داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قیمت-نفت
سهم ایران از اکتشاف نفت و گاز جهان چند درصد است؟
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

شرکت ملی نفت ایران نوشت: ایران در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۴.۹۷ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال کشف کرده که این عدد معادل ۲۵ درصد اکتشافات نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹ است.

کرونا باعث سقوط سود آرامکو
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹

شرکت نفتی دولتی آرامکوی سعودی در نتیجه افت تقاضا و سقوط قیمتها تحت تاثیر بحران ویروس کرونا، با افت ۷۳ درصدی سود خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ مواجه شد.

اظهار نگرانی اوپک از موج دوم کرونا
۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) درباره اثر منفی موج دوم ویروس کرونا بر تداوم روند افزایش سطح ذخیره‌سازی‌های نفت اظهار نگرانی کرد.

کاهش چشمگیر درآمد نفتی ایران در سال گذشته
۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

تازه‌ترین بولتن آماری سالانه اوپک نشان می‌دهد که درآمد سالانه نفت ایران در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱

قیمت نفت در معاملات روز جمعه افزایش یافت اما نگرانی در مورد ادامه شیوع ویروس کرونا که بهبود اقتصادی آمریکا را متوقف کرد، مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

نماینده موقت ایران در اوپک انتخاب شد
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

پس از درگذشت حسین‌کاظم‌پوراردبیلی⁩ نماینده ایران در اوپک امیر حسین زمانی نیا به عنوان نماینده موقت ایران در این سازمان انتخاب شد.

پایان دوران طلایی عربستان
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

سقوط قیمت نفت که در اثر شیوع ویروس کرونا در جهان حادث شده، سران سعودی را با مشکلات زیادی روبه رو کرده به حدی که از آن به عنوان پایان دوران طلایی این کشور ثروتمند عربی یاد می شود.

کاهش قیمت نفت و وضعیت نامناسب مخازن استراتژیک ایران
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

در تحریم‌های نفتی، ایران به دلیل نداشتن مخازن استراتژیک کافی، مجبور به کاهش اجباری برداشت نفت از چاه‌های خود شد. همین مسئله آسیب‌های جبران ناپذیری را به چاه‌های نفت وارد کرده است.

پیامدهای سقوط بهای نفت در عربستان
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

عربستان سعودی درصدد است تا کمک هزینه‌های معیشتی در این کشور را تعلیق کند و مالیات بر ارزش افزوده را تا سه برابر افزایش دهد.

جهش ۲۰ درصدی قیمت نفت
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

قیمت‌های نفت در حالی به رشد خود ادامه داد شد که شب گذشته در پنجمین رشد متوالی خود ۲۰ درصد جهش کرده بود.