کسانی را بر صدر مجلس می نشاند که رسما نمایندگان را دور می زند خودش به عنوان اولین مقصر وضع موجود باید پاسخگو باشد.

اصلاحیه بودجه ۹۹ یکشنبه در صحن مطرح می‌شود
۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: طبق دستور لاریجانی قرار است با ارائه پیشنهادات نمایندگان اصلاحات لازم درباره کلیات بودجه ۹۹ توسط کمیسیون تلفیق انجام شده و روز یکشنبه آینده بودجه سال آتی به صحن علنی بیاید.

مخالفان و موافقان بودجه ۹۹ چه گفتند؟
۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

نمایندگان مجلس با کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ مخالفت کردند؛ مخالفان بودجه معتقد بودند که این بودجه متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نوشته نشده است.

اصلاح ساختار بودجه ۹۹ به ندرت بود
۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور گفت: اصلاح ساختار بودجه سال ۹۹ کل کشور به ندرت و حداقلی بود.

فیلم: دولت به‌دنبال اصلاح ساختار بودجه نخواهد رفت
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷

اما اگر نگاه کلی دولت این باشد که من نمی‌توانم با اتکا به توان داخل و با اصلاحاتی که به من توصیه می‌شود مسایلم را حل کنم همیشه راه‌حل‌ها را جایی دیگری جستجو خواهد کرد.

افزایش حقوق برای نجومی‌بگیران اعمال می‌شود
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: افزایش حقوق برای حقوق‌بگیران جزء هزار تومان هزار تومان اعمال می‌شود، اما در مورد نجومی‌بگیران ما شاهد افزایش میلیونی حقوق آنها هستیم. خب، اگر بودجه داریم چرا برای همه نداریم و اگر بودجه نیست، چرا این‌گونه عمل می‌کنیم.

پاشنه آشیل بودجه!
۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

عملکرد دولت نشان  می‌دهد علاوه بر آنکه عزمی در اصلاح بودجه نداشته بلکه قصدی جدی هم برای افزایش درآمدهای خود از طریق مالیات ندارد. نمایندگان مجلس در شرایط کنونی علاوه بر اعمال اصلاحات جدی در بودجه شاید نیاز باشد نظارت جدی بر ساختار اقتصادی کشور بویژه وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی  داشته باشند و حتی در صورت نیاز تغییراتی را هم اعمال کنند.