داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بلیط-هواپیما
واکنش ایرلاین‌ها به توقف افزایش قیمت بلیت هواپیما
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در پی توقف افزایش قیمت بلیت هواپیما تا هفته آینده، گفت: ایرلاین‌ها هم به دنبال افزایش قیمت نیستندچرا که هرقدر نرخ بلیت هواپیما بیشتر شود، تقاضا از سوی مسافران کمتر شده و در این شرایط فشار بیشتری به مردم وارد می‌شود.

متولی نرخ‌گذاری پروازها کیست؟
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی این را هم گفته بود که طبق قانون برنامه پنجم که در برنامه ششم هم در آن تصریح شده است نرخ گذاری بلیت پروازهای داخلی آزاد است و از سوی دولت و وزارت راه و شهرسازی این نرخ‌ها تعیین نمی‌شود و شرکت‌های هواپیمایی خود این قیمت‌ها را تعیین می‌کنند و انجمن شرکت‌های هواپیمایی در راستای جلوگیری از رقابت مضر نرخ‌های سقف و کف را مشخص می‌کند.

قیمت بلیت هواپیما ۱۵۵ درصد افزایش یافته است
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲

در حالی انجمن شرکت‌های هواپیمایی با انتشار لیست جدید از افزایش ۱۵۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما خبر داده که عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: این قیمت‌ها واقعی نیست.

چرا قیمت بلیط هواپیما در کلاس های پروازی مختلف، متفاوت است؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

همانطور که می‌دانید عوامل مختلفی بر روی قیمت بلیط پرواز تاثیر می‌گذارند که برخی از آنها ابداً به نوع هواپیما، امکانات درون آن و عواملی از این دست بستگی ندارند و به نوعی عامل بیرونی هستند. به طور مثال فصل سفر، فاصله میان مبدا و مقصد و ساعت پرواز از جمله عوامل بیرونی ای هستند که باعث می‌شوند که یک بلیط هواپیما گرانتر یا ارزانتر از سایر بلیط ها به فروش برسد. اما همه چیز هم به عوامل بیرونی خلاصه نمی‌شود و عوامل درونی نیز به همین اندازه، در تعیین تعرفه بلیط هواپیما موثر هستند.

انجام هر هفته یک پرواز به مقصد چین برای تجارت
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

اسعدی سامانی گفت: به دلیل درخواست مسافران و انجام مراودات تجاری هر هفته یک پرواز به مقصد چین انجام می شود.

مشکلات سفر با هواپیما برای خانم های باردار
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱

سفربا هواپیما از جمله سفرهایی است که طرفداران بسیاری دارد. راحتی و سرعت بالای این وسیله نقلیه موجب شده است که خیلی از افراد به ویژه زنان باردار ترجیح دهند که هزینه بیشتری بپردازند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر خود برسند.

دلایل ادامه پروازهای ماهان به چین چه بود؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کاهش۷۰ درصدی حمل و نقل عمومی و کنسل شدن ۵۰۰ هزار بلیت قطار و هواپیما، دلایل پرواز ماهان به چین و دیگر کشورها در این روزها را تشریح کرد.

شرکت های هواپیمایی ایرانی در حال زیان دادن هستند
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: انجام پروازها با حداقل قیمت بلیت سبب شده تا شرکت های هواپیمایی زیان ده شوند.

با سفرمارکت، بلیط هواپیما را آسانتر بخرید!!
۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

هیچ چیز مثل یک سفر لذت بخش نمی‌تواند حال شما را پس از یک دوره پر از کار و فشارهای مختلف خوب کند. فقط کافی است خرید بلیط هواپیما و هتل مورد نظرتان را آنلاین انجام داده و با یک برنامه سفر، راهی گردش شوید.

لغو بلیت هواپیما و قطار هزینه‌ای ندارد
۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت‌های هواپیمایی و راه آهن، مجاز به دریافت هزینه‌ای برای لغو بلیت‌ها نیستند.