داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صندوق-بین-المللی-پول
IMF: اروپا در رکود شدید اقتصادی قرار دارد
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴

صندوق بین المللی پول اعلام کرد: از آنجایی که شروع ویروس کرونا همچنان سبب تعطیلی بخش‌های بزرگ اقتصادی می‌شود، اروپا در رکود شدید اقتصادی فرو رفته است.

اصلاح ساختار بودجه، IMF و تکذیب سازمان برنامه
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

سید یاسر جبرائیلی کارشناس اقتصاد سیاسی در یادداشتی با عنوان «تاملی در تکذیبیه سازمان برنامه و بودجه درباره همکاری با IMF پیرامون اصلاح ساختاری بودجه» به موضوع همکاری با IMF پرداخت.

جهان وارد رکود اقتصادی شده است
۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

رئیس صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که کاملا آشکار است که جهان وارد مرحله رکود اقتصادی شده که از بحران مالی سال ۲۰۰۹ نیز وخیم‌تر است.

کرونا باعث رکود اقتصاد جهان در ۲۰۲۰ می شود
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد همه گیری ویروس کرونا باعث رکود جهانی در ۲۰۲۰ میشود ولی تولید اقتصادی در جهان در ۲۰۲۱ بهبود می یابد.

حمایت بورل از درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد کشورهای عضو این اتحادیه برای موافقت صندوق بین‌المللی پول با پرداخت وام درخواستی ایران و ونزوئلا تلاش خواهند کرد.

چرا غرب گرایان به وام صندوق بین‌المللی پول اصرار دارند؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

 درخواست وام از صندوق بین المللی پول که توسط بانک مرکزی و وزیر خارجه در حال پیگیری است از جدیدترین دستمایه های جریان غرب گرا درحوزه اقتصادی و روابط خارجی است.

دست رد صندوق بین‌المللی پول به سینه ونزوئلا
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

درخواست ونزوئلا برای برخورداری از کمک مالی به منظور مبارزه با کرونا، با مخالفت صندوق بین‌المللی پول مواجه شد.

وام صندوق بین المللی پول؛ اهرم فشار بر ایران!
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳

وام صندوق بین المللی پول که مقدار قابل توجهی هم نیست، می تواند تبدیل به یک اهرم فشار جهت امتیازگیری از ایران در حوزه هایی چون پذیرش الزامات FATF و نسخه های تعدیل ساختاری این نهاد بین المللی باشد. آنچه از بررسی تجربه تاریخی کشورها و عملکرد صندوق بین المللی پول برمی آید، این است که نتایج پذیرش نسخه های نئولیبرالی به مراتب قربانیان بیشتری از ویروس منحوس کرونا برای کشور به بارخواهد آورد.

اخذ وام از صندوق بین‌المللی پول، خوب یا بد؟
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

رئیس کل بانک مرکزی روز جمعه ۱۶ اسفندماه نامه‌ای به خانم کریستالینا جئورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول نوشته و اعلام کرد بر اساس اعلان رسمی آنها برای پشتیبانی از اعضاء از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پرقدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار اقتصادی آن با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق خواستار بهره‌مندی از تسهیلات تامین مالی سریع، RFI در حدود پنج میلیارد دلار می‌باشیم.

کرونا به صندوق بین‌المللی پول هم رسید
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

مسئولان صندوق بین‌المللی پول از ابتلای یکی از کارمندان این نهاد به ویروس کرونا خبر دادند.