داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بودجه
جهانگیری: گزارش هزینه‌کرد یک میلیارد یورو برای کرونا اعلام می‌شود
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که سرنوشت دستور شما به آقایان همتی و نوبخت درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا چه شد؟، گفت: گزارش این موضوع می‌آید و نتیجه آن اعلام می‌شود.

جلسه سران قوا را لغو کردند اما حرف وزیر بهداشت را گوش نمی‌کنند
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی طی توئیتی نوشت: قالیباف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از بیمارستان بازدید می‌کند رئیس دفتر رئیس جمهور طی تماسی با مجلس لغو جلسه سران قوا را اعلام می‌کند. حالا که آقای روحانی حرف آقای دکتر نمکی را گوش کرده جلسه سران قوا را لغو کرده بفرمایند چرا برای یک میلیارد یورو حرف وزیر بهداشت را گوش نمی‌کنند.

نمکی: ۲۷ درصد از یک میلیارد دلار را دریافت کردیم
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمریکا ۱۱۱ میلیارد دلار و انگلیس ۲۲ میلیارد دلار برای مقابله با کرونا هزینه کردند و ما ۲۷ درصد از یک میلیارد دلار صندوق توسعه ملی را دریافت کردیم.

آخرین وضعیت پرداخت یک میلیارد یورو به وزارت بهداشت
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین جزئیات پرداخت یک میلیارد یورو به وزارت بهداشت را تشریح کرد.

ماجرای مقاومت بانک مرکزی درباره تخصیص منابع به وزارت بهداشت
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴

از آنجا که ارزهای صندوق توسعه ملی غیرقابل دسترس است، تبدیل منابع ارزی صندوق به ریال منجر به چاپ پول، افزایش پایه پولی و در نهایت بالا رفتن نقدینگی و تورم بیش‌تر در جامعه خواهد شد. به همین دلیل، بانک مرکزی در برابر اجرای سریع درخواست وزارت بهداشت مقاومت می‌کند.

مدیرعامل شرکت مترو: نیازمند کمک دولت هستیم؛ کم آوردیم
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: مترو هیچ کمک دولتی پس از شیوع کرونا دریافت نکرده است

روحانی: اهداف بودجه درباره رونق تولید و فقر زدایی تحقق خواهد یافت
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳

رئیس جمهور با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای تحقق بودجه سال جاری تلاش شده است که اقدامات واقع‌بینانه نسبت به وضعیت اقتصادی کشور انجام گیرد، گفت: با منابع در نظر گرفته شده، در زمینه تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، دچار مشکل نخواهیم شد و اهداف بودجه 99 در زمینه رونق تولید و فقر زدایی تحقق خواهد یافت.

اعلام موضع نوبخت درباره کوپن الکترونیک
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در گفت‌وگویی به مناسبت روز خبرنگار، با تاکید بر اینکه استقراض دولت از بانک مرکزی، ادعایی باطل و نوعی توهم است؛ افزود: اگرچه فقط ۶ درصد از درآمد نفتی مورد انتظار در سال ۹۹ محقق شده، اما ۷۵ درصد درآمدهای مالیاتی سال جاری تا کنون محقق شده که ۲۰ درصد بیش از سال گذشته در همین تاریخ است. ۵۸ درصد واگذاری‌های مالی نیز محقق شده و قریب به ۱۶ هزار میلیارد تومان در چهار ماه گذشته، سهام واگذار کرده‌ایم که تا حدودی کسری عدم تحقق درآمد ناشی از فروش نفت را جبران کرده است.

ترامپ بخش آموزش کشورش را به قطع بودجه تهدید کرد
۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲

رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی بار دیگر بر بازگشایی مدارس در فصل پاییز اصرار و حتی تهدید کرد اگر مدارس و دانشگاه‌ها باز نشوند، به بخش آموزش بودجه اختصاص نخواهد داد.

ورود مجلس به نحوه هزینه‌کرد بودجه کرونا
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶

میرتاج الدینی ضمن تشکر از اقدامات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: از اولویت های کمیسیون برنامه و بودجه آن است که نحوه هزینه کرد یک میلیارد یورویی را که از محل صندوق توسعه ملی برای مهار بیماری کرونا برداشت شده است، ارزیابی کند.