داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سینما-دفاع-مقدس
آبادان ۱۱۶۰ واقعی اما متوسط!
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

۳۱ سال از پایان جنگ سپری می شود و جنگ به ظاهر تمام شده است، اما همچنان سینمای دفاع مقدس زنده است و وجود دارد و همچنان ناگفته های زیادی از جنگ می شنویم و این یعنی دفاع مقدس تمام نشده است. 

سینمای دفاع مقدس گروگان تکنوکرات‌ها
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

سینمای دفاع‌مقدس که در دهه60 ناگهان در اوج متولد شد، غیر از ویژگی‌های کلی سینمای جنگ که پیش از آن در سایر نقاط دنیا هم سابقه داشت، دارای خصوصیات منحصر به‌فردی بود که هم کاملا ایرانی بودند و هم با دوره خاصی در دهه اول انقلاب ارتباط داشتند. از این جهت سینمای دفاع‌مقدس را رفته‌رفته می‌شود یک ژانر دانست که خصوصیات پربسامد و تکرار شونده‌ای را به‌عنوان قالب‌های کلی‌اش پذیرفته بود و از لحاظ محتوایی هم ذیل یک مکتب به‌خصوص قرار داشت.

«خروج» حاتمی‌کیا، وقتی همه با هم هستند
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

این حاتمی‌کیاست که مثل سی‌وچند سال پیش که کار حرفه‌ای را آغاز کرد، با امکانات دست‌اندرکاران سینمایی و فرهنگی و نه با بانک‌ها، سفارتخانه‌ها و خواهر امیر قطر و... دغدغه‌اش را سینمایی می‌کند. در این میانه همین حاتمی‌کیاست که باید «خروج» کند؛ «خروج» برای اصلاح به‌سیاق همه کارهای قبلی‌اش!

انتقاد بازیگر گاندو از فراموشی سینما دفاع مقدس
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷

نورایی با اشاره به اینکه چرا سینمای دفاع‌مقدس فراموش شده است، تأکید کرد: واقعاً سوالم این است که چرا سینمای دفاع مقدس نزد مسئولان فراموش شده است