داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کارگر
بازنگری مجدد دستمزد کارگران منتفی شد
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

هر سال با نزدیک شدن به نیمه دوم سال نمایندگان کارگری در تلاطم بازنگری مجدد حداقل دستمزد کارگران بودند، اما گویی امسال خبری از بازنگری نیست.

دردی مشترک؛ کارگرزاده و کارگر
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

در چند ماه گذشته اعتراضات زیادی از سوی کارگران به وضعیت بد کاری‌شان در گوشه و کنار کشور انجام شده است که «ماجرای اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه» یکی از جدی‌ترین آنهاست اما حالا نمایندگان مجلس شورای اسلامی که رویکرد خود را حمایت از مستضعفان و طبقات محروم جامعه گذاشته‌اند، سراغ آنها رفتند تا مطالبات‌شان را پیگیری کنند؛ اقدامی که بعد از «حضور در غیزانیه» و پیگیری «جلوگیری از کاهش جمعیت» نشان می‌دهد تغییر مسیر مجلس در جهت پیگیری اولویت‌ها و مطالبات اجتماعی مردم جدی است.

مزد اضافه‌کاری کارگران با دستمزد امسال چقدر است؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶

اضافه کاری از جمله مولفه های دستمزدی است که برخی کارگران در دریافت آن از کارفرمایان با چالش مواجه هستند.

تیغ تیز سازمان تأمین اجتماعی زیر گلوی کارگران
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸

طبق ماده 36 قانون تأمین اجتماعی تأخیر یا عدم پرداخت حق بیمه توسط کارفرما، رافع مسئولیت و تعهدات سازمان در مقابل بیمه‌شده نیست.

هزینه خانوار کارگری چقدر شد؟
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار درباره هزینه زندگی کارگران گفت: میانگین هزینه سبد معیشت خانوار در حداقلی ترین حالت در سال ۹۹به ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان تا ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسیده است،فاصله بین هزینه و درآمد بسیار زیاد است.

زور قوه‌ قضائیه به دولت نرسید!
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴

شورای عالی کار در سال ۹۹ بدون توجه به نرخ تورم ۴۱ درصدی، میزان حداقل حقوق کارگران را یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان تصویب کرد. پس از آن با شکایت جامعه کارگری و ورود سازمان بازرسی، بازهم تغییر چندانی در حداقل حقوق کارگران رخ نداد و این شورا در نشست اخیر خود تنها مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به مصوبه قبلی اضافه کرده است.

مصوبه افزایش حداقل مزد ابلاغ شد
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵

مصوبه افزایش۲۶ درصدی حداقل دستمزد ابلاغ شد. بر اساس این مصوبه حداقل مزد از اول تیرماه ۹۹روزانه ۶۳۶۸۰۹ (ششصد و سی و شش هزار و هشتصد و نه) ریال تعیین می گردد.

۶۴ درصد از اشتغال کشور مربوط به بنگاه‌های خُرد است
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

از حدود ۲۴ میلیون شاغل کشور، ۱۵/۴ میلیون نفر از آنان (معادل ۶۴ درصد کل شاغلان) در بنگاه‌های خُرد با ۱ تا ۴ نفر کارکن مشغول فعالیت هستند.

جدول: جزئیات افزایش حقوق کارگران در سال ۹۹ اعلام شد
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

پایه حقوق کارگران به یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومان افزایش یافت و حق مسکن نیز با جهش ۲۰۰ هزار تومانی ۳۰۰ هزار تومان تصویب شد.

فیلم: تامین اجتماعی نباید حیات خلوت سیاسیون باشد
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

حمید حاج اسماعیلی با بیان اینکه نمایندگان کارگری در سازمان تامین اجتماعی حضور دارند، اما منتخب دولت هستند! سکوت آنها خطرناک است! گفت: نمایندگان کارگران در تامین اجتماعی باید مستقل باشند