داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصادی
دستور فوری جهانگیری در پی انتشار یک فیلم در فضای مجازی
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

معاون اول رییس جمهور دستور رسیدگی به مسائل و مشکلات یک فعال اقتصادی را به دستگاههای ذیربط صادر کرد.

قالیباف: مجلس هفته آینده مسائل اقتصادی و فرهنگی را پیگیری می کند
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس سه شنبه هفته آینده جلسه ای برگزار خواهد کرد و در آن با اولویت مسائل اقتصادی و فرهنگی را پیگیری می کند.

روابط تهران و بیروت شکننده نیست
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸

سفیر پیشین ایران در لبنان گفت: برخی درصدد سوء استفاده سیاسی و اتهام زنی از حادثه بیروت هستند تا طعم تلخ شکست خود را جبران کنند.

برنی سندرز: ۵۰۰ هزار آمریکایی در خیابان‌ها می‌خوابند
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹

سناتور ایالت ورمونت آمریکا ضمن انتقاد از عملکرد دولت، اعلام کرد وضعیت نابسامان اقتصادی، فقر، بیکاری و بی‌خانمانی در این کشور پیش از شیوع کرونا نیز وجود داشته است.

کدام بانک‌ها مصوبه تنفس سه ماهه اقساط را اجرا کردند؟
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹

پیگیری از روند اجرای طرح تنفس سه ماهه اقساط وام قرض‌الحسنه نشان می‌دهد که در این مدت همه بانک‌ها پیامک و اخطاری برای مشتریان ارسال نکرده اما برخی بانک‌ها در قالب سیستم «دستور پرداخت» در صورت وجود پول در حساب از حساب برداشت کرده‌اند.

خرید سهام و سرمایه‌گذاری در بورس را از کجا شروع کنم؟
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱

خیلی از دوستانم این روزها می‌پرسند سرمایه‌گذاری در بورس را از کجا شروع کنم؟ آن‌ها پولی پس‌انداز کرده بودند و حالا قصد دارند دارایی خود را به گردش بیندازند، یا از این‌که می‌شنوند فعالان بازار سرمایه هرروز دارند سود می‌کنند خوششان آمده. برای کسانی که در بورس سابقه دارند سوال‌های تازه‌کارها جالب است. آیا می‌شود از بورس پول درآورد؟ آیا بورس‌بازی یک شغل است؟ چه کسی بورس را تضمین می‌کند؟

اقتصاد، کرونا و دستورالعمل های دولت
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴

کشورها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و تاثیرات مهلک آن بر بخش اقتصاد، باید سه دستورالعمل را مد نظر قراد داده و به اجرا گذارند. این دستورالعمل ها، باید بر اساس واقعیات عینی تهیه شوند، از کلیشه های تاریخی به دور باشند و تا جایِ ممکن، از شدتِ خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا بکاهند.

آیا کرونا نظمی جدید در جهان مستقر می‌کند؟
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲

در چند هفته‌ای که از همه‌گیری ویروس «کرونای جدید» در دنیا می‌گذرد به نظر می‌رسد که تاریخ مدرن وارد مسیر تازه‌ای شده و نشانه‌هایی که پیشتر از تغییر نظم جهانی تشکیل‌شده بعد از جنگ جهانی دوم خبر می‌دادند شدت گرفته‌اند.

کرونا و چالش با نظم غربی جهان
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱

کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی به تزلزل جایگاه جهان غرب در حوزه‌های مختلف اعم از سیاسی، اقتصای، اجتماعی و حتی علمی پس از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

صفر شدن نرخ بهره در آمریکا برای مقابله با کرونا
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

در حالی ترس از کرونا موجب خریدهای وحشت زده مردم در فروشگاه ها و فروش های ناشی از ترس در بازارهای بورس آمریکا شده، فدرال رزرو آمریکا روز یکشنبه در یک اقدام اضطراری دیگر و برای کمک به سرپا ماندن اقتصاد کرونا زده این کشور نرخ بهره را به صفر کاهش داد.