داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آژانس-بین-المللی-انرژی-اتمی
صالحی: آژانس درخواست دیگری برای بازرسی ندارد
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تقارن زمانی در توافق ایران و آژاتس با شکست طرح مکانیسم ماشه لطف خدا بود، گفت:آژانس اعلام کرده، درخواست دیگری برای بازرسی ندارد.

بازگشت تحریم‌ها یعنی توقف همکاری‌ با آژانس
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هر قدر اعضای برجام به تعهدات‌شان عمل کردند ما هم اجرا می‌کنیم و در صورت بازگشت تحریم‌ها کلیه همکاری‌های برجامی با آژانس را متوقف می‌کنیم.

آزمون تاریخی مجلس یازدهم!
۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

مجلس شورای اسلامی باید به وظیفه تاریخی خود عمل کند و در این آزمون مهم بصورت جدی ورود کند و طرح سه فوریتی با محتوای لغو تمامی تعهدات ایران در حوزه نظارت ها، بازرسی ها، اخراج بازرسان آژانس، برچیدن دوربین ها، لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و خاتمه دادن به تمامی تعهدات برجامی را اعلام کند

تنها راه مقابله با فعال سازی مکانیسم ماشه
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

باتوجه به احتمال بازگشت تحریم های شورای امنیت، در بستر ادراک آمریکا مبنی بر عدم واکنش جدی از سوی ایران و همچنین اکتفاکردن طرف های برجام به مواضع رسانه ای، تنها راه برای تغییر محاسبات آمریکایی ها، اعلام و اعمال تهدید معتبر توقف نظارت ها و بازرسی و همچنین خروج از برجام در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه است.

فرش قرمز برای جاسوسان آژانس
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

با این عقب نشینی ایران عملا وارد پازل بازی سیاسی آژانس شد که قسمتی از پازل راهبرد فشارحداکثری آمریکا علیه ایران است. این پروسه بازرسی ها و طرح ادعاهای بی اساس نهایتا منجر به بازرسی (بخوانید جاسوسی) از تمامی اماکن نظامی ایران خواهد شد.

کلاهبرداری ‌آژانس انرژی اتمی در تهران
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

«گزارش محرمانه مدیرکل آژانس انرژی اتمی جمعه‌شب به وقت ایران در اختیار کشورهای عضو آژانس قرار گرفت و همانند گزارش‌های پیشین به ‌رغم محرمانه بودن این گزارش، بندهای مهمی از آن در رسانه‌های غربی منتشر شد.

تشریح گزارش اخیر آژانس از زبان کمالوندی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

سخنگوی سازمان انرژی اتمی می‌گوید، ایران به طور طبیعی انتظار دارد با رفع ابهامات و سوالات آژانس در رابطه با دو موضوع پادمانی، دیگر شاهد انتشار موازی گزارش پادمانی هم زمان با گزارش برجامی نباشد. او همچنین با اشاره به پروژه‌های اجرا شده و برنامه‌های در دست اجرای سازمان، پیشرفت‌های هسته‌ای کشور را بسیار امیدوار کننده ارزیابی می‌کند.

واکنش دیپلمات روس به انتشار گزارش جدید آژانس درباره ایران
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین به انتشار گزارش فصلی جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران واکنش نشان داده و آن را غلبه روحیه همکاری تهران و آژانس تلقی کرد.

عراقچی با گروسی دیدار کرد
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰

معاون سیاسی وزارت امور خارجه امروز (۱۱ شهریور ۱۳۹۹) پس از نشست کمیسیون مشترک برجام با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین دیدار و گفت‌وگو کرد.

گروسی: تاریخ بازرسی از دو محل در ایران نزدیک است
۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران از قریب الوقوع بودن زمان بازرسی از دو محل جدید در ایران خبر داد.