داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تورم
افزایش فاصله تورمی دهک‌ها در مهر ماه
۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲

فاصله تورمی دهک‌ها در مهرماه به ٨.١ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٦.٥ درصد) ١.٦ واحد درصد افزایش داشته است.

تشکیل کمیته برای بررسی دلایل افزایش گوشت قرمز
۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱

در برخی استان ها قاچاق دام زنده انجام می شود لذا امروز کمیته ای در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد تا موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز و دلایل آن مورد بررسی قرار گیرد.

نمودار: رکوردشکنی تاریخی تورم در سال ۹۹
۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

بر اساس گزارش مرکز آمار، شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری کشور در مهرماه امسال به ۲۶۰.۳ واحد رسید که نسبت به پایان سال گذشته ۳۰.۵درصد رشد کرده است.

چرا تورم مهر ماه ۴۱ درصدی شد؟
۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

نرخ تورم نقطه‌ای در مهرماه ١٣٩٩ به عدد ۴۱/۴ درصد رسیده است، یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ۴۱/۴ درصد بیشتر از مهر ١٣٩٨ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

در بین ۱۹۳ کشور جهان فقط تورم ۲۲ کشور بالای ۱۰ درصد است
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

در حال حاضر در بین ۱۹۳ کشور بزرگ و کوچک جهان، نرخ تورم تنها در ۲۲ کشور (معادل ۱۱ درصد از کشورهای جهان) بالاتر از عدد ۱۰ است.

مثلث همتی، دژ پسند و نوبخت عامل ویرانی اقتصاد ایران
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

آن چیزی که قیمت خودرو را بالا می برد سیاست‌های غلط آقای دژپسند، آقای همتی و آقای نوبخت این مثلثی است که اقتصاد و معیشت ایران را نابود کرده اند، مثلثی که با رفتارهای غلط خود با کسری بودجه، پولی کردن همه ی اقتصاد ایران و تولید  بی‌رویه پایه پولی مملکت را فلج کرده اند.

چشم پوشی دولت از درآمد ۸۳ هزار میلیارد تومانی
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش داد: درآمد دولت از محل حقوق ورودی کالاهای وارداتی نزدیک به ۴۹۹ هزار میلیارد ریال و عایدی ناشی از مالیات بر ارزش افزوده نیز ۳۳۱ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت که می‌تواند کسری بودجه را تامین کند.

حنجره‌ای برای صدای آمریکا
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

حسن روحانی معقد است «مردم اگر می خواهند بخاطر مشکلات کسی را لعن و نفرین کنند، آدرس آن کاخ سفید است» اما در عین حال برخی نمایندگان مجلس و کارشناسان سهم دولت روحانی را در پدید آمدن برخی مشکلات بالا می‌دانند.

تشدید تورم در صورت بی توجهی مجلس به اصلاح طرح تامین کالاهای اساسی
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن تاکید بر ضرورت اتخاذ سیاستی کارآمد برای افزایش دسترسی دهک‌های پایین درآمدی به کالاهای اساسی، پیشنهادهایی برای اصلاح منابع پیش بینی شده برای اجرای طرح تامین کالاهای اساسی ارائه داد و درباره تبعات بی توجهی مجلس به این موضوع هشدار داد.

نقدینگی چطور تورم ایجاد می‌کند؟
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

نقدینگی از جمله مفاهیم کلیدی و مهم در اقتصاد کشورها مطرح می‌شود. در این گزارش به زبانی ساده به بیان آن پرداخته شده است.