داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بیکاری
«سفارش به آشنایان» بالاترین امید بیکاران برای اشتغال در جامعه
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار از نتایج نیروی کار نشان می دهد، «پرس و جو از دوستان و آشنایان» بیشترین اقدام و مهمترین تلاش کارجویان برای ورود به بازار کار بوده است.

۵میلیون ایرانی،بدون هیچ شغلی درآمد دارند
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

جمعیت افراد دارای درآمد «بدون شغل» طی بیش از یک دهه اخیر با رشد بیش از ۲ میلیون نفری به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده است و یک پدیده قابل تامل برای بازار کار محسوب می‌شود.

ریشه معضل بیکاری به کجا بر می‌گردد؟
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

در حالی که نیاز کشور به ویژه در حوزه صنعت و عمران به جوانان متخصص و آموزش دیده بسیار زیاد است متاسفانه به علت عدم هماهنگی بین بخش خصوصی و دولت نرخ بیکاری به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری افزایش پیدا شده است.

رایج‌ترین راه پیدا کردن شغل، آشنابازی!
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار در سال گذشته نشان می‌دهد که جویندگان کار از طریق پرس و جو از دوست و آشنا و پس از آن مراجعه به دفاتر کاریابی تمایل بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود داشته‌اند.

دلسردی بیکاران از یافتن شغل
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱

مرکز پژوهش‌های مجلس، در گزارشی با اشاره به افزایش دلسردی در بیکاران برای جستجوی شغل، عنوان کرد: کاهش نرخ بیکاری نه به دلیل افزایش اشتغال بلکه به دلیل خارج شدن افراد از بازار کار رخ داده است.

بیکاری،رانت اقتصادی و فاصله زیاد بین فقیر و غنی، محصول تفکر لیبرالی
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

رئیس سازمان بسیج مستضعفین محصول تفکر لیبرالی را بیکاری، رانت اقتصادی و فاصله زیاد بین فقیر و غنی دانست و تصریح کرد: بارها مقام معظم رهبری تلاش کردند و فرمودند که الگوی اقتصادی که اجرا می شود نباید بی عدالتی را به دنبال داشته باشد.

جزئیات نرخ وحشتناک بیکاری فارغ‌التحصیلان
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷

آمار هشت ساله بازار کار در گروه فارغ التحصیلان دانشگاهی نشان می‌دهد در این مدت ۴۸۹ هزار و۱۳۰ نفر و به طور میانگین سالانه ۶۱ هزار و۱۴۱ نفر به جمع بیکاران تحصیل کرده افزوده شده است.

کاهش نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل کاهش یافته است، گفت: تاکنون 130 هزار نفر از سربازان دوره مهارت در پادگان‌ها گذرانده‌اند.

هفت استانی که بیشترین تورم و بیکاری را دارند
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰

بررسی اتاق بازرگانی نشان می‌دهد از میان ۳۱ استان کشور، در هفت استان کردستان، چهارمحال بختیاری، لرستان، خوزستان، سیستان بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان هم نرخ بیکاری در فصل بهار ۱۳۹۸ و هم نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به خرداد همین سال در سطحی بالاتر از متوسط کل کشور قرار داشته است.

ورق در نبرد اقتصادی به نفع ما برگشت
۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در نبرد اقتصادی، ورق به نفع جمهوری اسلامی ایران برگشته و اگر کمی تدبیر کنیم و اجازه دهیم بازار کار خودش را انجام دهد قطعاً به نتایج خوبی می‌رسیم.