داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قیمت-نفت
افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱

قیمت نفت در معاملات روز جمعه افزایش یافت اما نگرانی در مورد ادامه شیوع ویروس کرونا که بهبود اقتصادی آمریکا را متوقف کرد، مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

نماینده موقت ایران در اوپک انتخاب شد
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

پس از درگذشت حسین‌کاظم‌پوراردبیلی⁩ نماینده ایران در اوپک امیر حسین زمانی نیا به عنوان نماینده موقت ایران در این سازمان انتخاب شد.

پایان دوران طلایی عربستان
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

سقوط قیمت نفت که در اثر شیوع ویروس کرونا در جهان حادث شده، سران سعودی را با مشکلات زیادی روبه رو کرده به حدی که از آن به عنوان پایان دوران طلایی این کشور ثروتمند عربی یاد می شود.

کاهش قیمت نفت و وضعیت نامناسب مخازن استراتژیک ایران
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

در تحریم‌های نفتی، ایران به دلیل نداشتن مخازن استراتژیک کافی، مجبور به کاهش اجباری برداشت نفت از چاه‌های خود شد. همین مسئله آسیب‌های جبران ناپذیری را به چاه‌های نفت وارد کرده است.

پیامدهای سقوط بهای نفت در عربستان
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

عربستان سعودی درصدد است تا کمک هزینه‌های معیشتی در این کشور را تعلیق کند و مالیات بر ارزش افزوده را تا سه برابر افزایش دهد.

جهش ۲۰ درصدی قیمت نفت
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

قیمت‌های نفت در حالی به رشد خود ادامه داد شد که شب گذشته در پنجمین رشد متوالی خود ۲۰ درصد جهش کرده بود.

درآمد نفتی عراق نصف شد
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

کل صادرات نفت عراق در ماه آوریل به طور متوسط ۳.۴۳۸ میلیون بشکه در روز بود و درآمد نفتی این کشور به کمتر از نصف و ۱.۴۲ میلیارد دلار رسیده است.

آیا شاهد فروپاشی ائتلاف آمریکایی- سعودی هستیم؟
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

یک رسانه غربی در مقاله‌ای تحت عنوان «ازدواج مصلحتی»، هشدار داده ائتلاف شکننده میان واشنگتن و ریاض که از زمان جنگ جهانی دوم ایجاد شده، در حال حاضر با خطر فروپاشی روبرو است.

واکنش وزیر نفت به کاهش قیمت نفت برنت
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

زنگنه گفت: روز گذشته قیمت نفت برنت به زیر ۲۰ دلار رسید و سبد اوپک حدود ۱۴۰۵ دلار قیمت گذاری شد. سالهاست که نفت چنین قیمت‌هایی را تجریه نکرده است و این نشانه مشکلاتی است که باید تسریع کاهش تولید و سایر اقدامات را به همراه داشته باشد.

فیلم: واکنش روحانی به قیمت نفت
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵

روحانی: چون اتکا ما به نفت خام خواسته یا ناخواسته، نسبت به کشورهای دیگر کمتر بوده، خسارات کمتری خواهیم دید.