داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نفت-کش
اذعان لندن به شکست سیاست اسکورت
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

با وجود گذشت 2 روز از اقدام قاطعانه نیروی دریایی سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی «استینا ایمپرو»، واکنش‌های داخلی و بین‌المللی به آن همچنان ادامه دارد. در ایران بیش از 160 نماینده مجلس از این اقدام سپاه قدردانی کردند در مقابل اما انگلیس در واکنشی منفعلانه خواستار کاهش تنش با کشورمان شد.

پیروز اما بی رسانه!
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷

اما حالا حتما همه صحنه های غرور انگیز هلی بُرن نیروهای سپاه انقلاب اسلامی این فرزندان واقعی امام خامنه ای را بر روی نفتکش انگلیسی دیده اید. که چگونه بر تهدید ناو جنگی انگلیسی و هلیکوپترهای آنها ، غلبه می کنند و نفتکش انگلیسی را توقیف می کنند و شاخ استعمارپیر را می شکنند. اما باز هم همان قصه پرغصه قبلی ناتوانی ما در تبدیل این اقتدار ملی به جشن ملی تکرار شد.

چرا اقدام سپاه ضامن امنیت ایران است؟
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹

تحولات منطقه ای و اقدامات آمریکایی ها نشان داده است که تیم ترامپ و کاخ سفید به منظور کسب امتیاز از ایران از هیچ تنش و فشاری دریغ نخواهند کرد. عقب نشینی و عدم واکنش های هوشمندانه از سوی ایران نه تنها متوقف کننده اقدامات غربی ها نخواهد بود بلکه وضعیت خلیج فارس و اقتصادی کشور را به سوی وضعیت قرمز سوق خواهد داد. اقدامات تقابلی ایران،‌ کنترل کننده تنش زایی آمریکا و انگلیس خواهد بود.

سهم انگلیس از تجارت‌های نفتی خلیج فارس چقدر است؟
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵

بعد از خبر توقیف نفت کش حامل نفت ایران توسط نیروی دریایی انگلیس بحث ها پیرامون واکنش ایران بالا گرفته است.

عربستان با توقیف نفت‌کش ایرانی به دنبال تنش آفرینی است
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷

علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس: عربستان نباید با نگه داشتن نفت‌کش ایرانی در بندر جده به دنبال تنش آفرینی در خلیج فارس و بین همسایگان باشد.