داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-آمریکا
ترامپ: اینجا آمریکاست ما نمی‌توانیم کشور را تعطیل کنیم!
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰

علی‌رغم شیوع هرچه بیشتر کرونا در آمریکا، رئیس‌جمهور این کشور با دیگر بر تصمیمش برای بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی تاکید کرد.

ترامپ: اقتصاد آمریکا تعطیل شده است
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶

رئیس جمهور آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود درباره بحران کرونا، شرایط را بی‌سابقه و نگران کننده خواند و گفت که اقتصاد آمریکا تعطیل شده است.

ضرر روزانه‌ هتل‌های ترامپ از کرونا
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶

مطابق بررسی وال‌استریت‌ژورنال مجموعه هتل‌های ترامپ روزانه یک میلیون دلار ضرر می‌کنند.

رویترز: ترس از کرونا اقتصاد آمریکا را ویران می‌کند
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

تسریع شیوع ویروس کرونا نوسانات شدیدی در بازارهای سراسر جهان به وجود آورده است، سرمایه‌گذاران نگرانند ترس از ابتلا به این ویروس و محدودیت‌های اعمال‌شده توسط دولت بر رفت‌وآمدها، هزینه ها را کاهش داده و اقتصاد را ویران کند.

اقتصاد آمریکا فراتر از انتظارها از کرونا آسیب می‌بیند
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

ارزیابی میزان آسیب دیدن شرکت‌ها و فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا ناشی از شیوع ویروس کرونا روز به روز سخت‌تر و غیرقابل پیش‌بینی‌تر می‌شود.

چرا ترامپ درباره کرونا دروغ می‌گوید؟
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

نگاهی به وضع بورس و اقتصاد آمریکا می‌تواند گویای دلایل دروغگویی کاخ سفید درباره کرونا باشد.

رشد اقتصادی آمریکا کاهش می‌یابد
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴

گروهی متشکل از ۵۳ اقتصاددان برجسته برآورد کرده‌اند در سال ۲۰۲۰ تولید ناخالص داخلی (رشد اقتصادی) آمریکا به ۱.۸ درصد کاهش پیدا کند.

آمریکا در حال اخراج از منطقه است
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

شامگاه پنجشنبه دونالد ترامپ در سکوت کامل خبری و در سفری که از قبل اعلام نشده ‌بود برای اولین‌بار در دوره ریاست‌جمهوری‌اش وارد افغانستان شد و با حضور در پایگاه نظامیان آمریکایی در بگرام برای چندمین بار از کاهش نیرو‌های آمریکایی در افغانستان صحبت و از تصمیم خود برای خروج نیرو‌های آمریکایی از منطقه دفاع کرد.

نابرابری درآمدی در آمریکا رکورد زد
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

تازه ترین داده های منتشر شده از اقتصاد آمریکا نشان می دهد که به رغم رسیدن به نرخ پایین بیکاری و نیز رشد اقتصادی نسبتاً با ثبات و مثبت، نابرابری درآمدی در این کشور، وخیم تر شده و طبق گزارش مرکز سرشماری آمریکا به بیشترین رقم از زمان محاسبه آن در سال ۱۹۶۷ رسیده است.

اقتصاد آمریکا در آستانه رکود قرار دارد
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

یک کارشناس اقتصادی گفت:« اقتصاد آمریکا در مراحل ابتدایی رکود قرار دارد. می توان این بازارها و اقتصاد را کمی بیشتر در کنار هم نگه داشت ولی بالاخره وارد رکود می شود».