داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار یارانه-ثروتمندان
مالیات برای کارگر و کارمند، فرار مالیاتی برای میلیاردرها
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

کجای دنیا قشرهای محروم تر جامعه چون کارگر و کارمند مالیات می پردازد ولی قشرهای ثروتمند و میلیاردرها از دادن مالیات طفره می روند؟ بعد از فرار مالیاتی میلیاردرها، نوبت به فرار مالیاتی اقشار پردرآمد چون پزشکان و وکلا می رسد که هر کدام به نحوی از زیر این مسئولیت اجتماعی شانه خالی می کنند. که البته مسئولیت این فرار هم به دوش مسئولین دولتی و هم پرداخت کنندگان است.

شریعتمداری: حذف یارانه ثروتمندان با احتیاط انجام می‌شود
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دلیل فشار نظام سلطه، شرایط زندگی طبقه متوسط و پایین جامعه مطلوب نیست، حذف یارانه پردرآمدها با احتیاط کامل انجام می‌شود.

حذف یارانه نقدی پردرآمدها پشت سد حساب‌های نیابتی
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

حذف یارانه نقدی پردرآمدها به دلیل مشکلات در شناسایی دهک‌های درآمدی به کندی پیش می رود. ساماندهی حساب‌های بانکی می‌تواند گره کور این ماجرا را باز کند و موجب شفاف کردن توان مالی افراد شود.

حذف ۱ میلیون نفر از جمع یارانه بگیران
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

سخنگوی ستاد حذف یارانه از کنار گذاشتن یک میلیون نفر از جمع دریافت کنندگان یارانه در ۲ ماه اخیر خبر داد و گفت: استان تهران در صدر فهرست حذف یارانه بگیران قرار گرفته است.

ربیعی: هر ماه یارانه تعدادی قطع خواهد شد
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲

سخنگوی دولت گفت: هر تصمیمی برای قیمتهای حاملهای انرژی گرفته شود روی دهک‌های پایین جامعه استوار خواهد بود و دهک‌های بالای جامعه دیگر مشمول نخواهند شد.

خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی شناسایی شدند
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴قانون بودجه، از شناسایی خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی خبر داد و گفت: یارانه نقدی خانوارهایی که به اشتباه قطع شده بود، به صورت یک جا به حساب‌شان واریز می شود.

چرا میلیاردرها از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان نمی‌گذرند؟!
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴

اینکه برخی معتقدند یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی حقی است که باید گرفته شود و از سویی دیگر عدم تمایل برای رفتن در لیست پردرآمدها و تبعات آن، از اهم دلایلی است که موجب شده افراد با گردش مالی میلیاردی هم به قطع یارانه اعتراض کنند.

بالاشهر نشینان هم به قطع یارانه اعتراض دارند!
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

تاکنون فقط یارانه ۷۰۰ هزار نفر حذف شده، اما در میان این افراد، غیرنیازمندانی دیده می‌شوند که در کمال تعجب نسبت به قطع یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی خود اعتراض دارند. معترضانی از جنس میلیاردرها و کارخانه‌دار گرفته تا مالکان خانه در زعفرانیه و مغازداران پاساژهای معروف.

سهم چند برابری دهک دهم در یارانه پنهان
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

در حالی سهم بالایی از یارانه‌های پنهان به بخش سوخت به ویژه بنزین اختصاص دارد که دهک‌های بالای درآمدی بیشترین سهم آن را دریافت می‌کنند؛ یارانه‌ای که دولت بابت بنزین به دهک‌ دهم پرداخت می‌کند ۲۳ برابر بقیه دهک‌هاست.

شناسایی ثروتمندان که کاری ندارد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

یک اقتصاددان، بانک اطلاعات مالی فعلی دولت را برای شناسایی پردرآمدها کافی دانست و گفت: باتوجه‌ به اینکه اطلاعات مالی و ثروت افراد در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دارد، به راحتی می‌توان اقشار پردرآمد را شناسایی و یارانه‌شان را حذف کرد و مالیات هم گرفت. بر این اساس، یارانه گرفتن اشخاصی که مالیات می­‌پردازند هم توجیهی ندارد.