داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تورم
حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد،اصلاح ساختار بودجه معطل مانده است.

تورم عامل شکاف‌های اقتصادی و اجتماعی
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

یکی از اثرات اصلی تورم بر اقتصاد ایران بروز عمیق‌تر کردن شکاف‌های اقتصادی و اجتماعی است؛ در این باره یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران معتقد است که با ابزارهای مالیاتی می‌توان تا حدودی از بروز این پدیده جلوگیری کرد و باعث ایجاد عدالت اقتصادی بیشتر شد.

همتی چگونه از چین به بانک مرکزی رسید؟
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: بعد از اینکه قرار شد به بانک مرکزی بروم، از آقا عذرخواهی کردم و گفتم "قبل از رفتن به چین وقت شما را گرفتم ولی نتوانسته‌ام رهنمودهای شما را اجرا کنم".

گزارش شاخص شکنندگی اقتصادی ۲۰۱۹ منتشر شد
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹

بنیاد صلح در گزارش جدید خود به بررسی کشورهای مختلف جهان از نظر میزان شکنندگی نظام اقتصادی آن‌ها پرداخت.

حذف چهار صفر از پول ملی نیاز به تصویب مجلس دارد
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

رئیس کل بانک مرکزی گفت: حذف چهار صفر از پول ملی در حال حاضر تنها در دولت تصویب شده است و نیاز به تصویب مجلس دارد.

تورم تولید کننده مرغداریها کاهش یافت
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶

شاخص کل قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در بهار سال ١٣٩٨ به عدد ٤٣٤,٧٢ رسید که ١٨.٩٣ درصد نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) کاهش داشته است.

قدرت مردم برای خرید طلا ۷۰ درصد کاهش یافت
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹

به طور میانگین مردم برای خرید در صنوف دیگر ۳۰ درصد قدرت خریدشان را از دست دادند اما در بازار طلا بیش از ۷۰ درصد قدرت خرید مردم از دست رفته است.

وعده‌های شعاری روحانی؛ زمینه‌ساز تورم
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

از سال ۹۲ تاکنون، رئیس‌جمهور وعده‌های متعددی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی به مردم داد. اما این وعده ها تا به امروز در حد شعار باقی‌مانده و دستاوردی جز تورم و گرانی برای مردم نداشته است.

حذف چهار صفر از پول ملی فقط در شرایط ثبات اقتصادی اتفاق می‌افتد
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

حسینی هاشمی گفت: حذف چهار صفر یا حتی سه صفر باید در شرایط ثبات اقتصادی اجرایی شود. وقتی که ۳ تا ۴ سال تورم کنترل شود و کشور در وضعیت باثباتی باشد، می‌توان انتظار داشت که حذف صفر از پول ملی سیاستی موفقیت‌آمیز باشد. شرایط با ثبات شرایطی است که در آن نرخ تورم یک تا ۲ درصد با نرخ رشد اقتصادی فاصله داشته باشد و کشور با اشتغال مولد، ثروت‌آفرینی کند.

حذف ۴ صفر از پول ملی اولویت اقتصاد کشور نیست
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه موضوع حذف چهار صفر اولویت اقتصادی کشور نیست گفت: حذف چهار صفر حتی ممکن است در صحن علنی مجلس حذف شود.