داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-راه-و-شهر-سازی
مسکن ملی باقی مانده مسکن مهر نیست
۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

معاون مسکن و ساختمان این ادعا را که واحدهای مسکونی افتتاح شده در اول آبان ۹۹ با حضور رییس جمهور باقیمانده واحدهای مسکونی مهر است رد کرد و گفت: اول آبان امسال، ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی با حضور رییس جمهور تعیین تکلیف شد.

اسلامی: لیست خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است
۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه جامع املاک و اسکان مورد بهره برداری قرار گرفته، تاکید کرد: در دو مرحله لیست خانه‌های خالی را از طریق سیستم به سازمان امور مالیاتی ارسال کردیم.

متهم ۵ برابر شدن قیمت مسکن و اشک تمساح برای فقرا!
۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

متهم اصلی نابسامانی بازار مسکن برای فقیر شدن مردم ابراز نگرانی کرد! عباس آخوندی که به مدت پنج سال در دولت روحانی، وزیر راه و شهرسازی بود،‌در گفت‌وگوی اینستاگرامی گفته است: وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بیشتر از همیشه نگران‌کننده شده است و فقر تا مرحله‌ای پیش رفته که ممکن است امنیت را تهدید کند.

افزایش مجدد سقف وام خرید مسکن «فعلا» منتفی است
۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶

وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش سقف وام خرید مسکن گفت: منتظریم تا قیمت ها فروکش کند و سپس سر فرصت در این باره تصمیم گیری کنیم.

گزینه جدید انتقال پایتخت
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله را مناسب تر از جابه جایی پایتخت می داند.

مردم از طرح ملی مسکن خوششان نیامد
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸

اگر چه وزیر راه و شهرسازی بر اجرای قدرتمند طرح اقدام ملی مسکن تأکید دارد، اما برخی نشانه ها از بعید بودن دستیابی به هدف «تحویل بخشی از واحدهای این طرح در دولت دوازدهم» حکایت دارد.

حسن روحانی: تلاش ما ارتقاء صادرات غیرنفتی است
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

رئیس‌جمهور گفت: دستگاه‌های مسئول هرگونه ناهماهنگی در رویه‌های اداری در روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان را برطرف کنند.

دسترسی به وام گرانتر شد
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱

اگرچه وزیر راه و شهرسازی صرفا از ارائه پیشنهاد برای افزایش وام مسکن خبر داده و هنوز سرنوشت این پیشنهاد در شورای پول و اعتبار مشخص نیست اما همین خبر قیمت اوراق تسه را افزایش داده است.

میزان جریمه ‌عدم پرداخت عوارض در آزادراه‌ها تعیین شد
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵

جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی به تازگی مصوب شد، برای سواری، وانت، مینی‌بوس و کامیونت ‌۴۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

متقاضیان مسکن ملی تا پایان شهریورماه پول ندهند، حذف می‌شوند
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

متقاضیان تا پایان شهریور ماه فرصت دارند مدارک خود را در سامانه اقدام ملی به آدرس Tem.mrud.ir بارگذاری و واریز وجه داشته باشند . در غیر این صورت حذف و افراد دیگر جایگزین آنها خواهند شد.