داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار افول-آمریکا
کرونا و پادشاه لخت غرب
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵

فرض کنید مقامات نظام ما به جای مقامات انگلیسی جلوی دروبین ها با خنده با همه دست می دادند و کرونا را بی اهمیت جلوه می دادند و بعد خود دچار کرونا می شدند، حتما بعد از آن نه تنها در کل دنیا بلکه در داخل عمله های رسانه ای آنها و سلبریتی ها چگونه به همه نظام و مقامات حمله می کردند!

نظم نوین جهانی در آینده پساکرونا
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶

در نظم جهانی در آینده پساکرونا شاهد رشد ملی گرایی و ناسیونالیسم، زوال گلوبالیزم و هنجارهای مربوط به فرهنگ جهانی شدن خواهیم بود. نظمی که مفهوم مرزها و ملیت ها مجددا ارزش و جایگاه خود را بازخواهند یافت و همچنین نقش دولت ها به عنوان بازیگران اصلی صحنه نظام بین الملل در مقابل بازیگران فراملی و بین المللی افزایش خواهد یافت.

افول یانکی‌ها در جهان چندقطبی
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

برخی تحلیلگران دستور دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، مبنی‌بر خروج نیروهای نظامی این کشور از سوریه را نشانه‌ای از تهدید تسلط جهانی ایالات متحده می‌دانند. این تحلیل چقدر به واقعیت نزدیک است؟

خورشید دشمن غروب کرده و رو به افول است
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خورشید دشمن به مغرب خود نزدیک شده است و رو به افول و زوال است.

آیا تنها در آمریکا شاهد تیراندازی مرگبار هستیم؟
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

 آمریکا با فاصلۀ بسیار بیشترین تعداد وقوع  تیراندازی در سطح جهان را داراست. ۲۴۹ مورد تیراندازی در آمریکا در سال ۲۰۱۹ ثبت شده‌است.

تحریم ظریف رسواگر ادعاهای آمریکا است
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

محمدجواد ظریف با وجود وجهه و تعامل مثبت نزد غربی ها درنهایت توسط وزارت خزانه داری آمریکا در لیست تحریم ها قرار گرفت.

دستاوردهای فصل جدید مقاومت
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۲

مردم ایران ظرف 3 ماه گذشته نسخه جدیدی از این راهبرد را مشاهده کرده‌‌اند که نسبت به آنچه پیش‌تر اجرا شده دارای ویژگی‌‌های کاملا متمایزی است و نتایجی هم که به بار آورده و تغییراتی که در معادلات راهبردی ایجاد کرده، در حال رقم زدن صحنه جدیدی است که تقریبا می‌توان گفت هیچ یک از بازیگرانی که درگیر موضوع هستند، ابعاد آن را تا این حد پیش‌بینی نمی‌کردند.

فرهنگ مقاومت، اقتدار ایران و التماس آمریکا
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

نماینده مردم اصفهان در مجلس در تذکری خطاب به رئیس‌جمهور گفت: فرهنگ مقاومت با تکیه بر قدرت حق تعالی آثار زیادی دارد که از جمله آنها سقوط پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی است.

حیرت و نگرانی پنتاگون از قدرت نظامی ایران
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

تحولات نظامی اخیر در منطقه خلیج فارس توانمندی نظامی ایران را عیان کرده است و مقام‌های پنتاگون نگران این مسئله هستند که اگر پهپاد ایرانی موفق به نفوذ به رادارهایی آمریکایی شده پس می‌توانند با حمل موشک‌هایی، کشتی‌های نظامی آمریکا را هدف قرار دهند.

در پی ساختن «آمریکای ترامپ»
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

هویت گرایان آمریکایی به رهبری ترامپ به موازات پاک سازی نژادی در آمریکا ، در پی یکدست سازی سیاسی در این کشورهستند به گونه ای که فرد یا گروهی جرئت نکند علیه محافظه کاران ملی گرا زبان به اعتراض بگشاید . در آمریکایی که آنان در پی ساختن اش هستند ، هر مخالف ، به سوسیالیست بودن متهم می شود، هر رسانه ای ، جعلی خوانده می شود و هر منتقدی، به تبعید از کشور تهدید می شود. آمریکای ملی گرایان افراطی ، فاشیسم 90 سال پیش اروپا را تداعی می کند.