داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تورم
دولت از ۱۴ ابزار پیشنهادی برای مهار تورم، ۱۰ مورد اصلی را رها کرده است
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲

دولت طی این ۱۱ ماه تنها پیشنهادهای ناظر به ثبات‌بخشی به بازار ارز و سیاست تنظیم بازاری را عملیاتی کرده و مابقی پیشنهادها بدون اقدام جدی و اثربخش رها شده است.

سکانداران اقتصادی دولت
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

تصمیم‌سازان اقتصادی دولت هر چند از افراد دارای سوابق و پیشنه اجرایی قوی هستند، اما برایند تصمیماتی که گرفته شده به مذاق مردم خوش نیامده است.

قدرت خرید همه دهک‌ها کاهش یافت
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

مرکز آمار ایران با انتشار شاخص قیمت مصرف کننده براساس دهک‌های هزینه‌ای آبان ماه اعلام کرد قدرت خرید همه دهک‌ها در ماه قبل کاهش یافته است.

چقدر جلوگیری از افزایش همه قیمت‌ها امکان پذیر است؟
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

مقامات دولتی حداکثر اثر تورمی افزایش قیمت بنزین را حدود ۶ درصد اعلام کرده‌اند؛ این درحالیست که «افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین»، «بالا بودن انتظارات تورمی در مقطع کنونی»، «سابقه عملکرد ناموفق دولت در جلوگیری از افزایش قیمت‌ها» و «اثرات رکودی سرکوب غیرمنطقی قیمت محصولات تولیدکنندگان داخلی» مهم‌ترین موانعی است که می‌تواند اثر تورمی افزایش قیمت بنزین را از میزان اعلام شده فراتر ببرد.

آخرین آمار تورم به روایت مرکز آمار ایران
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

بر اساس اعلام مرکز آمار نرخ تورم نقطه‌ای آبان ٩٨ به ۲۷ درصد رسید که به این معناست که خانوارها به طور میانگین ٢٧ درصد بیشتر از آبان ٩٧ برای خرید مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده‌اند.

اصلاح قیمت سوخت باید سالها قبل اجرا می‌شد
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه اصلاح قیمت حامل های انرژی باید سالها قبل که تورم کمتری داشتیم و قدرت خرید بالا بود انجام می شد، گفت: دولت زمان زیادی در اختیار داشت که حاشیه‌های این چند روز اجرا و افزایش قیمت بنزین را کاهش دهد.

ادعای عجیب پور محمدی: تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین زیر ۲ درصد است!
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: براساس الگو‌های اقتصادی در افزایش قیمت بنزین، تورمی که بر سطح عمومی قیمت‌ها اثر می‌گذارد، حدود ۲ درصد محاسبه شده است.

شاخص تورم زراعت و باغداری سال ٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش یافته است
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

میزان تغییرات شاخص زراعت و باغداری چهار فصل منتهی به فصل تابستان نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) معادل ۵۵.۴ درصد افزایش است.

تورم ۵۹.۶ درصدی محصولات مرغداری امسال نسبت به سال ۹۷
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۵۹.۶ درصد رسید.

گرانی بنزین چه تاثیری بر تورم دارد؟
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

به گفته کارشناسان بررسی آمار مختلف سال هایی که شاهد افزایش قیمت بنزین بودیم نشان می دهد این عامل نمی تواند به تنهایی بر افزایش تورم موثر باشد.