داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سعید-حجاریان
نوبت توهین حجاریان به ایرانی‌ها
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

پس از آنکه عباس عبدی به اعتقادات مردم توهین کرد، سعید حجاریان، از دیگر تئوریسین‌های جریان اصلاحات در گفتگو با انصاف نیوز با کلید واژه قرار دادن «بی‌اعتمادی» رسما به مردم ایران توهین کرده است.

چشمک اصلاح‌طلبان به ترامپ
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

در سال‌های اخیر هر جا سخنی از اصلاح‌طلبان بوده، بحث مذاکره با آمریکا و پیگیری طرح برجام ۲، ۳ و... نیز مطرح بوده است.

فیلم: دلّال‌ها مشغول کارند...
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷

نسیم آنلاین: جاده سازی دولت برای سلطان سعید- تئوریسین دلّال‌ها

فتنه‌گری به جای پاسخگویی
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸

نامه اخیر خوئینی‌ها به رهبر انقلاب بسیار با سخنرانی‌ای که اشعث‌بن‌قیس در جنگ صفین انجام داد و منجر به دو دستگی سپاه امیرالمومنین(ع) شد شباهت دارد!

سعید حجاریان: اصلاح‌طلبان می‌گفتند باید گمنام در مجلس نفوذ کرد
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹

تئوریسین جریان اصلاحات گفت: عده‌ای پیش‌تر می‌گفتند باید افرادی گمنام را کاندیدا کرد که ناشناس به مجلس بروند، من گفتم که مگر ما مانند توده‌ای‌ها یا گروهک‌ها می‌خواهیم در داخل مجلس نفوذ کنیم؟

باج خواهی اصلاح‌طلبانه
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹

دولت با ایجاد این تلقی که به دلیل تنگناها و فشارهای درون حاکمیت و نداشتن اختیار کافی نمی تواند امور را پیش ببرد به دنبال امتیازگیری و باج خواهی از نظام در حوزه های مختلف و به طور خاص در حوزه مذاکرات است

تلاش زیرپوستی برای احیای مذاکره
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

عواید ناقص و صوری مذاکرات، بانی شکاف بی‌اعتمادی در جامعه شد. اکنون اصحاب برجام برای پیشبرد آزموده‌هایشان، ایجاد شکاف در ساخت قدرت را نشانه رفته‌اند. دوگانه‌انگاری خطرناک میان مذاکره و استعفا، موردی است که سعید حجاریان به‌عنوان سرایدئولوگ جبهه اصلاحات مشغول تئوریزه‌کردن آن است؛ تلاشی که البته جزئی از روند گرایش مجدد برخی رجال سیاسی ایران به امر مذاکره است.

کارگزاران و اصلاح طلبان؛ در مسیر جدایی؟
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

کارگزارانی‌ها در انتقاد‌هایی از جبهه اصلاحات و رد رهبری خاتمی یا قصد خروج از این جبهه را دارند یا می‌خواهند سهم و آزادی عمل بیشتری در بین اصلاحات کسب کنند.

چرا حجاریان درخواست مناظره سلیمی نمین را پیچاند؟
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹

رد پیشنهاد عباس سلیمی نمین به مامور رده بالای امنیتی سابق، سعید حجاریان برای مناظره مکتوب درباره یک مسئله مهم و جاری در حوزه سیاست، موجب شد دوباره عریان بودن پادشاه شعار گفتگو در جناح غربگرا را نمایان کرد.

پاسخ سلیمی‌نمین به رد درخواست مناظره مکتوبش توسط حجاریان
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

سلیمی نمین در پی پیشنهاد مناظره عباس سلیمی نمین به سعید حجاریان، تصریح کرد: مظلوم نمایی بخش ناچیزی از تبحّر شماست.