داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
بودجه سال آینده ۲ ساله بسته نخواهد شد
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

نوبخت گفت: منظور از بودجه ۲ ساله در واقع پیش بینی‌های ۲ ساله است و آنچه به عنوان لایحه بودجه سال ۹۹ به مجلس داده می‌شود صرفاً مصوبات آن برای سال ۹۹ و یک ساله است.

معوقات مالیاتی برابر با نصف بودجه کل کشور است
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

رئیس سازمان بازرسی کل کشوربا اشاره به وجود ۲۱۰ هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی در کشور گفت: این مبلغ یعنی نصف بودجه کل کشور و باید پرسید که چرا این مقدار از مالیات کشور معوق شده است؟

دولت باید امسال لایحه بودجه شرکت های دولتی را به مجلس ارائه کند
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: انتظار ما این است که دولت نهایتا تا اواخر آبان‌ماه، لایحه بودجه شرکت‌های دولتی را به مجلس ارائه کند تا فرصت بررسی برای نمایندگان وجود داشته باشد.

بر اساس قانون، بودجه، یک ساله است و نمی‌توان آن را برای دو سال تصویب کرد
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه دولت، علت اصلی تاخیر در تقدیم لایحه اصلاح ساختاری بودجه به مجلس است‏، گفت: دولتمردان برای این اصلاح ساختار، جدی نیستند.

کار دولت شعبده‌بازی حسابداری است
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

اصغر بالسینی اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در پاسخ به این سوال که انتشار اوراق برای جبران کسری توسط دولت چه تبعات و پیامدی برای اقتصاد ایران دارد، می‌گوید: «این حجم عظیم و بی‌سابقه انتشار اوراق مالی که نام دیگر آن استقراض دولت از داخل است، اشکالات جدی و بعضا بی‌پاسخی را به اذهان متبادر می‌سازد که برخی از آنها عبارتند از:

رئیس جمهور بخشنامه بودجه سال ۹۹ را ابلاغ کرد
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

رئیس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را در محورهای «درآمدزایی پایدار، هزینه کردکارا، ثبات در اقتصاد، توسعه و عدالت و اصلاحات نهادی نظام بودجه‌ریزی» ابلاغ کرد.

مالیات نسخه جایگزین درآمدهای نفتی
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

کارشناسان معتقدند که راهکار اصلی تامین بودجه دولت جلوگیری از فرار مالیاتی و اصلاح قوانین مربوط به معافیت‌های مالیاتی است. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا، مالیات‌های درآمدی، مهمترین منبع دولت برای تامین بودجه است.

اینفوگرافیک/ رشد ۷ برابری تسویه بدهی ها و مطالبات دولت
۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

رقم تسویه بدهی ها و مطالبات دولت در ۵ ماهه نخست امسال با رشد ۷ برابری به ۳۵۴ هزار و ۴۳۸ میلیارد ریال رسید.

گام به گام تا شفافیت بودجه شرکت های دولتی
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴

پشت پرده بودن بودجه شرکت های دولتی که ۷۰ درصد بودجه کل را در بر میگیرد مهم ترین ابهام در بودجه های سالانه است که در صورت اجرای سیاست های اتخاذ شده،امسال این«حیاط خلوت»تا حدودی برچیده می شود.

تخلف هزار میلیاردی دولت در تخصیص بودجه وزارت بهداشت
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت و سازمان برنامه و بودجه اعتبارات را صددرصد به حوزه وزارت بهداشت و درمان اختصاص نداده‌اند که این کار به نوعی خیانت در امانت است.