داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کارگر
جدال «هپکو» با خصوصی‌سازی
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

هپکو بعد از ۱۳ سال دو مالک عمده را پشت سر گذاشته اما هنوز نتوانسته است به روزهای اوج که همپای رقبای اروپایی خود محصول تولید می‌کرد، برسد.

افزایش سن بازنشستگی، تدبیر بدون فکر
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

نسبت پشتیبانی در ۱۶ صندوق از ۱۸ صندوق کشور به مرز بحرانی رسیده است. حالا باید سرمایه‌گذاری‌های صندوق به داد بازنشستگان برسد اما معلوم می‌شود مدیران سفارشی در جاهایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که چندان سودآور نیست.

عقب ماندگی «مزدی کارگران» از ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان هم گذشت
۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

کارگران به ۳ میلیون و ۶۸ هزار تومان برای حفظ قدرت خرید خود در سطح اسفند ۹۷ نیاز دارند؛ اما اگر سبد ۶ میلیون و ۹۰۸ هزار تومانی را با حداقل دستمزدهای ۲ میلیون تومانی فعلی مقایسه کنیم، درمی‌یابیم که «عقب ماندگی مزدی کارگران» از ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان هم گذشته است!

تاکسی‌های اینترنتی به رانندگان چه نویدی می‌دهند؟
۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

این مدل از کسب و کارهای اینترنتی، استانداردهای مقرراتی قانون کار کشور، که قوانین بنیادینی هستند که کارمندان و کارگران سال‌های زیادی برای کسب آنها تلاش کرده‌اند را از بین می برد. به طور کلی نیروی کار در کسب‌و‌کارهای مبتنی بر اقتصاد مشارکتی در کشور، از حداقل‌های حمایت شغلی قانون کار بهره ای ندارند.

۸۰ درصد سفره کارگران در سال گذشته خالی شد
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

از ابتدای سال گذشته تا پایان زمستان ۹۷،  طی ۹ ماه، ۷۴۴ هزار کارگر بیکار شده‌اند که این وضعیت را وخیم کرده است، چرا که از لحاظ اجتماعی این افراد ضربه شدیدی می‌خورند.