داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نفتکش-ایرانی
اولین واکنش عربستان سعودی به حادثه نفتکش ایرانی
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶

سخنگوی اداره مرزبانی دولت سعودی در اولین واکنش به حادثه نفتکش ایرانی در دریای سرخ، مدعی شد که قصد کمک‌رسانی به این نفتکش را داشته است.

دسیسه علیه نفت ایران
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

وقوع انفجار در یک نفتکش ایرانی، بار دیگر موضوع حمله به نفتکش‌ها را به رسانه‌ها کشانده است. این نفتکش متعلق به شرکت ملی نفت‌ ایران بوده است که در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان‌سعودی دچار انفجار شد و منشأ این حملات تحت بررسی و رصد کارشناسی و امنیتی قرار دارد.

آدریان دریا نفت خود را به یک شرکت خصوصی فروخت
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

سفیر کشورمان در لندن تاکید کرد: نفت‌کش آدریان دریا، نفت خود را در دریا به یک شرکت خصوصی فروخته و هیچ تعهدی را نقض نکرده است.

واکنش آمریکا: رد پیشنهاد ۱۵ میلیارد دلاری و اعمال‌ تحریم‌های جدید
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

ترامپ بعد از رد پیشنهاد مکرون برای ایجاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای ایران، در اقدامی بلافاصله لیست تحریمی جدیدی علیه ایران منتشر کرد.

وزارت خارجه خسارت توقیف ۴۲ روزه نفتکش را بگیرد
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

دبیرکل کانون دانشگاهیان تاکید کرد:‌ حال که اقتدار جمهوری اسلامی موجب رفع توقیف نفتکش ایرانی شده، وظیفه دستگاه دیپلماسی است که با طرح شکایت خواهان جبران خسارات توقیف ۴۲ روزه نفتکش شود!»

حکم دوباره برای توقیف نفتکش ایرانی؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

یک خبرگزاری غربی بامداد شنبه خبر داد که دادگاهی در آمریکا بر اساس شکایت دولت این کشور، حکم توقیف نفتکش گریس 1 در جبل طارق را صادر کرده است.

بعیدی نژاد:تبادل کشتی های توقیفی ممکن نیست
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن بامداد روز سه شنبه گفت؛ طرح پیشنهادی برخی از رسانه های انگلیس برای تبادل کشتی های توقیف شده میان ایران و انگلیس غیر ممکن است.

فعلا معاوضه‌ای در کار نیست
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

وزیر خارجه انگلیس از مخالفت لندن با موضوع معاوضه نفتکش گریس ۱ با نفتکش انگلیسی توقیف شده در تنگه هرمز خبر داد.

اقدامات طرف‌های غربی مورد قبول نباشد گام سوم را با قاطعیت برمی‌داریم
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که اگر اقدامات کشورهای باقی مانده در برجام مورد قبول ایران نباشد، گام سوم را با قاطعیت بر خواهیم داشت.

می خواهیم در مذاکرات نفتکش‌های توقیف شده دخیل باشیم
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

«وودی جانسون» سفیر آمریکا در لندن با اشاره به اشتراکات نخست‌وزیرجدید انگلیس و ترامپ، اظهار داشت می‌خواهیم در تمامی مذاکراتی که در خصوص نفتکش‌های توقیف شده با ایران صورت می‌گیرد دخیل باشیم.