داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فیلم-پرفروش
کارگردان‌ شدن ۳ راه بیشتر ندارد: پدر، عشق، شهرت!
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴

اعداد نشان می‌دهد دهه ۹۰ با وجود ورود منابع مالی غیرشفاف و مبهم و حضور ساختارهای پیچیده اما برای فیلم‌اولی‌ها، دوره موفقی بوده است. بسیاری از کارگردانان جوان و مستعد در همین دهه، آثار شاخصی ساختند و اسم و رسمی برای خودشان درست کرده‌اند.

پرواز آزاد نوجوان آرمان‌خواه
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵

اساسا منطقه پرواز ممنوع نوجوان آرمانخواه را با همه اشتباهات و اقتضائات خودش به تصویر می کشد که می تواند نقطه شروعی باشد برای حرکت فیلم سازان انقلابی که این خط را ادامه دهند و ابعاد دیگر را پوشش دهند.

فیلم‌هایی برای ندیدن؟!
۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

اغراق نیست اگر بگوییم در طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچکدام از نهادهای وابسته به حاکمیت به اندازه حوزه هنری موقعیت مناسبی برای عرضه اندام در عرصه سینما نداشته‌اند؛ نهادی که هم در عرصه تولید و هم در عرصه پخش فیلم‌های سینمایی حضور فعالی داشته و البته با برخورداری از حق مالکیت حدود 25 درصد از کل سینماهای کشور، در عرصه سالن‌داری نیز حریفی بی‌رقیب به شمار می‌آمده است.

کارکرد صنوف سینمایی چیست؟
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

هرازگاهی خبری از خانه‌نشینی یا فوت یکی از هنرمندان سینما و تلویزیون منتشر می‌شود. این هنرمندان معمولا در سکوت خبری و بدون توجه صنوف سینمایی روزگار می‌گذرانند.

آمار فروش فیلم‌های سینمایی در نیمه تابستان
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده سینما در نیمه تابستان نشان‌دهنده فروش حدود 12.5 میلیارد تومان از ابتدای مردادماه است. همچنین از امروز دو فیلم سینمایی به جدول اکران فیلم‌های روی پرده اضافه شده است.

پر فروش‌ترین‌های سینمای ایران در ماه گذشته
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹

جدول فروش سینمای ایران با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار در ششمین هفته از اکران این فیلم منتشر شد، این فیلم با فروش این هفته از مرز ۱۳ میلیارد تومان عبور کرد و توانست صدرنشینی خود را طی یک ماه حفظ کند.

پرفروش‌های سینمای جهان؛ خبری از کمدی‌ها نیست
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

«آواتار» که در سال ۲۰۰۹ اکران شد، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را هم هنوز در اختیار دارد. فروش خارجی تمام این فیلم‌ها که همگی تولید آمریکا هستند، بدون استثنا از ۵۰ درصد بالاتر است و در اکثر موارد به بالای ۶۰ و ۷۰ درصد می‌رسد. میزان بالای فروش فیلم‌ها در خارج از آمریکا نشان می‌دهد این سنجش از علاقه مخاطبان سینما به ژانرهای مختلف، فقط کشور آمریکا را شامل نمی‌شود و نمی‌توان ادعای سازندگان کمدی‌های سطح پایین ایرانی را پذیرفت که می‌گویند مردم ایران در تمام جهان استثنایی هستند.