داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار توافق-هسته-ای
ریابکوف: با اجرای مکانیزم حل اختلافات برجام موافق نیستیم
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

معاون وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد که این کشور با مواضع برخی شرکت کنندگان در توافق هسته‌ای با ایران، درباره لزوم راه اندازی مکانیزم حل اختلافات در چارچوب برجام هم‌عقیده نیست و آن را ضروری نمی‌داند.

کره شمالی آماده مقابله با آمریکا می‌شود
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

تبلیغات رسانه‌های کره شمالی حاکی از کاهش امید به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات با آمریکا است و در عوض، بر مواردی چون استقامت و عبور از موانع متمرکز شده است.

پمپئو ایران را حامی تروریسم دانست
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگویی به تضریح مواضع دولت این کشور درباره مسائل مختلف پیرامون ایران و از جمله توافق هسته‌ای پرداخت.

فردو چگونه مختل شد؟
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰

آمریکا بجای استفاده از بمب که به اذعان خودشان نه توانایی اش را داشتند و نه حتی در صورت اقدام نتیجه مطلوبی نمی گرفتند، به سادگی از طریق مذاکره و فریب مقامات ایرانی آن هم در ازای هیچ فردو را به یک مکان متروکه تبدیل کنند.

چوب حراج اروپا بر تتمه برجام
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: اروپایی‌ها نیک می‌دانند که برجام بیش از آنکه سود و زیان اقتصادی برای‌شان داشته باشد، یک توافق امنیتی است و اصولا برای مباحث امنیتی نمی‌توان مقدار و قیمتی تعیین کرد.

بورل: می‌خواهیم برجام را حفظ کنیم
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید بند مربوط به ساز و کار حل اختلاف در توافق هسته‌ای روشن نیست و به همین دلیل طرف‌های حاضر در توافق در حال رایزنی در خصوص نحوه اجرای این بندها هستند.

کارشناس فرانسوی: ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

رئیس بخش منع گسترش تسلیحات در مرکز سیاست‌های امنیتی ژنو اعلام کرد ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست.

دولت آلمان تهدیدات ترامپ علیه اروپا برای خروج از برجام را تایید کرد
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

یک دیپلمات ارشد وزارت خارجه آلمان گزارش اخیر واشنگتن پست مبنی بر اینکه آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه در برجام، اروپا را تحت فشار قرار داده است تایید کرد.

اروپا موضع خود را در برجام مشخص کرد
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: اروپا توان مقابله با آمریکا را نداشته و آنها میان ایران و آمریکا در حال انتخاب واشنگتن هستند و اصطلاحاً تکلیف خود را مشخص کرده‌‎اند.

ظریف: ادعای اروپا درباره «برجام» مردود است
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

وزیر خارجه ایران با انتقاد از تسلیم شدن اروپا مقابل آمریکا در موضوع توافق هسته‌ای، گفت آنها برجام را برای دوری از تعرفه‌های رئیس‌جمهور آمریکا فروختند.