داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار برنامه-هسته-ای-ایران
عراقچی: تسلیم قلدری های آمریکا نمی‌شویم
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تصریح کرد: استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای حق مسلم مردم ایران است و ما این حق را تسلیم قلدری های آمریکا نخواهیم کرد.

راه مشترک، ضرورت اقدام مشترک
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در یادداشتی به تحریم‌های آمریکا واکنش نشان داد.

آیا اسرائیل و آمریکا مسئولیت آسیب رسانی به مرکز هسته‌ای نطنز را می‌پذیرند؟
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵

درصورتی که دست داشتن رژیم صهیونیستی در رخداد اخیر در سایت هسته‌ای نطنز ثابت شود، نمی‌توان نقش تعیین کننده آمریکا در این زمینه و مخاطراتی را که این تغییر رویکرد و عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی متوجه واشنگتن خواهد کرد، از نظر دور داشت.

چین: برجام دستاورد مهم دیپلماسی چند جانبه است
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر تأکید کرد آمریکا مقصر تنش‌های فعلی بر سر برجام است.

برایان هوک: اقدام نظامی علیه ایران روی میز است
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از تمایل مقامات کاخ سفید برای اقدام نظامی علیه ایران با هدف ممانعت از دستیابی تهران به تسلیحات هسته ای خبر داد.

نقطه سرخط؛ ۱۷سال عقبگرد!
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴

قطعنامه اخیرا شورای حکام که نتیجه تلخ ۷ سال عقب نشینی و اعتماد به اروپا توسط روحانی و تیم سیاست خارجی اش بود، ایران را به ۱۷ سال عقب تر یعنی نقطه آغاز پرونده هسته ای در سال ۸۲ با مدیریت حسن روحانی در دولت اصلاحات بازگرداند و تجربه های شکست خورده قبلی را تکرار کرد. عقب گردی که با امتیازدادن ها و هزینه های زیادی برای کشور همراه بوده و امروز هم تحریم هستیم و هم صنعت هسته ای به تعطیلی کشیده و هم علیه ما قطعنامه صادر می شود.

نتانیاهو به قطعنامه آژانس واکنش نشان داد
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران واکنش نشان داد.

مجلس قطعنامه شورای حکام را محکوم کرد
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت:‌ نمایندگان مجلس با صدور بیانیه‌ای قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محکوم کردند.

خوشحالی هوک از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام آژانس
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران ضمن ابراز خرسندی از قطعنامه شورای حکام علیه ایران مدعی شد که در صورتیکه ایران در مقابل آژانس سنگ‌اندازی کند، انزوای خود را بیشتر خواهد کرد.

شمارش معکوس آژانس برای برجام
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰

سرانجام بعد از همه توصیه ها و هشدارهای ایران و کشورهای دیگر به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز گذشته قطعنامه پیشنهادی آلمان، انگلیس و فرانسه علیه کشورمان بدون اجماع و برخلاف رویه آژانس با رای گیری به تصویب رسید تا به قول غریب آبادی نماینده ایران در وین آخرین سنگر چند جانبه گرایی هم متزلزل شود. تصویب این قطعنامه چند نکته مهم در خود دارد.