داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بیکاری
فیلم: پژمانفر: دولت سرمایه اجتماعی‌اش را از دست داده است
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

حجت‌الاسلام «پژمانفر» در گفتگو با «نسیم آنلاین»: رئیس کل بانک مرکزی با اظهارات بدون فکرش، ۲.۵ میلیون بر قیمت سکه اضافه کرد.

آخرین تصمیمات برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹

سازمان امور مالیاتی فهرست ۵ رسته شغلی به فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا در راستای حمایت از صاحبان کسب و کارها را به ادارات مالیاتی استانها ابلاغ کرد.

نرخ واقعی بیکاری در زمستان ۱۳۹۸ درست منتشر نشد
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

براساس گزارش مرکز پژوهش ها، حدود ۲۷/۹ درصد از بیکاران زمستان ۱۳۹۷، در زمستان ۱۳۹۸ به جمعیت غیرفعال اضافه شده‌اند که اگر این افراد در بازار کار باقی می‌ماندند تعداد جمعیت بیکار بیش از اکنون بود و نرخ بیکاری به ۱۳/۶ درصد می‌رسید.

کره‌جنوبی در بیکاری رکورد زد
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹

نرخ بیکاری این کشور در ماه گذشته میلادی به ۴.۵ درصد افزایش یافت. این رقم در ماه آوریل ۳.۸ درصد بود.

۷۰۳ هزار و ۴۳۰ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعداد افرادی که تا به امروز در سامانه درخواست بیمه بیکاری وارد و ثبت نام کرده اند ۸۴۰ هزار و ۹۴۴ نفر است که از این تعداد ۷۰۳ هزار و ۴۳۰ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند.

اینفوگرافیک: بخشی از مهم ترین معضلات اقتصادی کشور
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

بخشی از مهم ترین معضلات اقتصادی کشور را ببینید.

بیکاری ۲ میلیارد نفر در چند ماه آینده به علت کرونا
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴

به علت بحران اقتصادی پاندمی کرونا، نزدیک به ۲ میلیارد نفر یا بیش از نیمی از جمعیت کارگر جهان، در سال ۲۰۲۰ با ریسک از دست دادن شغل خود یا تبدیل کار تمام وقت به پاره‌وقت روبرو هستند.

ضربه شدید کرونا به اقتصاد چین
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴

یک موسسه رتبه‌بندی معتبر برآورد کرده که حدود ۳۰ درصد از ۴۴۲ میلیون کارگر شهرنشین چین، معادل ۱۳۰ میلیون نفر حداقل به طور موقت شغل خود را از دست داده‌اند.

ترفند کرونایی برای دریافت وام کرونایی
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸

رئیس مجمع کارگران استان تهران خبر داد، برخی کارفرمایان برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی کرونا، کارگران خود را اخراج نکرده و حق بیمه انها را هم پرداخت کرده اند، اما به کارگرانشان حقوق نداده اند.

تایید ۶۸۸ هزار درخواست برای دریافت بیمه بیکاری
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: حدود ۸۲۰ هزار و ۹۳۰ نفر تاکنون در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده و حدود ۶۸۷ هزار و ۹۱۱ نفر مشمول بیمه بیکاری شده اند.