داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انقلاب-اسلامی
سردار پاکپور: اقتدار سپاه ضامن امنیت کشور است
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت:ا قتدار سپاه ضامن امنیت کشور است و با اتکا به خداوند و رزمندگان شجاع اجازه نخواهیم داد امنیت و عظمت کشور خدشه دار شود.

داوطلبان نواب رئیس مجلس مشخص شدند
۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴

هیأت رئیسه مجلس، نامزدهای نواب رئیسی مجلس یازدهم در اجلاسیه اول را معرفی کرد.

بایسته های عدالتخواهی
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵

عدالتخواهی نه معارضه و تخریب گری و نه نقد محافظه کارانه کلی و بی خطر است. عدالتخواهی با مبانی انقلاب اسلامی در چهارچوب های نظام صریح و شفاف و بدون ترس، نقد می کند و هزینه می دهد اما به هزینه دادن اصالت نمی بخشد و عقلانیت انقلابی را درنظر می گیرد.

موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰

به‌مناسبت عید سعید فطر، رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو یا تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

در فتنه ها چون شتردوساله باشید که هیچکسی از شما بهره نبرد
۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

حضرت در حکمتی میفرماید: در فتنه‌ها مثل ابن اللبون باش یعنی وقتی فتنه شد سعی کن در این فتنه هیچ بهره ای از شما برده نشود؛ بعضی خیال میکنند یعنی میانه باش؛ نه، بحث میانه بودن نیست؛ بلکه فتنه‌گر از یک کلمه حرفتان، نه از سکوتتان، نه از اقدامتان، نه از نگاهتان استفاده نکند.

اولین فرمان حضرت علی به استاندارش؛ تواضع در برابر مردم
۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸

اولین نکته در فرمان حضرت به محمد بن ابی بکر اینست که میفرماید در مقابل مردم متواضع باش‌ تواضع یعنی خود را فروتن گرفتن، انسان خود را حقیقتا پایین دست بگیرد. از موضع استکبار و تکبر و غلو با مردم برخورد نکند‌.

حضرت علی(ع) به مالک اشتر:برای مصلحت خواص، مصلحت عامه را نادیده نگیر
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸

حضرت فرمودند که برای خاطر مصلحت خاصه، مصلحت عامه را نادیده نگیر؛ و الا اگر ما اغماض از خطا را بخواهیم در مورد گروهی از مردم که اسمشان در تعبیر امیرالمؤمنین خاصه است اجرا بکنیم،ظلم و بی عدالتی است.

هنیه: مقاومت مسلحانه تنها راه مقابله با صهیونیست‌هاست
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

رئیس دفتر سیاسی حماس با تقدیر از حمایت‌های ایران از گروه‌های مقاومت فلسطینی، مقاومت مسلحانه گسترده را تنها راه مقابله با صهیونیست‌ها و طرح‌های یهودی‌سازی اماکن اسلامی دانست.

چرا باید جبهه انقلاب را گسترش داد؟
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶

برای دستیابی به جامعه اسلامی، دولت اسلامی و در نهایت تمدن اسلامی آیا یک گروه محدود و خالص کفایت می کند یا باید به تعبیر اسلامی امتی شکل بگیرد که قدم در مسیر رهبر و امام خود بگذارد؟

پایه دین کسب رضایت توده مردم است
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳

بدان پایه دین، این توده مردمند؛ این را امیرالمؤمنین دارد میگوید دیگر که اگر پوپولیسم هم هست، پوپولیسم علوی است و مورد احترام و تقدیس ما است.