داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بیکاری
بیکاری ۲ میلیارد نفر در چند ماه آینده به علت کرونا
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴

به علت بحران اقتصادی پاندمی کرونا، نزدیک به ۲ میلیارد نفر یا بیش از نیمی از جمعیت کارگر جهان، در سال ۲۰۲۰ با ریسک از دست دادن شغل خود یا تبدیل کار تمام وقت به پاره‌وقت روبرو هستند.

ضربه شدید کرونا به اقتصاد چین
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴

یک موسسه رتبه‌بندی معتبر برآورد کرده که حدود ۳۰ درصد از ۴۴۲ میلیون کارگر شهرنشین چین، معادل ۱۳۰ میلیون نفر حداقل به طور موقت شغل خود را از دست داده‌اند.

ترفند کرونایی برای دریافت وام کرونایی
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸

رئیس مجمع کارگران استان تهران خبر داد، برخی کارفرمایان برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی کرونا، کارگران خود را اخراج نکرده و حق بیمه انها را هم پرداخت کرده اند، اما به کارگرانشان حقوق نداده اند.

تایید ۶۸۸ هزار درخواست برای دریافت بیمه بیکاری
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: حدود ۸۲۰ هزار و ۹۳۰ نفر تاکنون در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده و حدود ۶۸۷ هزار و ۹۱۱ نفر مشمول بیمه بیکاری شده اند.

منوچین: بیکاری آمریکا بدتر خواهد شد
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶

وزیر خزانه‌داری آمریکا، استیون منوچین، تأیید کرد که نرخ بیکاری آمریکا با وجود تلاش‌های دولت برای باز کردن اقتصاد این کشور تحت تأثیر پاندمی کرونا، می‌تواند به ۲۵ درصد رسیده باشد.

سندرز: رکورد تاریخی بیکاری در آمریکا فاجعه است
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴

برنی سندرز در پیام دیگری با اشاره به رکورد تاریخی بیکاری در آمریکا آن را فاجعه‌آمیز توصیف کرد.

نرخ بیکاری در آمریکا رکورد سال ۱۹۴۰ را زد
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷

معاون رئیس بانک مرکزی آمریکا از بالاترین سطح نرخ بیکاری در آمریکا طی ۸۰ سال گذشته خبر داد.

دستور زنگنه برای ترخیص ۲۰ دکل شرکت ملی حفاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

به دستور وزیر نفت، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب موظف به ترخیص ۲۰ دکل حفاری شرکت حفاری ایران شده است. ترخیص این دکل‌ها باعث بیکاری مستقیم ۴ هزار نفر از پرسنل این دکل‌ها خواهد شد.

پیش بینی بیکاری حداقل ۲.۸۷ میلیون نفر بخاطر کرونا
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه حمایت از بنگاه ضریب اصابت پایینی به دهکهای پایین درآمدی دارد، تاکید کرد: در شرایط فعلی، قرار دادن حمایت از خانوار برای تامین معیشت اولویت دارد.

روسیه در معرض افزایش بیکاری
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

کارشناسان مسائل اقتصادی در روسیه پیش بینی می‌کنند که میزان بیکاری در این کشور با توجه به شیوع بیماری کرونا ممکن است تا شش برابر افزایش یافته و بیش از ۵ میلیون نفر برسد.