داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-ملل-متحد
حمایت مسکو از توقف درگیری‌ها در یمن
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

وزارت خارجه روسیه با حمایت از پیشنهاد سازمان ملل برای آتش بس در یمن اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای انجام گفت‌وگوها میان طرفین درگیری در این کشور انجام خواهد داد.

کرونای جهانی، زمینه‌ساز دولت جهانی
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

تأسیس دولت جهانی، هدف غایی است تا آنجا که قوانین داخلی کشورها دارای ارزش پایین‌تری نسبت به قوانین این دولت یکپارچه باشند. این روند بایستی از طریق حذف خاستگاه ناسیونالیستی موجود و مطرح بین اقوام و ملل تحقق پیدا کند.

صنعا: فقط در صورت توقف تجاوزات، عملیات‌‌ها متوقف می‌شود
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

یک مقام دیپلماتیک یمن گفت عملیات‌های پهپادی و موشکی علیه عربستان، واکنش طبیعی به تجاوزات ائتلاف سعودی است.

سازمان ملل خواستار شناسایی آثار تحریم در مبارزه با کرونا شد
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به نامه هشت کشور جهان علیه تحریم‌های یکجانبه که مانع استفاده از تمام ظرفیت‌ها در مبارزه با کرونا شده است، خواستار شناسایی ممانعت تحریم‌ها از هرگونه دستیابی به موفقیت در این زمینه شد.

کرونا در سوریه و سوءاستفاده آمریکایی
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

سوریه و روسیه در بیانیه ای مشترک درخصوص تأمین گروه‌های تروریستی در سوریه توسط آمریکا در قالب کمک‌های بشردوستانه به پناهجویان، هشدار دادند.

تحریم‌ها علیه ایران تمام بشریت را مورد حمله قرار می‌دهد
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه تحریم‌های ایران تمام بشریت را مورد حمله قرار می‌دهد ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های دبیرکل سازمان ملل برای رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا برای مقابله بهتر با کرونا به نتیجه برسد.

نامه ۸ کشور به سازمان ملل برای رفع تحریم‌ ایران
۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

هشت کشور با ارسال نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل، خواستار رفع تحریم‌های ایران برای مبارزه مؤثرتر با ویروس جدید کرونا شدند.

کشورهای جهان باید اقدامات ضدبشری آمریکا را محکوم کنند
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱

رئیس جمهور در تماس تلفنی رئیس جمهور تونس گفت:کشورهای جهان باید اقدامات ضد بشری آمریکا را محکوم و آنها را دعوت کنند تا به قوانین سازمان ملل و مبانی انسانی بازگردند.

درخواست کرونایی انصارالله از سازمان ملل
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲

جنبش انصارالله یمن مداخله شورای امنیت سازمان ملل برای توقف جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا را درخواست کرد.

متهم شدن امارات به نقض حقوق زندانیان زن
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳

کارشناسان سازمان ملل متحد با ارائه گزارشی از شرایط غیرانسانی زندانیان زن در امارات٬ مقامات این کشور را به نقض حقوق بشر در حق این زنان متهم کردند.