داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بیکاری
بیش از ۱ میلیون شغل ایجاد شد، آیا با رشد اقتصادی منفی باور می‌کنید؟
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

بررسی داده های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد تعداد کل شاغلان کشور از ۲۲ میلیون و ۶۰۴ هزار نفر در بهار سال ۹۵ به ۲۳ میلیون و ۳۱۳ هزار نفر در زمستان ۹۷ رسیده بود که این میزان در بهار سال ۹۸ به حدود ۲۴ میلیون و ۴۶۲ هزار نفر و در تابستان نیز به حدود ۲۴ میلیون و ۷۵۱ هزار نفر رسیده است.

چرا مرکز آمار حداقل سن نیروی کار را ۵ سال افزایش داد؟
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

مرکز آمار ایران گزارش اخیر خود از طرح آمارگیری نیروی کار را برای جمعیت ۱۵ سال به بالا تهیه کرده است.

آیا دستکاری آماری، نرخ بیکاری را کاهش داد؟
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

کاهش ۱.۵ درصدی نرخ بیکاری در نیمه اول امسال با طرح این موضوع که تغییر شاخص جمعیتی در این کاهش بی‌تاثیر نبوده است همراه شد، با این حال بررسی روند نرخ بیکاری در دو شاخص جمعیتی ۱۰ ساله و ۱۵ ساله به بالا نشان داد که تفاوت بین دو گروه به حداکثر ۰.۱ درصد رسیده و در نرخ، نوسان قابل توجهی ایجاد نمی‌کند.

بیشتر بیکاران ۱۸ تا ۳۵ ساله هستند
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

جدیدترین نتایج آمارگیری نیروی کار نشان می‌دهد بیشترین جمعیت بیکاران کشور در گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال قرار دارند و سهم ۷۵.۴ درصدی از جمعیت بیکار را به خود اختصاص داده اند.

کاهش نرخ بیکاری به ۱۰.۵ درصد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

تازه ترین اعلام مسئولان مرکز آمار از کاهش نرخ بیکاری در تابستان سال جاری به ۱۰.۵ درصد حکایت دارد که نشان دهنده ادامه روند نزولی در دو فصل اخیر است.

انتظار یکساله ۱.۲ میلیون بیکار برای ورود به بازار کار
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

مدت انتظار یک میلیون و ۲۳۲ هزار بیکار که ۳۸ درصد جمعیت بیکار کشور را تشکیل می دهند، برای ورود به بازار کار به یکسال و بیشتر رسیده است.

بهبودی وضعیت بیکارترین استان کشور
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

بررسی نرخ بیکاری استان‌ها نشان می‌دهد، در بهار امسال چهارمحال و بختیاری به عنوان بیکارترین استان کشور است.

اعتماد به تعاونی‌ها برای ایجاد اشتغال در کشور
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰

یک کارشناس اقتصادی گفت: در راستای ایجاد اشتغال در کشور، دولتی‌ها باید به بخش تعاونی اعتماد کنند که در این صورت هم جامعه بیکاران کشور کم جمعیت‌تر می‌شود و هم سهم تعاونی‌ها از اقتصاد کشور بیشتر خواهد شد.

اشتغال و کنترل نوسان قیمت محصولات مطالبه اصلی مردم
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دولت در زمینه تنظیم بازار نمره مردودی دریافت کرده و باید با اتخاذ سیاست‌های علمی و اقدام عملی در جهت حل مشکل این بخش اقدام کند.

نرخ بیکاری جوانان ایران ۲ برابر جوانان جهان است
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

درحالی‌که نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله ایرانی در پایان سال ۹۷ به حدود ۲۷/۳ درصد رسیده این میزان در سطح جهان حدود ۱۲ درصد است. به عبارتی دیگر نرخ بیکاری جوانان ایرانی ۲/۲ برابر میانگین جهانی است.