داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تورم
حمید پورمحمدی: عامل تورم تیرماه جهش نرخ ارز بود
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

معاون سازمان برنامه و بودجه، با اشاره به اینکه، اختیارات بانک مرکزی محدود بوده و انتظار اعمال سه‌گانه ناممکن از بانک مرکزی جهت کنترل نرخ ارز وجود ندارد، گفت: عامل تورم تیرماه جهش ناگهانی نرخ ارز بوده است.

جایگزین پراید چند؟
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

با بازگشت افزایش قیمت ها به بازارهای موازی و همچنین جهش خیره کننده قیمت طلا در بازار های جهانی افزایش قیمت ها در بازار خودرو شتاب بیشتری به خود گرفت.

طرح وام ودیعه مسکن زمینه ساز تورم بیشتر در بازار اجاره بها
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵

ساسان شاه ویسی بیان کرد: طرح وام ودیعه مسکن سیاست تکمیلی است برای تورم بیشتر در حوزه مسکن و همیشه مستاجرین باید هزینه این امر را بدهند.

فاصله تورمی دهک‌ها زیاد شد
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

فاصله تورمی دهک‌ها در تیر ماه به ۴.٧ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۴.٢ درصد) ٠.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

ایران چهارمین کشور پرتورم جهان شد
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

معاون اقتصادی و محاسبات مرکز آمار اعلام کرد: قیمت ۴۷۵ کالا با توجه به نرخ تورم، با سرعت متوسط ۲۶درصد در حال صعود است که این عدد، ما را در لیست ۴ کشور پرتورم جهان قرار می‌دهد.

مدیران دولتی پدال ترمز گرانی را گم کردند؟!
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

ترمز گرانی‌های اخیر قرار نیست کشیده شود. روزی نیست که خبری از افزایش قیمت، مصرف کنندگان را شوکه نکند.

دولت به جای مدیریت بازار به نقدینگی مخرب دامن می‌زند
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳

محمدقلی یوسفی: دولت قدرت بالایی در اقتصاد دارد، درآمد نفتی را در اختیار دارد و بانک مرکزی را طبق خواسته‌ها و اوامر خود هدایت می‌کند، بالا بودن هزینه‌های دولت، هموار بودن مسیر چاپ پول و خلق نقدینگی امری عادی محسوب می‌شود و به تبع آن نیز نرخ تورم رقم بالایی خواهد داشت.

بغزیان: سیاست های غلط ارزی عامل افزایش تورم است
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: رئیس جمهور باید درباره سیاست های ارزی کشور، تورم و فشار اقتصادی به مردم‌ در دو سال گذشته به مجلس توضیح دهد 

انبوه‌سازان را در مسیر خانه‌دار شدن مردم قرار دهید؛ نه احتکار مسکن!
۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶

عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان گفت: دست روی دست گذاشتن و رد کردن یک طرفه طرح مسکن‌های کوچک، عواقبی چون عدم ازدواج، عدم فرزند آوری و افزایش فساد در جامعه را به دنبال دارد.

فعلا موبایل نخرید
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی گفت که با توجه به لغو ممنوعیت واردات تلفن همراه با ارزش بالای ۳۰۰ یورو دلیلی برای افزایش قیمت موبایل وجود ندارد و قیمت‌ها باید به حالت قبل برگردد، بنابراین بهتر است شهروندان برای خرید موبایل عجله نکنند.