داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-ملل-متحد
فراخوان «ولید المعلم» به تشکیل جبهه واحد برای مقابله با تحریم‌های آمریکا
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱

وزیر خارجه سوریه در سخنرانی سالانه برای مجمع عمومی سازمان ملل، از کشورهای تحریم‌شده خواستار تشکیل جبهه‌ای واحد برای مقابله کردن با اثرات تحریم‌های آمریکا شد.

آمریکا: در موضوع تحریم ایران همراهی نداریم
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲

نماینده آمریکا در سازمان ملل اذعان کرد که این کشور در موضوع ادعای بازگرداندن تحریم‎های سازمان ملل علیه ایران تنها مانده است.

درخواست آیت‌الله سیستانی چه بود؟ نظارت عراقی‌ها یا سازمان ملل؟!
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

طی روزهای گذشته پلاسخارت به عنوان نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق، با آیت‌الله سیستانی دیدار و گفت‌وگو کرد که پس از این دیدار حواشی و مسائلی پیرامون آنچه در این دیدار گذشت پیش آمد.

پکن: آمریکا کاملا منزوی شده است
۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

نماینده دائم چین در سازمان ملل از واشنگتن خواست به ادعاها درباره ویروس کرونا علیه پکن پایان دهد و تاکید کرد آمریکاییها مشکلات زیادی برای جهان درست کرده‌اند.

ویروس سیاسی؛ ترامپ ۷ دقیقه هم تحمل نکرد
۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نشست هفتاد و پنجم مجع عمومی سازمان ملل متحد، هفت دقیقه صحبت کرد اما در همین چند دقیقه محدود نتوانست نفرت پراکنی نکند. حداقل ۱۱ بار از چین نام برد تا پکن را متهم به انتشار ویروس کند و دشمنان آمریکا را در طول ۷ دقیقه چندین بار به باد انتقاد گرفت.

برای مقابله با کرونا باید به چندجانبه‌گرایی روی آوریم
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

وزیر خارجه با اشاره به ضرورت مقابله با کووید -۱۹، گفت: همه ما باید در مقابله با چنین چالش بزرگ جهانی به چندجانبه‌گرایی روی آورده و یک‌جانبه‌گرایی را رد کنیم.

محمد علی الحوثی: عربستان از ایران می‌ترسد
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

جنبش انصار الله یمن به سخنان «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی در نشست مجازی مجمع عمومی سازمان ملل درباره یمن واکنش نشان داد.

تخت روانچی: عربستان منبع بی ثباتی در منطقه است
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در واکنش به ادعاهای بی اساس پادشاه سعودی، عربستان را منبع بی ثباتی در منطقه خواند و گفت: ایدئولوژی وهابی عربستان الهام بخش اصلی داعش و القاعده بوده و این کشور با دلارهای نفتی خود اصلی ترین حامی مالی این گروه ها است.

برهم صالح: آیت‌الله سیستانی راه اصلاحات را ترسیم کرده است
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲

برهم صالح رئیس جمهوری عراق شامگاه چهارشنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت وبینار انجام شد، دخالت در امور داخلی عراق را محکوم کرد و آن را نقض حاکمیت ملی کشورش دانست.

خطیب‌زاده: ترامپ سازمان ملل را با آمریکا اشتباه گرفت
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار توئیتی با کنایه به سخنرانی مجازی روز گذشته رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل نوشت که ترامپ دیگران را مقصر بحران های خود ساخته اش می داند.