داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
اولویت‌های اقتصادی مجلس یازدهم از نظر منتخبان مردم چیست؟
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که معیشت، اشتغال، رونق تولید و حمایت از بنگاه های اقتصادی مورد توجه منتخبان مردم در مجلس یازدهم است و در رابطه با مسائل کلان وحدت نظر وجود دارد.

آشنایی نوجوانان با مشاغل اجتماعی در برنامه «هنرستان ایران زمین»
۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳

اقبال واحدی، تهیه کننده برنامه تلویزیونی «هنرستان ایران زمین» گفت: هدف از تولید این برنامه آشنایی نوجوان‌ها با مشاغل مختلفی است که روی آینده آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

طرح دانشگاه آزاد برای اشتغال فارغ التحصیلان
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸

مدیر تسهیلات باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اشاره به سهولت در جذب سرآمدان این دانشگاه در بخشهای خصوصی گفت: در صورت عقد قرارداد با فرد کارورز، وزارت کار حداکثر به مدت ۲ سال موظف به پرداخت حق بیمه فرد است.

شاخص بورس ۵ برابر هم شود یک اشتغال مستقیم ایجاد نمی‌شود
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

رئیس اسبق سازمان بورس با بیان این که شاخص بورس ۵ برابر هم شود یک اشتغال مستقیم ایجاد نمی‌شود گفت: با رشد بی سابقه بورس، داریم زیر پای خود را خالی می کنیم.

عیدی به دانشجومعلمان تعلق نمی‌گیرد
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

معاون برنامه‌‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: دولت میزان و نحوه پرداخت عیدی کارکنانش را هر ساله طبق مصوبه‌ای مشخص و ابلاغ می‌کند و در آن قید شده که ملاک، اشتغال به خدمت تمام وقت است و دانشجومعلمان اشتغال به کار ندارند.

صنعت پوشاک کشور ظرفیت اشتغال ۲میلیون‌نفری را داراست
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

یک کارشناس اقتصادی گفت: پتانسیل اشتغال‌زایی صنعت پوشاک ۲میلیون شغل است که در حال حاضر کمتر از ۶۰۰هزار نفر در این حوزه مشغول به کار هستند.

بن کارگری معادل پول چیپس و پفک است!
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه بن خواربار کارگران معادل پول خرید چیپس و پفک است و حذف آن تاثیری در مزد کارگران نمی‌گذارد، بر لزوم بازنگری دستمزد در طول سال تاکید کرد و گفت: شورای عالی کار باید در طول سال فعال باشد و کارگروههای تخصصی آن مباحثی نظیر نرخ دستمزد و تغییر قیمتها را بررسی کنند.

زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

مهم‌ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن ماه، زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران، بهترین کسب و کارها برای جویندگان کار و فارغ التحصیلان و افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی اختصاص داشت.

بیکاری منشا اصلی آسیب‌های اجتماعی است
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

یک آسیب‌شناس با بیان اینکه منشا اصلی آسیب‌های اجتماعی بیکاری است، از موفقیتهای طرح جمع آوری معتادان متجاهر دفاع کرد.

توسعه خط تولید نورد گرم در کشور؛ مصداق تحقق شعار سال
۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

تکمیل پروژه نورد گرم فولاد مبارکه، علاوه بر کمک به ایجاد اشتغال قابل توجه و همچنین تأمین بدنه خودروهای تولیدی کشور، از خروج مقادیر زیادی از کشور جلوگیری می‌کند.