داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فریب-رسانه-ای
ما روایت‌گر داستان روح‌الله زم باشیم!
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

نخستین پیام با فاصله زمانی کم در کانال آمدنیوز منتشر شد. اقدامی هوشمندانه و حساب شده برای اثبات خیر دستگیری ادمین کانال. اما بیانیه اول با غلط های نگارشی و املائی همراه بود. به گونه ای که در فاصله چند ساعت چندین بار ویرایش (ادیت) شد. و سوال این بود که آیا یک بیانیه دقیق و با ادبیاتی بهتر ممکن نبود؟ ضمن آن‌که تداوم شایعات می‌تواند فضاسازی رسانه‌ای و روایت داستان را از دست جریان انقلابی و ایران خارج کند.

قورباغه چشم‌زرد و کرکس مصری یا...؟!
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

رسانه‌های جهانی پر شده است از تصاویر این دخترک که معصومانه به جهانیان درباره ضربه‌ای که به محیط زیست می‌زنند، هشدار می‌دهد. جهان چه جای زیبا و عادلانه‌ای است! دخترکی می‌تواند در برابر سران یک سوم کشورهای دنیا سخنرانی کرده و آنها را بازخواست کند و بگوید «چطور رویتان می‌شود؟» این سؤال خوبی است. اما گویا فقط دخترک چشم آبی سوئدی حق دارد آن را بپرسد و رسانه‌های جهان نیز آن را تکرار کنند.

روحانی از رسانه در راه غلط استفاده کرد
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

آقای روحانی فهم خوبی از رسانه‌ها داشت و متاسفانه از این فهم خوب را در راه غلطی استفاده کرد  و به حاشیه‌سازی در رسانه‌ها پرداخت، یعنی هر زمان قرار بود مسئله مهمی طرح شود ما با یک حاشیه‌سازی رسانه‌ای همراه بودیم که هم از سمت دولت حمایت می‌شد و هم تیم رسانه‌ای منتسب به دولت با همه توان پای کار می‌آمدند و فریب رسانه‌ای مورد نیاز را می‌دادند.