داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کارگر
مسکن ملی نمی‌تواند تامین‌کننده مسکن اقشار کم‌درآمد باشد
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن نمی‌تواند تامین‌کننده مسکن اقشار کم‌درآمد باشد، گفت: یک کارگر چگونه می‌تواند اقساط ماهانه یک‌میلیون و هفتصد هزار تومان را پرداخت کند؟

 افت ۵۰ درصدی قدرت خرید کارگران در سال ۹۸
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه قدرت خرید کارگران ۵۰ درصد کاهش یافته است گفت:درآمد کارگران کفاف زندگی را نمی دهد،آنها با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند.

مالیات برای کارگر و کارمند، فرار مالیاتی برای میلیاردرها
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

کجای دنیا قشرهای محروم تر جامعه چون کارگر و کارمند مالیات می پردازد ولی قشرهای ثروتمند و میلیاردرها از دادن مالیات طفره می روند؟ بعد از فرار مالیاتی میلیاردرها، نوبت به فرار مالیاتی اقشار پردرآمد چون پزشکان و وکلا می رسد که هر کدام به نحوی از زیر این مسئولیت اجتماعی شانه خالی می کنند. که البته مسئولیت این فرار هم به دوش مسئولین دولتی و هم پرداخت کنندگان است.

تمام دریافتی کارگران صرف هزینه‌های مسکن و اجاره بها می‌شود
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

مشاور کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه امروز تمام دریافتی کارگران صرف هزینه‌های مسکن و اجاره بها می‌شود، گفت: وقتی حقوق کارگر کفاف هزینه‌های زندگی را ندهد ناچار است به مشاغل دیگر روی بیاورد و این کار موجب پایین آمدن بهره‌وری، بروز حوادث ناشی از کار و مشکلات بسیار در محیط کار می‌شود.

کارگران فاقد بیمه از کارفرما شکایت نمی‌کنند تا مبادا بیکار شوند
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

یک عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه کارگران فاقد بیمه باید نداشتن بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی گزارش دهند، گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار باعث شده که بسیاری از کارگران فاقد بیمه از کارفرما شکایت نکنند تا مبادا بیکار شوند و کارگر دیگری جای آنها را بگیرد.

قانون درباره مرخصی‌ کارگران چه می‌گوید؟
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

بر اساس قانون، مرخصی‌ کارگر به انواع مختلفی تقسیم می‌شود و کارفرما موظف به رعایت آن‌هاست.

حداقل دستمزد کارگران ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

رئیس خانه کارگر همدان با تأکید بر اینکه دستمزد سال ۹۹ کارگران باید براساس نرخ تورم واقعی کشور مشخص شود، گفت: حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹ باید سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد.

دستمزد در ایران کفاف یک زندگی متوسط کارگری را نمی‌دهد
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

یک کارشناس حوزه کار معتقد است تا زمانی که قدرت خرید کارگران افزایش پیدا نکند و هزینه‌های بهداشت و درمان، مسکن و اجاره‌بهای آنها کاهش نیابد، افزایش دستمزد کمکی به معیشت کارگران نخواهد کرد.

چه کسی مملکت را تعطیل کرده است؟
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸

باید از جناب رئیس‌جمهور که با حمایت‌های خود از رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی موجب بیکار شدن هزاران کارگر شد، پرسید امروز چه کسی در حال بازگرداندن رونق به کارخانجات است؟

آیا کارفرما می‌تواند هر زمانی که خواست کارگر خود را اخراج کند؟
۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

بسیاری از کارگران بیم اخراج از کار خود را دارند، اما باید توجه داشت که قرارداد کار برای مدت زمان مشخصی منعقد می‌شود و کارفرمایان به تنهایی نمی‌توانند آن را فسخ کنند.