داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ادبیات
شیر بدون یال و کوپال بازار نشر!
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

مَثَل «سوره مهر» در دوره کنونی بازار نشر، مَثَل «شیری است بدون یال و کوپال» که شاید به واسطه قدمت و اعتباری که پیش از این داشته هنوز هم در شمار ناشران مهم کشور به حساب بیاید ولی خیلی وقت است که هیچکس از این شیر بدون یال و کوپال انتظار غرش و عرضه‌اندام در بازار نشر ندارد!

دلایل ناکارآمدی آموزش زبان و ادبیات فارسی در مدارس
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

افت سواد خواندن و نوشتن دانش آموزان از یک سو و از سوی دیگر عدم شناخت درست دانش آموزان از مفاخر ادبیات کشورمان، ما را به سمت بررسی ناکارآمدی آموزش ادبیات فارسی در مدارس می کشاند.

شعر خوانی، مسیری قدیمی و تازه کشف شده
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

سید حمید رضا برقعی شاعر آیینی از اهمیت شعر و شعر خوانی در هیئت‌ها گفت.

هدیه رهبری به مردم تهران
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

دریاچه‌ هنر در قلب تهران افتتاح شد و آقای پیروز حناچی در این مراسم از حمایت رهبری برای ساخت چهارباغ ۳۲۰هکتاری در جنوب اراضی عباس‌آباد سخن گفت. موضوعی که شهردار تهران به‌عنوان «هدیه رهبری به مردم تهران» از آن نام برد، خیلی زود در شبکه‌های اجتماعی موردتوجه قرار گرفت. البته پیش‌تر نیز رهبری برای ساخت چنین اماکنی به‌نفع مردم اقدام کرده بودند و برای نمونه می‌توان حمایت ایشان برای ساخت بوستان یاس فاطمی در دوره شهرداری آقای محمدباقر قالیباف را مثال زد.

حاشیه‌ای بر انتخاب «حدادعادل» به عنوان چهره ادبی سال
۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

خبرِ انتخاب غلامعلی حدادِ عادل به عنوان چهره ادبی سال، در اهالی ادبیات، فرهنگ، رسانه و فعالین شبکه‌های مجازی (که معمولاً در نقشِ پیشتازانِ واکنش به موضوعات مختلف ظاهر شده و می‌شوند) واکنش خاصی در پی نداشت.

تبلیغات متنی