داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کالاهای-اساسی
برنج خارجی ۱۰۰ درصد گران شد
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صمت از افزایش قیمت بیش از پنج درصدی برخی اقلام در دوران کرونا خبر داد.

چرا سامانه ۱۲۴ ناکارآمد است؟
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

در حالی که یکی از اهداف سامانه ۱۲۴ اطلاع رسانی دقیق قیمت انواع کالا و خدمات است اما مشاهده می‌شود که قیمت ثبت شده برخی اقلام در این سامانه مربوط به یک سال پیش است و اقدامی برای بروزرسانی قیمت ها در این سامانه انجام نشده است.

مجوز افزایش قیمت کالاهای تولیدی صادر شد
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

سرپرست وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که سازمان حمایت مجوز افزایش قیمت ۲۰ درصدی کالاهای تولیدی نسبت به سال گذشته را صادر کرده است.

قیمت‌های نجومی حبوبات، لبنیات و میوه
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

درحالی که سهام عدالت آزاد شده و قدرت خرید موقتی برای مردم ایجاد کرده، دولت با حذف ارز دولتی واردات کالاهای اساسی و عدم ممانعت از افزایش قیمت مواد غذایی، نرخ این محصولات را در بازار به شدت افزایش داده است.

افزایش ۲۲ درصدی قیمت کالاهای مصرفی از ماه رمضان ۹۸ تا ۹۹
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰

طی بازه‌ی زمانی ماه رمضان سال گذشته تا ماه رمضان امسال،‌ بررسی ها افزایش ۲۲ درصدی ۲۳ قلم از کالاهای اساسی را نشان می‌دهد.

قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان اعلام شد
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدگنندگان قیمت کالاهای اساسی ویژه ماه رمضان را اعلام کرد و گفت: این سازمان در آستانه ایام ماه مبارک رمضان، طرح نظارتی ویژه این ماه را اجرا می‌کند.

اقدامات ستاد تنظیم بازار برای ماه رمضان
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵

مدیرکل دفتر تنظیم بازار اقدامات این ستاد را برای ماه مبارک رمضان تشریح کرد و گفت:برنامه ریزی لازم برای تأمین ۲۰۰ هزار تن انواع کالای اساسی از محل ذخایر و واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام شده است.

وزیر صمت: کالا به وفور در سراسر کشور وجود دارد
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: انواع کالا به وفور در فروشگاه‌های سراسر کشور وجود دارد.

تب خرید کالا در فروشگاهها فروکش کرد
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

نایب رئیس اتحادیه فروشگاههای زنجیره‌ای با بیان اینکه تب خرید احساسی کالاها در فروشگاههای زنجیره‌ای فروکش کرده است، گفت: کالاها مدام در قفسه‌ها جایگزین می‌شوند و هیچگونه کمبودی در بازار نیست.

دولت عرضه کالاهای اساسی مردم را افزایش دهد
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

هادی حق شناس بیان کرد: دولت تنها کاری که می‌تواند انجام دهد این است که عرضه کالاهایی که مردم به دنبال آنها هستند،‌ افزایش دهد.