داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بودجه
اعلام موضع نوبخت درباره کوپن الکترونیک
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در گفت‌وگویی به مناسبت روز خبرنگار، با تاکید بر اینکه استقراض دولت از بانک مرکزی، ادعایی باطل و نوعی توهم است؛ افزود: اگرچه فقط ۶ درصد از درآمد نفتی مورد انتظار در سال ۹۹ محقق شده، اما ۷۵ درصد درآمدهای مالیاتی سال جاری تا کنون محقق شده که ۲۰ درصد بیش از سال گذشته در همین تاریخ است. ۵۸ درصد واگذاری‌های مالی نیز محقق شده و قریب به ۱۶ هزار میلیارد تومان در چهار ماه گذشته، سهام واگذار کرده‌ایم که تا حدودی کسری عدم تحقق درآمد ناشی از فروش نفت را جبران کرده است.

ترامپ بخش آموزش کشورش را به قطع بودجه تهدید کرد
۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲

رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی بار دیگر بر بازگشایی مدارس در فصل پاییز اصرار و حتی تهدید کرد اگر مدارس و دانشگاه‌ها باز نشوند، به بخش آموزش بودجه اختصاص نخواهد داد.

ورود مجلس به نحوه هزینه‌کرد بودجه کرونا
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶

میرتاج الدینی ضمن تشکر از اقدامات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: از اولویت های کمیسیون برنامه و بودجه آن است که نحوه هزینه کرد یک میلیارد یورویی را که از محل صندوق توسعه ملی برای مهار بیماری کرونا برداشت شده است، ارزیابی کند.

اینفوگرافیک: مظلومیت فرهنگ...
۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

کل بودجه فرهنگی کشور فقط به اندازه ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه؟!

بخشی از مشکلات اقتصادی ما ریشه فرهنگی دارد
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته مسئله فرهنگ هم در اولویت است و معتقدم که بخشی از مشکلات اقتصادی ما ریشه فرهنگی دارد و اگر مسائل فرهنگی آن را حل کنیم، قطعاً جنبه‌های اقتصادی هم حل می‌شود.

فیلم: انفجار اقتصاد با بمب نقدینگی...!
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

نسیم آنلاین: چه راهکارهایی برای جبران کسری بودجه وجود دارد!؟

میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ چقدر بود؟
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

حداکثر میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ حدود ۱ میلیارد دلار بوده و عملا سهم این صندوق از درآمدهای صادراتی نفت و گاز در سال گذشته که قرار بود ۲۰ درصد باشد به حداکثر ۸.۱ درصد رسیده است.

آقاتهرانی: فرهنگ برای دولت و مجلس اولویت ندارد
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹

اگر آقایان می‌گویند که فرهنگ اصل است، پس چرا بودجه فرهنگی کشور کمتر از نیم درصد بودجه کشور است و با این بودجه آیا توقع داریم که بخش‌های فرهنگی کشور معجزه کنند؟

کسری بودجه سال ۹۸ چگونه جبران شد؟
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹

در حالی نوبخت مدعی شده رقم تحقق منابع بودجه سال گذشته بالغ بر ۹۸ درصد است که مجموع منابع عمومی محقق شده، حدود ۳۴۰ هزار میلیارد تومان بوده و میزان تحقق منابع مذکور نسبت به منابع عمومی پارسال، ۷۵.۸ درصد است.

نوبخت: ایران در محاصره و تنگنا از نظر مالی قرار گرفته است
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح کرد: طی سال‌های اخیر با محدودیت منابع به‌صورت جدی مواجه هستیم و نیاز به بازگویی نیست که به چه دلیل کشور بزرگ و برخوردار ایران در محاصره و تنگنا از نظر مالی قرار گرفته است.