داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انرژی-هسته-ای
کمالوندی: کاهش تعهدات هسته‌ای ایران، برنامه‌ریزی غربی‌ها را بر هم زده است
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

بهروز کمالوندی با اشاره به نگرانی اروپایی‌ها و آمریکا درباره کاهش تعهدات ایران گفت: غربی‌ها به خوبی می‌دانند ذخایر غنی سازی ایران و تعداد ماشین‌ها در حال افزایش است و این مسائل سبب بر هم خوردن برنامه ریزی‌های غربی‌ها برای توقف ایران شده است.

روسیه: آماده‌ایم به خلق صنعت انرژی هسته‌ای در کوبا کمک کنیم
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

روسیه می‌گوید چنانچه دولت کوبا مایل باشد، آمادگی آن را دارد که به شریکی راهبردی در عرصه ایجاد صنعت انرژی هسته‌ای این کشور تبدیل شود.

بیانیه سازمان انرژی اتمی درخصوص کاهش تعهدات برجامی و تسریع فعالیت‌های هسته‌ای
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹

سازمان انرژی اتمی ایران در پی بیانات قاطعانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ادامه کاهش تعهدات هسته‌ای، بیانیه‌ای صادر کرد.

ایران در جمع ۵ کشور برتر در دانش هسته‌ای
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

رئیس دانشکده هسته ای شهید بهشتی با بیان اینکه ایران چرخه سوخت خود را تکمیل کرده و به معنای واقعی یک کشور هسته‌ای محسوب می‌شود، گفت: ایران جزو ۵ کشور برتر جهان در حوزه دانش هسته‌ای است.

بی‌بی در دوراهی انتخاب مجدد یا محاکمه
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

معاون اسبق امنیت ملی کاخ سفید بر این باور است که تشدید اظهارات و تحرکات ضدایرانی اخیر نتانیاهو نشانه ناامیدی او از پیروزی در انتخابات پیش‌رو است.

شوی تازه نتانیاهو این بار درباره «آباده»!
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

همزمان با اعلام گزارش راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره کاهش تعهدات ایران به برجام و سفر مدیرکل موقت این آژانس به تهران، دور تازه داستان سرایی علیه برنامه هسته ای کشورمان با نقش آفرینی بنیامین نتانیاهو و جان بولتون و همراهی رویترز بالا گرفت که البته با واکنش صریح  محمدجواد ظریف روبه رو شد.

دستیار صالحی: در آینده خبرهای خوبی از راکتور IR۴۰ خواهید شنید
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: طراحی مفهومی، پایه و تفصیلی راکتور IR۴۰ اراک به اتمام رسیده و وارد فاز ساخت و تهیه تجهیزات بر اساس زمان‌بندی مشخص برای بهره‌برداری نهایی شده‌ایم و در آینده نزدیک خبرهای خوبی از این پروژه به اطلاع مردم می‌رسد.

اجرای گام سوم اقدامی در برابر بدعهدی‌ اروپایی‌هاست
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: مسئولان آمریکایی در مقابل منطق قوی ایران مبنی بر پیگیری حقوق ملت‌مان در برجام مستاصل شده‌اند.

ابعاد جدیدی از جزئیات حمله استاکس نت
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

ویروس استاکس نت با هدف ایجاد اختلال در برنامه هسته‌ای ایران، از سوی یک فرد هلندی به سازمان سیا و موساد معرفی شده بود؛ زیرا اسرائیل سلاح‌های سایبری خود را به هرکسی در ازای پول می‌فروشد. یک مهندس ایرانی به‌وسیله آژانس اطلاعاتی هلندی «AIVD» - که تحت نظارت سازمان سیا و موساد فعالیت می‌کند – استخدام شد تا حدود ۲۰۰۰ سانتریفیوژ هسته‌ای ایرانی را با ویروس فاجعه‌بار استاکسنت آلوده کند و برنامه هسته‌ای این کشور را به سال‌ها قبل بازگرداند.

ایران گام سوم کاهش تعهدات برجام را قطعاً محکم‌تر بر خواهد داشت
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزینه‌های ایران برای کاهش تعهدات برجامی را تشریح کرد.